Zobacz temat - [R45] Czy to skrzynia IB5 ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Czy to skrzynia IB5 ?

IROLA - Czw Lis 11, 2010 20:54
Temat postu: [R45] Czy to skrzynia IB5 ?
Witam, czy do potwierdzenia, że to skrzynia IB5 wystarczy niżej zamieszczone zdjęcie ? Biega oczywiście o oznaczenia na "tabliczce znamionowej" (tj. symbole nad kodem kreskowym) Może ktoś potwierdzić ?
Jak widać - przełożenie przekładni głównej - 3.82

keczu - Czw Lis 11, 2010 21:37

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=30434
W tym temacie kolega gregor13 zamiescil fotki wlasnie skrzyni IB5, po kodzie kreskowym to troche ciezko. Zajrzyj pod auto roznice widac od razu. Z reszta jesli to Twoje auto to na bank masz IB5 bo po nr. nadwozia masz mlodszy samochod niz moj. Pozdr.

IROLA - Czw Lis 11, 2010 22:00

Patrzyłem teraz "do latarki" i na moje krzywe oko to skrzynie wyglądają tak samo - lecz kol. Gregor13 pisze, że ma wg. VINu skrzynię R65 i dlatego mam wątpliwości. Mógłbyś jutro zerknąć na swoją i porównać z tą kol. gregora13 - jeżeli będzie ona taka sama to jasne, że mam IB5.

W związku z powyższym : czy kol. gregor13 na swoim zdjęciu właściwie opisał korki ? (jest korek do spuszczania ?)

keczu - Czw Lis 11, 2010 22:20

Skrzynia na zdjeciu na 100% IB5, nie mam watpliwosci. :wink:
IROLA napisał/a:
W związku z powyższym : czy kol. gregor13 na swoim zdjęciu właściwie opisał korki ? (jest korek do spuszczania ?)

Korki sa troche zle opisane bo nie ma w tej skrzyni korka spustowego , ten zaznaczony jako spustowy to taka zatyczka na wodziku skrzyni biegow i lepiej jej nie odkrecac ,oleju tedy nie spuscisz. A wlewowy oki bardziej kontrolny od poziomu. Nie wiem co chodzi Ci po glowie ,ale w tej skrzyni nie przewidziana jest wymiana oleju. Jak chcesz spuscic olej to trzeba polos wyjac :shock: . Na pewno Twoja skrzynia przy przebiegu ktory masz nie potrzebuje wymiany oleju. Pozdr.

IROLA - Pią Lis 12, 2010 20:28

Cytat:
Nie wiem co chodzi Ci po glowie

- nie powiem, ponieważ gdyby się moja żona dowiedziała, że napisałem to ... :grin:
a tak poważnie to tylko chciałem się dowiedzieć z czystej ciekawości, gdyż rozmawiając w pracy o samochodach, trochę wstyd, gdy się nie wie co się ma.
A tak na marginesie - czy nasze silniki posiadają pełną sekwencję ? czy też wtryski pracują parami (półsekwencja?) ?