Zobacz temat - [R220] Ciężko chodzące Cięgno przy Turbo czy zawór EGR
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Ciężko chodzące Cięgno przy Turbo czy zawór EGR

Bozzzz - Pon Lis 22, 2010 17:35
Temat postu: [R220] Ciężko chodzące Cięgno przy Turbo czy zawór EGR
Mam problem ponieważ mój roverek kopci i jego obroty przy 4 tyś lekko spadaja i rosną utrzymując wartość 4 4.5 tyś. Kopcenie zaczeło się gdy padł mi wąż od IC jezdziłem troche z pekniętym wężem założyłem nowy 350 zł :( i zaczołem jezdzić:P przy redukcji przy 4 tyś zostawia chmure ciemny dymek ktoś powiedział mi ze to zawór EGR jest zawalony nic z nim nie robiłem jeszcze potem ktos inny ze ciegno od turbo mi niechce sie chować i moze być to przyczyną ponieważ ma nadcisnienie i cos sie tam nie domyka wiec to pytanie czy regenracjia turba??
plemaster - Sro Lis 24, 2010 21:06

jakieś inne objawy poza dymieniem ? może trzeba go tylko przepalić ?
Mi kiedyś baaardzo dymił....przez jakiś czas cisnąłem ile wlazło (dawało za mną jak z lokomotywy) po pewnym czasie dym zmalał do normy i gitara.

kamax_19 - Sob Lis 27, 2010 01:17

Bozzzz, Tak ci kolego powiem że regeneracja turbiny się nie opłaci wykasują cię jak za zboże a urzywke w dobrym stanie kupisz już od 350zł ja ostanio wymieniałem turbo, ale to auto zostawiało taką zasłone dymną że nie widziałem nic w tylniej szybie i przez dwa dni wywalił w tłumnik 3l oleju.

[ Dodano: Sob Lis 27, 2010 01:17 ]
Po wymianie turbiny kopcił jeszcze przez pare kilometrów ale wypalił wszystko i teraz jak mu konkretnie depne to nie widać nawet chmurki :grin:

mi_sza1 - Nie Lis 28, 2010 21:26

Bozzzz napisał/a:
przy redukcji przy 4 tyś zostawia chmure

przy takich obrotach w dieslu redukujesz bieg na niższy???
toż to zabójstwo dla samochodu.
pewnie turbina na wykończeniu.