Zobacz temat - [R200 1.4Si 98r] Praca silnika na 3 cylindrach.........
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 98r] Praca silnika na 3 cylindrach.........

megasam - Pon Paź 18, 2010 18:27
Temat postu: [R200 1.4Si 98r] Praca silnika na 3 cylindrach.........
Witam. Posiadam Rover200 1,4 8V i od pewnego czasu nie pali mi na benzynie na 1 cylinder, natomiast na gazie dziala bezproblemowo Podam co sprawdzalismy:
- wymienione uszczelki pod kolektorem ssacym (sa 2)
- wymienione kable wysokiego napiecia
- sprawdzona kompresja (jest 15 na wszystkich tłokach)
- wymienione świece
- wtryski chodza w tym aucie parami i tez działają prawidłowo.
- elektryka sprawdzana i OK
- cewka sprawdzona i OK
Nie mam pojecia gdzie jeszcze patrzec? Pewnie czeka mnie wizyta w serwisie rovera w czestochowie na dźbowskiej. Dostałem też informacje, ze można jeszcze wymienic filtr paliwa? Bardzo prosze o opinie na temat tej awarii bo ja juz słabne!

ADI-mistrzu - Pon Paź 18, 2010 18:33

1. Jak sprawdziliście wtryski?
2. Jak sprawdziliście cewkę?
3. Sprawdzić ciśnienie paliwa.

P.S.
Popraw temat na regulaminowy.

tronsek - Pon Paź 18, 2010 18:34

A kopułka i palec rozdzielacza sprawdzone ??
megasam - Czw Paź 21, 2010 09:05

wtryski gosc po prostu zamienil miejscami. Co do cewki to znów 2 niezależnych elektryków stwierdziło ze sprawna. Wiesz ja sie nie znam to nie moja dziedzina i opieram sie na informacjach od ludzi którzy powinni cos wiedziec. Zasugerowałem mechanikowi aby wyciągną wtryski i przekrecił kluczyk to zobaczymy czy bedzie chmurka z wtrysku, jak powiedzialem tak zrobil i paliwo bylo.

[ Dodano: Pon Paź 18, 2010 18:41 ]
palec i cala reszta wymieniona i nic to nie dalo....dobrze ze dorwalem z poloneza bo sa takie same. Wiadomo kosztyyyyyyyyyy.

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 09:05 ]
Witam. Widzę, że ta strona jest tyle warta co marka której dotyczy. Dzięki Bogu problem został rozwiązany przez sprzedaż grata i zakup Toyoty. Nic dziwnego, że już tego w europie nie klepią!

flapjck1 - Czw Paź 21, 2010 10:42

widze ze niektorzy sa tyle warci co pieniadze ktore chca zainwestowac w auto,
sorry ale jak wymieniasz czesci prawdopodobnie zle na nie wiadomo czy dobre to nic tym nie uzyskasz

Wydryszek - Czw Paź 21, 2010 15:01

Dziwię się, że nie kupiłeś "bezawaryjnego" pancernego Golfa II który dałby Ci niezawodność. Przecież miałeś młodziutkiego, może ledwie ponad dziesięcioletniego Roverka, w nim nie mogło się nic dziać, jak to możliwe.
Piętnastoletnia Toyota będzie o niebo lepsza, bo przecież to Toyota a Rover to szrot, chyba sprzedam póki ktoś to chce kupić bo zaraz nie będzie części do niego.

Gratuluję i współczuję.

EnZo - Czw Paź 21, 2010 15:54

kup se jeszcze kimono do tej toyoty...będzie dostojniej jak w niej bedziesz grzebał :razz:
chomik1948 - Czw Paź 21, 2010 19:33

masakra... nie chodzi na jeden gar bo może kompresji nie miał...............proste
kasjopea - Czw Paź 21, 2010 19:59

Panowie darowalibyście sobie te uwagi :roll: .