Zobacz temat - [R400 1.4 99'] rodzaj napinacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1.4 99'] rodzaj napinacza

mattipoz - Pią Paź 15, 2010 17:06
Temat postu: [R400 1.4 99'] rodzaj napinacza
Witam w hurtowni pytają mi się o rodzaj napinacza do rozrządu.Czy jest to mechaniczny czy automatyczny?Mam 16 zaworowy silnik.Proszę o szybką odp bo do 18 mam dać znać.Pozdrawiam
Artu - Pią Paź 15, 2010 17:51

Masz regulowany ręcznie jeżeli dobrze pamiętam. Automatyczne napinacze pojawiły się dopiero w 45.

Edit: Chociaż patrzac na rocznik auta można spodziewać się "niespodzianki" :mrgreen:

Adrian - Pią Paź 15, 2010 17:59

Niech Kolega zmierzy szerokość paska i będzie wiadomo.
keczu - Pią Paź 15, 2010 18:05

mattipoz napisał/a:
Proszę o szybką odp bo do 18 mam dać znać

Juz po 18-ej. :bezradny:
AdrianWWL napisał/a:
Niech Kolega zmierzy szerokość paska i będzie wiadomo.

Zeby zmierzyc trzeba odkrecic i odchylic gorna oslone rozrzadu, czyli mozna wzrokowo stwierdzic jaki to napinacz . Pozdr.

mattipoz - Pią Paź 15, 2010 18:12

zostawiam go mechanikowi, niech się martwi i rozkręca. Szkoda tylko że hurtownia sobie nie zarobi:)
keczu - Pią Paź 15, 2010 18:18

mattipoz napisał/a:
zostawiam go mechanikowi, niech się martwi i rozkręca. Szkoda tylko że hurtownia sobie nie zarobi:)

I dobrze . Poprostu ciezko pomoc w tej wlasnie sprawie bo moze byc manualny i automatyczny. Szczegolnie ze autko masz z 99r. W katalogach z czesciami nie ma nic po nr.VIN itd. Idziesz po czesci musisz wiedziec co chcesz. Ktos kiedys pisal ze te z zoltymi korkami oleju maja juz automatyczny, ale korek mozna zmienic itp. :/