Zobacz temat - [R45] Czy to uszczelka pod głowicą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Czy to uszczelka pod głowicą

Kleszcz - Nie Paź 31, 2010 18:04
Temat postu: [R45] Czy to uszczelka pod głowicą
Od pewnego czasu ubywa płynu chłodzącego oko 50ml. na 100 km. Częściowo wylewał się przez korek w zbiorniku wyrównawczy.Po jego wymianie dalej następował wyciek płynu chłodzącego. Olej czysty w płynie chłodzącym nie ma oleju. Po odkręceniu korka ze zbiorniczka wyrównawczego nawet po kilkunastu godzinach od jazdy z wężyka odpowietrzającego uzupełnia się płyn w zbiorniczku wyrównawczym, w czasie pracy wężem odpowietrzającym wydostają się bąble? Czy to jest uszkodzona uszczelka pod głowicą?
kamax_19 - Pon Lis 01, 2010 13:46

Wymień korek od zbiorniczka wyrównawczego na inny ten może mieć uszkodzone odpowietrzanie. A przy odpowietrzaniu wydostaja się bomble. A i jak ci się szybko woda gotuje to moze termostat ci się zawiesił i nie otwiera i idzie tylko na małym obiegu.

A HGF lepiej żeby nie bo duże koszty..... :/ :/

Jugol - Pon Lis 01, 2010 14:53

Że tak zapytam, zrobiłeś swapa na SDi ??
Kleszcz - Wto Lis 02, 2010 09:33

Stary korek kilka razy czyściłem i w końcu wymieniłem na nowy. Nic nie dało. Niestety nie wiemn co to jestswapa na SDi. Dziekuję. Zbyszek.
Jugol - Wto Lis 02, 2010 09:35

...bo fabrycznie , to masz silnik iDT, chyba że zrobiłeś przekładkę (swapa) na SDi. Dlatego pytam :)
kadzaf - Wto Lis 02, 2010 10:59

mnie to wyglada na wine termostatu
Kleszcz - Wto Lis 02, 2010 11:13

Temperatura silnika niezależnie od zewnętrznej nawet w upały była poprawna. Pozdrawiam.
filo - Pią Lis 05, 2010 02:00

Kup w zoologicznym sklepie tester do mierzenia zawartości tlenku węgla (CO) i zmierz zawartość w płynie chłodniczym...
thef - Pią Lis 05, 2010 07:23

filo napisał/a:
Kup w zoologicznym sklepie tester do mierzenia zawartości tlenku węgla (CO) i zmierz zawartość w płynie chłodniczym...
Raczej tester CO2 ;)