Zobacz temat - [R600] Łamak w zamku... da się zrobić centralny z pilota ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Łamak w zamku... da się zrobić centralny z pilota ?

spitz - Sro Lis 24, 2010 15:42
Temat postu: [R600] Łamak w zamku... da się zrobić centralny z pilota ?
Witam,
dosyć niedawno byłem poza miastem gdzie zostawiłem samochód na noc, rano niestety nie mogłem włożyć klucza do zamka, po chwilowych oględzinach okazało się, że w środku zamka jest połowa łamaka do zamków... na szczęście R był silniejszy od niego :D Łamaka się niestety nie da wyjąć, trzeba zmienić cały zamek.

Jako, że narazie nie mam czasu na zabawę w szukanie zamków/montowanie/dorabianie kluczy itd. wymyśliłem, że sobie zamontuje otwieranie z kluczyka czego teraz mi bardzo brakuje... a w sumie już wcześniej o tym myślałem bo zima idzie, zamki zamarzają ;] a kiedyś tam później bym sobie zrobił ten zamek.

Moje pytanie jest zatem takie:
rozumiem, że mam sobie kupić sterownik zamka z jakiegoś allegro za 50-70zl
1. czy może być jakikolwiek czy do R600 trzeba coś innego?
2. czy będzie się go dało zamontować mimo tego nieszczęsnego łamaka w zamku? czy to nic nie przeszkadza?
3. czy da radę to zrobić samemu? przyjmując, że mam jakieś podstawowe umiejętności manualne do tego i kable umiem łączyć, nie wiem czy tam nie trzeba coś więcej :D

Pozdrawiam.

darek_wp - Sro Lis 24, 2010 19:34

Jeśli masz fabryczny centralny w aucie to kupujesz sterownik radiowy do CZ (dowolny) i podłączasz go do kabli sterujących siłownika w drzwiach kierowcy. 3-4h pracy bez większych problemów. Zamek możesz zostawić bez ingerencji. Jedyna wada tego rozwiązania to 2 piloty - 1 do imo i 1 do CZ.