Zobacz temat - [R45] Szarpanie na niskich obrotach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Szarpanie na niskich obrotach

baton - Czw Lis 04, 2010 20:44
Temat postu: [R45] Szarpanie na niskich obrotach
Witam.Ostatnio moje auto szarpie gdy spadnie prędkość a ja dodaje szybko gazu,nie ma siły przy tym też,nie da sie dodać poprostu szybko gazu.wymieniłem świece i nic to nie dało.u gazowników jak byłem to okazało się że jest lipa na 3 cylindrze wiec wymieniłem cewke i miesiąc bylo dobrze a od kilku dni znów sie tak dzieje.myśląc że to druga cewka padła dziś kupiłem nową i założyłem i dalej jest żle.z ciekawości zobaczyłem w nocy co się dzieje i okazało się że iskrzy z tych cewek,a przecież to nowe cewki.dodam że nie wymieniałem przewodów zap.Ale patrzyłem dokładnie i z przewodów nie iskrzy tylko z obudowy obu cewek.czy możliwe że to przewodu są winne i przez to przebicie jest na cewkach?
juras1976 - Pią Lis 05, 2010 12:31

hej od jakiegoś czasu mam podobny problem, wymieniłem świece ngk, kable też ngk, jakiś czas było dobrze, następnie cewki beru i było ok.Niestety od jakiegoś czasu problem wrócił.Oczywiście na gazie szarpie bardziej niż na benzynie.Gdzieś pisali że cewki beru są słabe ale niestety innych nie mogłem znaleźć.
Jak uda się usunąć usterkę to napisz,i jeszcze jedno może ktoś wie gdzie kupić nowe cewki do R25 i jakiej firmy najlepiej?
pozdro.

baton - Pią Lis 05, 2010 20:08

no na szczęście u mnie wymiana przewodów załatwiła sprawę,tylko ciekawe na jak długo,szarpie jeszcze gdy sie puszcza gaz lub dodaje ale to chyba problem wiekszości roverów z tego co dowiadywałem się i nie można znaleść przyczyny.słyszałem też że gaz często załatwia cewki
praktis - Pią Lis 05, 2010 22:09

baton napisał/a:
słyszałem też że gaz często załatwia cewki


I ciśnienie w oponach też obniża :razz:

Nie trzeba powielać legend i mitów tylko znaleźć przyczynę niedomagania układu zapłonowego :smile: Świece kiedy były wymieniane? Sprawdź czy są nie zawalone nagarem i czy przerwa na elektrodach prawidłowa.

Jeśli szarpie tylko na gazie to instalacja do regulacji.