Zobacz temat - [R620] Trzęsie całą budą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Trzęsie całą budą

bastek - Sob Paź 23, 2010 23:18
Temat postu: [R620] Trzęsie całą budą
Między 60-80km/h trzęsie całym samochodem że przyspieszać nie idzie, na kierownicy kompletnie nic nie bije, najbardziej tu czuć jak auto jest pod obciążeniem np: jazda pod górkę albo z 2 osobami z tyłu. Opony i felgi odpadają bo są świeżo wyważone, opony nowe. Dzisiaj pooglądałem auto z kanału i jedyna rzecz która jest do wymiany to gumy stabilizatora z tyłu. Nie wydaje mi się że to będzie miało na to wpływ ale w przyszłym tyg to zmienię. Ktoś ma jakieś pomysły co to może być?
Jugol - Sob Paź 23, 2010 23:20

Sprawdź poduchy silnika.
bastek - Nie Paź 24, 2010 00:11

Masz jakieś sprawdzone patenty jak wykluczyć te rozwalone?
Jugol - Nie Paź 24, 2010 11:30

Możesz to sprawdzić na kilka sposobow:
Najprościej wzrokowo oblukać poduchy, czy nie są popękane, wykruszone.

Sposób następny:

Na odpalonym silniku złap za linkę gazu i bardzo gwałtownie dodawaj gazu- b. dobrze widać jak się silnik wtedy zachowuje.

Kolejny sposób to złapać silnik porządnie oburącz przy zaciągniętym hamulcu ręcznym, jak poducha któraś siedzi to wyczujesz to spokojnie.

[ Dodano: Nie Paź 24, 2010 11:30 ]
bastek napisał/a:
jak wykluczyć te rozwalone?


...najprościej wymieniać po kolei poduchy

bastek - Nie Paź 24, 2010 13:26

Jugol napisał/a:
Najprościej wzrokowo oblukać poduchy, czy nie są popękane, wykruszone.

Sposób następny:

Na odpalonym silniku złap za linkę gazu i bardzo gwałtownie dodawaj gazu- b. dobrze widać jak się silnik wtedy zachowuje.

Kolejny sposób to złapać silnik porządnie oburącz przy zaciągniętym hamulcu ręcznym, jak poducha któraś siedzi to wyczujesz to spokojnie.

w taki sposób to ja już dawno sprawdzałem i nic podejrzanego nie widac

Jugol napisał/a:
..najprościej wymieniać po kolei poduchy

to nie jest sposob, a tak btw to nie mam wolnych kilka stówek żeby sprawdzać czy to faktycznie poduszki bo może się okazać winne coś innego

Jugol - Nie Paź 24, 2010 13:32

bastek napisał/a:
to nie jest sposob, a tak btw to nie mam wolnych kilka stówek żeby sprawdzać czy to faktycznie poduszki bo może się okazać winne coś innego


...kolego to jest sposób na poduszki, w końcu wcześniej o nie Ci chodziło :taa:

bastek - Nie Paź 24, 2010 13:34

Chyba wiesz jakie są koszta poduszek do r600 sdi, nie uśmiecha mi się to dlatego pytam czy jakoś idzie to wyczaić która jest szczelona
Jugol - Nie Paź 24, 2010 13:38

Koszta znamy :spoko: , przecież ja za Ciebie nie sprawdzę poduszek :bezradny: Dałem Ci odpowiedź- Ty odpisujesz, że już to wcześniej sprawdziłeś, więc nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Skoro uważasz, że to nie wina poduch, to szukaj innej przyczyny.
Perez - Nie Paź 24, 2010 14:04

Ja bym jeszcze sprawdzil przeguby
zuber84cool - Nie Paź 24, 2010 15:00

Co do poduszek, to popuść je lekko na mocowaniach, ale tak żeby silnik nie wyskoczył spod maski :razz: , zapal silniki i pozwól się im ułożyć przez chwilę a następnie o ile to będzie możliwe, dokręć na zapalonym silniku.
bastek - Wto Paź 26, 2010 17:59

Dzisiaj kilku diagnostów pooglądało auto i jedno głośnie stwierdzili że to przegub wewn. Na dniach go zmienię i zobaczymy czy dalej będzie to samo.
borek88 - Sro Paź 27, 2010 06:05

wewnetrzny czy zewnetrzny?? u mnie tez cos drzy ale nie przeklada sie na kierownice jak przy oponach czy felgach tylko na kaste i chyba slyszalem przy max skreconej kierowcnicy jakies ciche pstrykniecia wiec sadze ze zaczyna przegub siadac.
tylko czy to nie objaw przegubu zewnetrznego

bastek - Sro Paź 27, 2010 10:40

borek88 napisał/a:
wewnetrzny czy zewnetrzny??

bastek napisał/a:
przegub wewn

Perez - Sro Paź 27, 2010 11:50

U mnie przy mocnym przyspieszaniu tez czasami zatrzesie, ale u mnie to raczej skrzynia, bo juz nie ma co wymieniac.
bastek - Czw Paź 28, 2010 23:10

I po sprawie, winny był przegub wewn, zmieniłem i jak ręką odjął :cool: Tym samym zaoszczędziłem kilka stówek na poduszkach które miały być winne.
PS. Jak będziecie szukali nowych wewnętrznych to nawet nie szukajcie bo nigdzie ich nie mają, one występują tylko z półosią.

Perez - Pią Paź 29, 2010 16:18

Czyli mialem racje.
borek88 - Pią Paź 29, 2010 17:54

bastek, a przy tym wewnetrzym cos slyszales na skreconej kierownicy?? czy obiawem bylo tylko trzesienie??
Markzo - Pią Paź 29, 2010 18:01

ja mam to samo w 75, wywalony przegub wewnętrzny i trzęsie całym autem, u mnie narazie tylko przy skręcie w prawo. Raczej nic nie słychac podczas jazdy...
Perez - Pią Paź 29, 2010 18:11

Podczas jazdy nic nie powinno byc slychac, w skrajnych przypadkach podczas ruszania moze byc slychac lekkie pukniecie.
borek88 - Pią Paź 29, 2010 18:30

no u mnie tez cos trzesie buda i jak skrecam i przyspieszam to slychac pstykanie.
sadzilem ze to moze byc przegub ale ten zewnetrzny wogole nie sadzilem ze wewnetrzne siadaja w dodatku ze mialem peknieta gume na przegubie z pol roku temu to sadzilem ze to ten przegub sie odzywa (mimo wymiany wtedy tej gumy)

Perez - Pon Lis 01, 2010 02:46

borek88, nie rozumiem. Zmieniles przeguby i dalej Ci trzesie? nie rozumiem co napisales.
borek88 - Pon Lis 01, 2010 09:06

nic nie wymieniałem
trzesie mi autem
i na skreconych kolach chyba w prawo i przyspieszaniu slychac ktorys przegub
lewy lub prawy zewnetrzny
o taki
a wy piszecie coz o przegubach wewnetrznych
chyba ze ja tu robie zamieszanie a w r600 jest calkiem inaczej choc wydaje mi sie ze ta sama skrzynia wiec powinno byc podobnie rozwiazane

[ Dodano: Pon Lis 01, 2010 09:06 ]
a i jakiej firmy byscie polecili przeguby, chodzi o wytrzymalosc kontra cena

zuber84cool - Pon Lis 01, 2010 11:22

borek88, jeśli chodzi o przeguby zewnętrzne do RH600 to takim kompromisem są przeguby HDK np. tak jak tu http://jdmshop.pl/sklep/i...id=245&Itemid=1 co do R400, 45 to właśnie z japońskich zamienników przegubu HDK, NDK, NKN, włoskie Metelli, jeszcze niemieckie LOBRO(SPIDAN) ale to zwykle można kupić do wersji benzynowych, do Diesel'a trudno znaleźć, najlepiej byłoby kupić przeguby GLO, HDK albo SPIDAN, tanie nie są, ale masz pewność że płacisz za najwyższą jakość.
Perez - Pon Lis 01, 2010 13:30

Wielu mechanikow opowiada, ze przeguby wewnetrzne sie nie sypia, a druga czesc mechanikow poprostu je wymienia. ;)
_papa_ - Pon Lis 01, 2010 13:44

bastek napisał/a:
Jak będziecie szukali nowych wewnętrznych to nawet nie szukajcie bo nigdzie ich nie mają, one występują tylko z półosią.


Wcale że nie prawda, wystarczy tylko trochę poszukać. Jak ja szukałem swoich z pół roku temu, to znalazłem bez problemu na alledrogo.

Np. tu:
http://allegro.pl/przegub...1281996040.html
albo tu:
http://allegro.pl/przegub...1258729552.html

Perez napisał/a:
Wielu mechanikow opowiada, ze przeguby wewnetrzne sie nie sypia
Też znam takich mechaników, wcześnej byli kowalami....
bastek - Pon Lis 01, 2010 13:50

_papa_, na allegro tylko jedna kobita sprzedaje przeguby do R600 SDI ale musisz jej podać wymiary, ilość zębów i jaki jest trzpień co wchodzi do skrzyni bo ponoć są dwa różne. Jeśli przegub padł przed długim weekendem i potrzebujesz auto to nie ma mowy o nowym. U mnie w mieście nikt takiego nawet nie miał w żadnych katalogach ( Intercars, fota i wszystkiego rodzaju inne sklepy) Pewnie się da kupić ale wtedy masz auto unieruchomione na co najmniej kilka dni. Co nowy to nowy, to fakt ale ja kupiłem całą używaną półoś z ory przegubem, gumami i opaskami za 100zl i miałem to na miejscu, więc dla mnie rewelacja
_papa_ - Wto Lis 02, 2010 06:59

tu masz rację Bastek. Niestety to nie ludowóz, że części w byle warzywniaku dostaniesz.