Zobacz temat - [R214 1.4Si 98r]Problem z centralnym i immobilajzerem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 1.4Si 98r]Problem z centralnym i immobilajzerem

roli184 - Czw Paź 14, 2010 09:13
Temat postu: [R214 1.4Si 98r]Problem z centralnym i immobilajzerem
Witam wszystkich:)
Od niedawna jestem posiadaczem roverka i mam z nim nietypowy problem a mianowicie:
-podczas zamykania drzwi z pilota przez chwile włącza mi sie podświtlenie deski rozdzielczej, pozycyjne i dmuchawa ale nie zawsze.
- nie zawsze zamyka mi drzwi ale immobilajzer sie włącza.
-na kluczyk reaguja tylko drzwi od kierowcy.
Trwa to juz tydzień i nie moge sobie z tym poradzić :cry:
W czym tkwi problem? Przeszukałem forum ale niestety nie trafiłem na odpowiedź na moje pytanie.
Z góry dziekuje za pomoc :smile:

Szczygus - Czw Paź 14, 2010 14:33

Sprawdź w pierwszej kolejności wiązkę tylnej klapy. Jest ona w gumowej otoczce po prawej stronie przy zawiasie. Zobaczysz to kiedy otworzysz klapę bagażnika. Mogły się jakieś kable poprzecierać i te problemy mogą być tego efektem.

Pozdrawiam

roli184 - Pią Paź 15, 2010 20:06

Dzięki za rade jutro sprawdze :smile:
Pojawił sie jeszcze jeden problem centralny z kluczyka i pilota tylko otwiera mi drzwi natomiast nie reaguje na zamkniecie:/ czy immo ma jakies zabespieczenie np. dodatkowy bespiecznik? i gdzie sie znajduje sterownik od immobilajzera?

[ Dodano: Pią Paź 15, 2010 20:06 ]
Zrobiłem tak jak radziłeś i żeczywiście trzy kable były przetarte i robiło zware.
Wielkie dzięki za pomoc :mrgreen:
Po zlutowaniu kabli i zaizolowaniu wszystko wróciło do normy oprócz centralnego:/ immobilaizer działa dobrze natomiast centralny nie działa ani z kluczyka ani z pilota gdzie moge szukac problemu?? sprawdzilem bespieczniki i wszystkie dobre :neutral:

tronsek - Pią Paź 15, 2010 20:22

roli184 napisał/a:
natomiast centralny nie działa ani z kluczyka ani z pilota gdzie moge szukac problemu??
Może tym razem wiązki w drzwiach
leszczu - Pią Paź 15, 2010 20:38

roli184 napisał/a:
sprawdzilem bespieczniki i wszystkie dobre :neutral:

Te pod maską też ?? , bo tam się znajduje bezpiecznik od centralki.

roli184 - Sob Paź 16, 2010 14:45

Sprawdziłem wszystkie zarówno te pod maską jak i w kabinie kierowcy, wiazki w drzwiach sprawdziłem i są ok. Który przekaźnik odpowiada za zamek centralny??
Poznandembiec - Sob Paź 16, 2010 15:13
Temat postu: odp
Odpowiada ten przekaźnik który jest wewnątrz modułu L Bez elektronika lub kogoś kto się zna na tym to cienko cię widzę kolego z tym tematem