Zobacz temat - [R214i 97r. 75 KM] Regeneracja alternatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 97r. 75 KM] Regeneracja alternatora

strala1 - Wto Lis 09, 2010 17:53
Temat postu: [R214i 97r. 75 KM] Regeneracja alternatora
Z racji, że nie jestem mocny w sprawach technicznych chciałem zapytać was co uważacie na temat regeneracji alternatorów do naszych R. Mój stary alternator ma swoje lata i postanowiłem, że kupie do niego alternator regenerowany tak aby nie było problemu przed zimą. Mój stary alternator to złom. Znalazłem firmę, która sprzedaję regenerowane alternatory Magneti Marelli za około 250 zł. Czy warto? Jest na to niby rok gwarancji. Czekam na wasze opinie w tym temacie.
keczu - Wto Lis 09, 2010 19:31

Zalezy w jakim stopniu zregenerowany. Moge powiedziec ze fabrycznie zregenerowany jest tak samo dobry jak nowy. Firma ta moze wymieniac tylko to co jest uszkodzone i nazywac to regeneracja, lub wymieniac wszystko i sprawdzac stan uzwojenia itp. wtedy jest oki. Pozdr.
strala1 - Sob Lis 13, 2010 21:37

W jakim stopniu nie mam pojęcia. Z zewnątrz wygląda jak nówka. Na pewno jest to alternator Magnetli Marelli, nie chińska podróbka. Uzwojenie widać, że nowe albo pokryte czymś co imituję nowe, koło pasowe wygląda na zupełnie nowe. Obudowa ładnie wypiaskowana, wszystkie śruby nowe, obudowa ten plastik też zupełna nówka. Dostałem na niego rok pisemnej gwarancji. Koszt z przesyłką 230 zł. Zobaczymy jak będzie się sprawował.

[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 21:37 ]
Wczoraj alternator został zamontowany. Wszystko działa. Ładuje elegancko.