Zobacz temat - [R600] ABS działa zbyt wcześnie i zbyt mocno
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] ABS działa zbyt wcześnie i zbyt mocno

Traianus - Nie Paź 31, 2010 09:41
Temat postu: [R600] ABS działa zbyt wcześnie i zbyt mocno
Mam problem, wg mnie abs działa za mocno i przedwcześnie, kontrolka abs NIE świeci się, ale jadąc suchutką drogą naciskając gwałtownie hamulec samochód hamuje jak na lodzie !! ! Niema nawet najdrobniejszego pisknięcia opon, abs odbija od razu po gwałtowniejszym wciśnięciu hamulca !! ! Dodam jeszcze że słychać stukotanie (naturalne :cool: ) ale nie czuć odbijania na pedale hamulca. Podkreślam kontrolka abs nie sygnalizuje problemu.
azer - Nie Paź 31, 2010 10:21

skoro nie odbija na pedale hamulca to może to nie abs? może coś z układem hamulcowym?
Kot - Nie Paź 31, 2010 11:57

przeczysc czujniki, i sprawdz, czy w zadnym kole nei pekl pierscien ABS ...
ArekL - Pon Lis 01, 2010 13:23

Jakby pękł pierścień, to by się zapaliła kontrolka, bo czujnik by nie zbierał danych. Więc to raczej nie to.

Z tego co wiem, gdy jakikolwiek czujnik jest wadliwy, a także i pierścień -> ABS nie działa w ogóle.

Podczas przekręcania kluczyka kontrolka ABS-u prawidłowo się zapala i gaśnie bodajże po 3 sekundach (w 400 tak jest, w 600 musisz sprawdzić wg swojej instrukcji)? Bo jeśli się nie zapala to może jej nie ma :)

leszczu - Pon Lis 01, 2010 14:22

Cytat:
Jakby pękł pierścień, to by się zapaliła kontrolka, bo czujnik by nie zbierał danych. Więc to raczej nie to.

U mnie tez był pęknięty pierścień i nie paliła się kontrolka.

flapjck1 - Pon Lis 01, 2010 14:42

uwazam ze przyczyna jest pekniety pierscien
sterownik nie bedzie tego widzial jako usterke tylko jako zmieniajaca sie predkosc obrotowa kola

ArekL - Pon Lis 01, 2010 18:21

U mnie (i nie tylko u mnie) był pęknięty pierścień i kontrolka się paliła, ABS nie działał. Po spawaniu kontrolka zgasła, ABS działa.
Chyba że jakimś cudem w 600 jest inaczej.

kermit01 - Wto Lis 02, 2010 21:04

ja wyjąłem bezpiecznik od ABS i problem z głowy :) Generalnie ABS-y starszej generacji sa strasznie irytujace