Zobacz temat - [R618] Samo zapalające się swiatła STOP
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618] Samo zapalające się swiatła STOP

iambasta - Nie Paź 17, 2010 14:56
Temat postu: [R618] Samo zapalające się swiatła STOP
Hej.

Ostatnio w moim roverku zaczely wlaczac sie same swiatla Stop. okolo pol roku temu wracalem z zakupow do autka i patrze swieca mu sie swiatla stop i nagle gasna samoistnie, pierwsza mysl ze ktos jest w aucie, podchodze ale nikogo nie ma, zdzwilo mnie to ale jakos to olalem. A ostatnio zostawilem auto przed domem i 1 dnia, dwoch sasiadow dalo mi znac ze pali sie swialto stop. wszystko przy wylaczonim silniku itp. co to moze byc? wystarczy ze lekko wcisne hamulec i puszcze swiatla gasna i raczej sie nie zapalaja. boje sie tego bo teraz zbliza sie zima i jak swiatla beda sie cala noc palic to akumulator padnie szybko.

prosze o pomoc, czy ktos juz tak mial ? co mam sprawdzic?

dziekuje bardzo.

Tomek1212 - Nie Paź 17, 2010 15:21

Czujnik stop przy pedale hamulca. Nic innego tam raczej zepsuć się nie mogło.
ziomek30 - Nie Paź 17, 2010 22:34

Tak jak kolega wyżej napisał problem może być tylko jeden czujnik przy pedale ,choć mojemu koledze kiedyś pedał od hamulca nie odbijał do konca i tez powstawał ten problem .
iambasta - Pon Paź 18, 2010 10:24

dziękuje Wam bardzo. musze znalezc RAVE i poszukac gdzie on jest... sprawdze i dam znac czy pomoglo.

Dziekuje jeszcze raz

Tomek1212 - Pon Paź 18, 2010 22:31

Nie ma co szukać w rave, wystarczy wsadzić łeb pod deskę i na pewno go dostrzeżesz.
pozdr.

iambasta - Pon Paź 18, 2010 23:24

:) ok dzieki jeszcze raz, ale nie wiem jak wyglada ten czujnik - nie znam sie na samochodach, na roverkudowiaduje sie najwiecej bo mi na nim zalezy. nie wiem czy ten czujnik to kostka, zworka, bezpiecznik, czy kabelek, czy tez blaszka :oops:
jak ktos mi powie czego dokladnie szukac to wsadze lep i znajde na pewno :)

Tomek1212 - Wto Paź 19, 2010 20:39

To będzie coś tego typu http://allegro.pl/czujnik...1267123302.html
iambasta - Czw Lis 11, 2010 14:36

czujnik dziala bez zarzutów, wyglada na to ze jak juz zakoncze jazde najlepiej zebym wylaczyl silnik i wcinal moze 2 razy hamulec wtedy on lepiej odbija. czesto wciskajac hamulec wylaczalem silnik itd a hamulec chyba nie odbijal do konca.innejteori nie mam :)

teraz jak na zgaszonym silniku wciskam hamulec za 1 razem lekko idzie, za 2 i kolejnym juz nie tak lekko.

czy moge cos jeszcze zrobic? sprawdzic?

dzieki wielkie.

Tomek1212 - Czw Lis 11, 2010 15:17

Może masz zapowietrzony układ hamulcowy ?
iambasta - Czw Lis 11, 2010 15:19

jak moge go odpowietrzyc? odpowietrzalem sprzeglo, mechanik mi patrzyl na ilosc plynu hamulcowego, ale nic nie widzielismy dziwnego tam.
zegas11 - Czw Lis 11, 2010 16:30

miałem podobnie,też paliło się światło stop,było zwarcie w wiązce przewodów w klapie bagażnika u góry z prawej strony w gumowej osłonie
iambasta - Pią Lis 12, 2010 00:02

dzieki wielkie.

sprawdze jutro. kiedys pamietam ze nie swiecilo mi sie swiatlo stop po prawej stronie. myslalem ze to zarowka, ale po chwili juz sie palilo. dzieki wielkie ...