Zobacz temat - [R45] Spawana podłoga
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Spawana podłoga

arrowhead - Czw Lis 04, 2010 00:55
Temat postu: [R45] Spawana podłoga
Witajcie,
Planuję zakup pierwszego samochodu i zarazem pierwszego Rovera 45:). Oglądałem dziś jedno auto z komisu.Z poziomu kanału zastanawiająco wyglądał spaw idący jakby dookoła całej podłogi samochodu. Czy w Waszych Roverach jest podobnie, czy raczej ktoś wymieniał całą podłogę? I drugie pytanie. Kierownica jest bardzo zużyta, w niektórych miejscach skóra jest wręcz zdarta? Waszym zdaniem po ilu tyś kilometrów dochodzi do takiego zużycia w Roverach. Bo ten na liczniku ma 121 000 a jest z 2000r. Ciężko mi w to uwierzyć.
Pozdrawiam

Chester - Czw Lis 04, 2010 05:52

w moim R 220SDi kierownica wytarła a dokładnie poszarpała sie skóra po ok 200kkm :) planuję jej ponowne obszycie ale jakoś nie ma czasu :P
marcin316 - Czw Lis 04, 2010 10:15

U mnie kierownica też jest zdarta miejscami, ale auto ma prawie 250 kkm przebiegu. Przy nieco ponad 120 kkm to trochę dziwne... Przebieg też jakiś mały jak na wiek auta.
Remigiusz - Czw Lis 04, 2010 10:26

arrowhead, Włoska robota może :wink:
colin1983 - Czw Lis 04, 2010 10:34

arrowhead, wrzuć linka jeśli jest ogłoszenie tego samochodu na forum zobaczymy co to za wynalazek
arrowhead - Czw Lis 04, 2010 12:07

colin1983 napisał/a:
arrowhead, wrzuć linka jeśli jest ogłoszenie tego samochodu na forum zobaczymy co to za wynalazek


http://otomoto.pl/rover-45-tdi-C15865232.html

Samochód sprowadzony z Francji.
Nieoryginalny lakier jest na masce i prawym przednim błotniku. Ponadto tylny prawy amortyzator jest padnięty (a zatem dwa do wymiany). No i przednia szyba co prawda jest z 2000 r. ale jest to sicursiv(bez znaczkaRover), podczas gdy pozostałe są simplexu i pilkingtona z etykietami Rovera.
Silnik, hamulce, zbieżnośc kół są dobre.
Kierownica na żywo wygląda gorzej niż na zdjęcich.

No i powtórze pytanie odnośnie spawu dookoła całej podłogi. Czy to jest normalne?

Pozdrawiam i dziękuję za poprzednie odpowiedzi.

szoso - Czw Lis 04, 2010 12:33

arrowhead napisał/a:
Czy w Waszych Roverach jest podobnie

jeśli to Cię pocieszy to u mnie w 400 jest tak samo, a to ta sama płyta podłogowa :smile:

bociannielot - Czw Lis 04, 2010 12:43

Ja rzekomo mając 150 tys. przebiegu nie miałem startej kiery - przebieg na bank kręcony - 12 tys rocznie to praktycznie rzaden diesel nie robi :ok: .
Jugol - Czw Lis 04, 2010 15:20

Może to zbieg okoliczności, ale moja Kochanica ( R 45 2.0 , 2000r ) też jest z Francji i jeśli chodzi o podłogę jest identycznie. Przebieg w momencie zakupu ( jesień 2008r.)- 174kkm- był wg. mnie w miarę wiarygodny. Obecnie po 2 latach użytkowania wzrósł o prawie 50kkm. Kiera była też wytara, teraz obszyta skórą- jest pikna. To tyle mojej strony.
JJJJ - Czw Lis 04, 2010 16:06

Dla mnie kochani to nawet przebieg 200tyś km jest troszkę mało realny mój rowerek ma już prawie 300tyś km i dopiero w tym miejscu co najczęściej trzyma się rękę kierownica jest wytarta to znaczy gładka ale nigdzie nie popruta.Także większość diesli z roczników ~2000 przebiegi mają bliżej 300 niż 200 ludzie kupując auto z takim silnikiem nie będą jeździli do kościoła tym bardziej że auta są sprowadzane a tam ludzie do pracy mają nawet po 100 pare kilometrów wjadą na autostradę i gnają.Radze przyszłemu kupującemu bardzej zwracać uwagę na stan techniczny pojazdu niż na przebieg czy rok.Pozdrawiam
Remigiusz - Czw Lis 04, 2010 16:36

arrowhead, niestety ta kierownica czyli ten plastik tak już mam się strasznie szybko wyciera. :neutral: Jakies tańsze materiał był w tych kierownicach od 25/45 i niestety mam taka kierownice od 1. właściciela po 150.000km i wygląda jak by ktoś szlifierka ja potraktował :neutral:

W 200/400 były jakoś lepsze wykonane i te zwykle plastikowe kierownicy w mojej 220 przy prawi 200.000km wyglądała jeszcze całkiem dobrze. :wink:

magneto - Czw Lis 04, 2010 17:14

arrowhead napisał/a:
ale jest to sicursiv(bez znaczkaRover),

u mnie tez jest taka szyba z przodu
arrowhead napisał/a:
Kierownica jest bardzo zużyta, w niektórych miejscach skóra jest wręcz zdarta

mam 222tyś. km przebiegu i kierownica wygląda na mało zużytą

des - Czw Lis 04, 2010 17:58

Dam mały przykład, który może obalić wasze diagnozy o przebiegu.
Mamy dwa samochody o identycznym przebiegu, powiedzmy 100.000 km.

Pierwszy z nich od wyjazdu z salonu jeździł tylko i wyłącznie w mieście.
Drugi od wyjazdu z salonu jeździł tylko i wyłącznie po autostradach.

Pierwszy codziennie kręci kierownicą kilka, kilkanaście razy więcej niż ten drugi, a co za tym idzie, kilka, kilkanaście razy szybciej wyciera mu się kierownica niż u tego drugiego bo tamten jeździ tylko i wyłącznie po autostradach i kierownicą kręci sporadycznie.
Nie ma tarcia ręki na kierownicy i się ona nie wyciera albo wyciera baaardzo mało.