Zobacz temat - [R200] nie działa mi wycieraczka z tylu! co zrobic?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] nie działa mi wycieraczka z tylu! co zrobic?

Lukasz13 - Wto Lis 16, 2010 15:12
Temat postu: [R200] nie działa mi wycieraczka z tylu! co zrobic?
wycieraczka wogole nie reaguje tak samo jak silniczek do spriskiwacza, mowie o tylnej szybie co zrobic zeby dzialalo??
jaka moze byc przyczyna??

Harry - Wto Lis 16, 2010 15:25

poczytaj na stronie jest artykuł o tym
colin1983 - Wto Lis 16, 2010 15:31

Lukasz13 napisał/a:
wycieraczka wogole nie reaguje tak samo jak silniczek do spriskiwacza, mowie o tylnej szybie co zrobic zeby dzialalo??
jaka moze byc przyczyna??
wiązka tylnej klapy się kłania do przejrzenia
kruszan - Wto Lis 16, 2010 16:19

bezpiecznik ? są w 2ch miejscach, pod maską i w środku, sprawdź na schemacie który za to odpowiada i potem czy jest aby na pewno dobry :)
radomraptile - Wto Lis 16, 2010 21:26

mialem kiedys taki problem. mianowicie poprzerywaly sie przewody u gory przy klapie. jak otworzysz z tylu klape to bodajrze po prawej stronie u góry masz kable , w takiej gumowej rurce ,warto tam zajrzec i sprawdzic
orson - Wto Lis 16, 2010 22:00
Temat postu: Re: [R200 1.4Si 99] nie działa mi wycieraczka z tylu! co zro
Lukasz13 napisał/a:
wycieraczka wogole nie reaguje tak samo jak silniczek do spriskiwacza, mowie o tylnej szybie co zrobic zeby dzialalo??
jaka moze byc przyczyna??


- bezpieczniki - pod kierownica
- wiazka przewodow w tylnej klapie (prawa strona, sa w takiej "gumowej" oslonie)
- silniczek wycieraczek (sprawdzic wtyczke laczaca i dzialanie silniczka, na wtyczce mozna sprawdzic napiecie)

u mnie w 214 kiedys na szczescie walnal tylko bezpiecznik

iwan00 - Czw Lis 18, 2010 15:35

jeśli nie działa spryskiwacz to nie jest wina wiązki bo silniczek jest pod maską. Sprawdź bezpieczniki a następnie wtyczkę przy gałce może tam coś się poluzowało
BABEL - Pią Lis 19, 2010 20:28

Wiązka klapy. Tam jest z 12 kabelków i jak się poprzerywają i o siebie ocierają to się różne cyrki dzieją z autem. Może nawet doprowadzić do spalenia bezpiecznika od immo i unieruchomić auto.
colin1983 - Pią Lis 19, 2010 21:00

BABEL napisał/a:
Wiązka klapy. Tam jest z 12 kabelków i jak się poprzerywają i o siebie ocierają to się różne cyrki dzieją z autem. Może nawet doprowadzić do spalenia bezpiecznika od immo i unieruchomić auto.
10 cienkich i dwa grube od grzania szyby, nie tak dawno robiłem wiązkę nie tyle że bezpiecznik od immo wywali ale poza tym lampka w bagażniku zgłupieje, bezpiecznik od wentylatora zacznie palić i przestaną świecić światła z tyłu u mnie nie świecił jeden wsteczny i stop
kepor - Wto Lis 23, 2010 01:02

Czemu ludziom nie chce się najpierw poszukać na forum tylko od razu walą "nowe" stare tematy. Przecież tyle razy już o tym było
karol556 - Sob Lis 27, 2010 10:47
Temat postu: przekaznik
u mnie byl tez [problem nie wiem jak to sie stalo zle zalalo mi porzekaznik ktory jest w bagarzniku po prawej stronie pod dywanikiem na boku, wymienilem go i dziala idealnie
xtek - Sob Lis 27, 2010 12:21
Temat postu: Re: przekaznik
karol556 napisał/a:
u mnie byl tez [problem nie wiem jak to sie stalo zle zalalo mi porzekaznik ktory jest w bagarzniku po prawej stronie pod dywanikiem na boku, wymienilem go i dziala idealnie


U mnie bylo podobnie. Rozbieralem silnik wycieraczki, sprawdzalem przewody a dopiero pozniej znalazlem w RAVE, ze pod dywanem z prawej strony jest przekaznik i to on byl uwalony.