Zobacz temat - [Rover 620] Proszę o ocenę/opinię.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 620] Proszę o ocenę/opinię.

Noxus - Pon Paź 18, 2010 20:05
Temat postu: [Rover 620] Proszę o ocenę/opinię.
Witam,

http://moto.allegro.pl/ro...1272581202.html

Warty? Dlaczego tak tanio może być? Czy ten silnik 2.0 TDI jest w porządku - czy się często psuje? Co w tym modelu może paść/często pada?

EDIT:

A ten? http://moto.allegro.pl/ro...1278715096.html

Kamiloo - Pon Paź 18, 2010 20:15

Cytat:
do małych poprawek lakierniczych

TO dosyć ogólne pojęcie. Możesz mieć pognite progi, może być bity, albo progi bedą rdzewieć. Bardzo możliwe, że licznik był kręcony. Brak zdjęć środka. Auto należałoby dokładnie przetrzepać ;)

Noxus - Pon Paź 18, 2010 20:29

No tak, ale właśnie ... jakie blachy ma ten model? aż tak złe?
Mazak - Wto Paź 19, 2010 00:07

Noxus napisał/a:
jakie blachy ma ten model? aż tak złe?

nie ma tragedii rdza najczęściej pojawia się na tylnych nadkolach
jak chodzi o diesla to też raczej mało awaryjny ,dość głośny ale całkiem przyjemnie się jezdzi wiadomo jak autko będzie zamęczone to nie będziesz szczęśliwy
jak chodzi o przebieg to Mój ma ponad 300tys i nie ma problemu
autko z 1 linku
już po lifcie lusterka listwy w kolorze nadwozia
brak oznaczen na tylnej klapie
tylna lewa lampa inna niż prawa
przedni lewy reflekor ma pomarańczowy kierunek (od starszego modelu warto sprawdzić czy nie angielska bo będziesz się "bujał" na przeglądach albo tak pada światło ;) )
4el.szyby
wiecej ciężko z tych zdjęć wywnioskować

autko z 2 linku
ma za wysoko oznaczenia na tylnej klapie ciekawe dla czego??może małe bum hehe
jedna poduszka
szyby elektryczne tylko z przodu
lusterko kierowcy od wersji przedliftingowej
antena się nie chowa (standard)
kierownica od rovera 200 lub 400
ma dzwignię od tempomatu ale w opisie tego nie ma :?:
stalowe felgi

_papa_ - Wto Paź 19, 2010 16:31

Ad 1:
Brak oznaczeń na klapie. Ciekawe dlaczego? Należało by się wypytać. Z prawej strony z tyłu nadkole do roboty, standard w tych autach nie należy się tym zbytnio przejmować aczkolwiek wydatek jest. Za mało zdjęć, żeby powiedzieć coś więcej.

Ad 2:Ze zdjęć wygląda ok. Kierownica nie od tego modelu. Widać, że autem jeździ osoba paląca :/ . Jak dla mnie plus za halogeny z przodu. Resztę trzeba obadać na miejscu.

Generalnie powiem tak: za te pieniądze nie spodziewaj się cudów. 600 po lifcie zadbane w dieslu chodzą po 7-10k. Tanio kupisz więcej dołożysz na początku. Jeśli nie dysponujesz większą ilością gotówki poszukaj lepiej w benzynie z gazem albo mniejszej 400 z tym silnikiem. Większa szansa na znalezienie nie zajechanej sztuki w tej kwocie.

piter34 - Pią Paź 22, 2010 11:39

Mazak napisał/a:
tylna lewa lampa inna niż prawa

W R600 dieslu "sadzomiotaczu" to zupełnie normalne ;)

Mazak napisał/a:
przedni lewy reflekor ma pomarańczowy kierunek (od starszego modelu warto sprawdzić czy nie angielska bo będziesz się "bujał" na przeglądach albo tak pada światło ;) )

To tylko światło tak pada. Pomarańczowa poświata jest od pomarańczowej powłoki żarówki. :ok:

Mayson - Pią Paź 22, 2010 21:38

Ten z pierwszego linka ma dużą i nieregularną szparę między maską a lewym błotnikiem i tam też opadnięty zderzak - przygodę miał raczej. Brak napisów na klapie może świadczyć tylko o tym, że właściciel je zdjął, aby lepiej wyglądał tył (tak jak mam np. ja).

Link 2 już nie działa.

piter34 - Pią Paź 22, 2010 22:45

Mayson napisał/a:
Brak napisów na klapie może świadczyć tylko o tym, że właściciel je zdjął, aby lepiej wyglądał tył (tak jak mam np. ja).

To tylko jedna z możliwości.

Druga - bardziej prawdopodobna - to "przygoda blacharska".

maciej - Pon Paź 25, 2010 15:41

Off'a językowego wydzieliłem Wam do Hydeparku. :P

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=61536