Zobacz temat - [R220sdi] Nowy nabytek i kilka pytań
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220sdi] Nowy nabytek i kilka pytań

krucha91 - Czw Paź 21, 2010 18:36
Temat postu: [R220sdi] Nowy nabytek i kilka pytań
Witam:) Jak w temacie 2 dni temu kupiłem Roverka 220sd który pozniej okazał sie sdi:)
Chciałem zapytac jakie częsci lub oleje załozyc:
Filtr oleju
Filtr paliwa
Filtr powietrza
i najlepiej jakim olejem go zalać autko z 1997r z przebiegiem 240000km
nie wiem czy pokusic sie o 100%syntetyk czy pół

I jeszcze jedno. Co to za lampka (chyba lmpka bo jeszcze nie swieciła) mniejwiecej na środku zegarów. Miedzy obrotkiem a prędkosciomierzem?

Dzieki za odpowiedz. Przypuszczam że bede tu częstym gościem bo jak narazie sobie autko chwale:D

tronsek - Czw Paź 21, 2010 18:42

Cytat:
Chciałem zapytac jakie częsci lub oleje załozyc:
Filtr oleju
Filtr paliwa
Filtr powietrza
Te rzeczy się wymienia odrazu. Warto sprawdźić też świece żarowe czy są sprawne.
krucha91 napisał/a:
i najlepiej jakim olejem go zalać autko z 1997r z przebiegiem 240000km
Ja używam do swojego ROVER'ka 400SDI (250.000km przebiegu) olej VALVOLINE MaxLife 10W40. Jest to półsyntetyk. Najodpowiedniejszy do tych silników.
krucha91 napisał/a:
Co to za lampka
To jest dioda immobilisera, która błyska po zamknięciu auta.
krucha91 - Czw Paź 21, 2010 18:50

Ze świecami myśle ze nie ma problemu bo grzeją się mniejwiecej 2 lub 3s.
A jak z dostępnoscią i cenami takich filterków? Będzie to zrobione jak najszybciej jutro zakup i montaż.
Jakie ciśnienie w oponkach? 185/14 ładować wiecej niz 2,1?
Dzięki za pomoc

tronsek - Czw Paź 21, 2010 18:54

krucha91 napisał/a:
Ze świecami myśle ze nie ma problemu bo grzeją się mniejwiecej 2 lub 3s
to o niczym nie świadczy. Wystarczy, że jedna będzie padnięta i przy dużych mrozach będzie trochę ciężej odpalał. Sprawdzić nie zaszkodzi.
krucha91 napisał/a:
A jak z dostępnoscią i cenami takich filterków?
Z dostępnością nie ma najmniejszych problemów. Orientacyjne ceny znajdziesz tu: http://sklep.intercars.com.pl/
krucha91 napisał/a:
Jakie ciśnienie w oponkach?
2,1 jest :ok:
falar - Czw Paź 21, 2010 20:42

krucha91 napisał/a:
Chciałem zapytac jakie częsci lub oleje załozyc:
Filtr oleju
Filtr paliwa
Filtr powietrza
i najlepiej jakim olejem go zalać autko z 1997r z przebiegiem 240000km
nie wiem czy pokusic sie o 100%syntetyk czy pół

Filtry Filtrona są tanie i względnie dobre, katalog jest tu:
http://www.filtron.pl/pl/index.php?idp=15

Lepsze to np. MANN:
http://www.mann-hummel.co...e=1&ktlg_lang=9

Ceny w intercarsie są raczej wysokie, także w każdym sklepie nie-sieciowym powinno być taniej niż tam.

A co do oleju to zalałem ostatnio Valvoline (bo każdy na forum poleca) i silnik chodzi ciszej po rozgrzaniu, natomiast na zimnym jest dużo głośniejszy. Wcześniej jeździłem na Castrolu, też 10w40 i było zupełnie odwrotnie.

Tomek1212 - Czw Paź 21, 2010 20:52

zuk napisał/a:

Ceny w intercarsie są raczej wysokie, także w każdym sklepie nie-sieciowym powinno być taniej niż tam.


Tyle, że wiele mniejszych sklepów i wiele warsztatów zaopatruje się właśnie w Intercarsie lub Focie, więc trudno spodziewać się aby towar sprzedawali taniej.
Sam osobiście najwięcej części kupuje w Intercarsie i wychodzi mnie to najtaniej.

krucha91 - Czw Paź 21, 2010 21:54

Dzieki wielkie chłopaki!!:) A jeszcze skoro załozyłem temat to dopytam tutaj.
Sprawa wyglada tak... kupiłem auto ktore jest ubezpieczone do 14 stycznia. Auto jest juz przerejstrowane na mnie. Czy musze dzwonic do ubezpieczalni i pisać to na siebie?
Z tego co czytam na necie to wnioskuje ze musze do nich zadzwonić w celu rekalkulacji składki:/ I jeszcze moze bede musiał dopłacac:/;/

TrAViShOn - Czw Paź 21, 2010 22:07

Skoro to nowy zakup, to polecam ów artykuł:
http://www.roverki.pl/zro...urbodiesel.html
Co do ubezpieczenia, to chyba jednak przełóż je na siebie, bo teraz to masz inne nazwisko na dowodzie OC i rejestracyjnym. Jakiś służbista może się przyczepić.
POZDRAWIAM.

krucha91 - Czw Paź 21, 2010 22:18

Super! Dzięki wielkie. Jak bede miał chwile to sprawdze go. Narazie zajmuje sie jeszcze kosmetyką:) musze go dopiescic:) Także polerka,jakies kołpaczki :grin: (ze wzgledu na nadchodząca zime), wyczyszczenie wnetrza itd:D Jak sie z tym uporam to dojdą zdj:)