Zobacz temat - [R75] Pytanko o regulację przedniego fotela kierowcy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pytanko o regulację przedniego fotela kierowcy?

Karoll - Czw Paź 21, 2010 11:47
Temat postu: [R75] Pytanko o regulację przedniego fotela kierowcy?
Witam. Mam pytanko - chcę kupić rovera 75 a jestem osobą nie wysoką :-) i związku z tym czy da rade przesunąć fotel kierowcy tz. czy można fotel wraz z szynami przesunąć na śrubach do przodu, czy jest tam jakaś regulacja, a jak nie to czy można samemu powiercić otwory w szynach???[/i]
apples - Czw Paź 21, 2010 12:20

Karoll napisał/a:
czy jest tam jakaś regulacja,
Jest. Fotel przesuwa się standardowo - przód/tył i dodatkowo możesz siedzisko opuszczać i podwyższać.
Karoll napisał/a:
a jak nie to czy można samemu powiercić otwory w szynach
Jakakolwiek ingerencja w stelaż fotela może nieść za sobą niebezpieczeństwo połamania się jego lub wyrwania podczas kolizji. Osobiście nic takiego bym nie zrobił.
borys876 - Czw Paź 21, 2010 12:59

Jestem konstruktorem foteli samochodowych i zdecydowanie odradzam taką modyfikację, TO JEST NIEBEZPIECZNE !! ! DLA CIEBIE I DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH Z TOBĄ!!!!

Po pierwsze podłoga nie jest przystosowana do tego typu regulacji, w punkatach mocowania foteli podłoga samochodu jest wzmacniana aby przeniosła obciążenia powstałe podczas wypadku. Jeżeli spojrzysz w miejscu w którym fotel jest przykręcony podłoga nie jest płaska, jest odpowiednio ukształtowana pod prowadnice i ich mocowania, więc to nie byłoby fizycznie możliwe (spawarka i kątówka - możliwe ale to jest hardcore). Najgorzej jest podczas uderzenia w tył, wtedy cała siła przechodzi przez fotel i jego mocowania, jeżeli nie będzie dobre fotel przekręci się do tyłu i wyskoczysz jak z katapulty zabijając siebie i inne osoby w samochodzie, to samo w przypadku przedniego i bocznego uderzenia.

Po drugie, 75 ma bardzo dużą regulacją (travel box) miałem wgląd do dokumentacji (z cieklawości sprawdziłem) także posiadam 75 i nawet drobne osoby znajda właściwą pozycję za kierownicą.