Zobacz temat - [R420] Podskakiwanie auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Podskakiwanie auta

Dawid220 - Pon Lis 01, 2010 18:52
Temat postu: [R420] Podskakiwanie auta
Mam taki problem podczas utrzymywania prędkosci w granicach 70 a 90 km podskakuje mi auto,tak jak przy wybulonych oponach ale to nie to ponieważ mam trzeci komplet opon i to nowych a problem dalej istnieje jak utrzymuje prędkoś w granicach 80 km to czuć najbardziej to podskakiwanie
faecd - Pon Lis 01, 2010 19:14

moze sprezyny wybujane juz sa na maxa a przy takiej predkosci parcie powietrze powoduje wystarczajace parcie i sprezezyna zaczyna sie uginac ...hmmm co o tym myslicie?
zuber84cool - Pon Lis 01, 2010 19:19

Ale jakie jest to podskakiwanie? samochód pływa na drodze, nurkuje itp.? , może to zużyte amortyzatory(?).
des - Pon Lis 01, 2010 19:25

Może koła masz pokrzywione? Wedy nowa opona nic Ci nie da.
Dawid220 - Wto Lis 02, 2010 11:38
Temat postu: [R420 TDI] podskakiwanie auta
Jedna z felg miałem kiedyś prostowana i druga trochę tez podreperowali,a to uczucie jest na takiej zasadzie jak by była droga lekko pofałdowana i auto porusza się góra duł.Jak miałem letnie opony to aż tak nie było tego czuć a gdy wymieniłem na zimówki i założyli mi na te same felgi to może faktycznie pomylili felgi i dali tą krzywa na przód i mam uczucie większego podskakiwania.
filo - Pią Lis 05, 2010 01:57

A czy miałeś może pierścienie centrujące przy tych kołach?
Bo jeśli były a przy zmianie opon gościu nie zauważył/nie założył to tak auto może podskakiwać przy pewnych prędkościach gdyż felga nie jest założona centralnie.
No chyba, że są to oryginalne stalówki lub alufelgi w których średnica otworu jest taka sama jak średnica piasty to wtedy odpada problem pierścienia centrującego.
Koła masz alu czy stal?
Ewentualnie przerzuć koła z przodu na tył...