Zobacz temat - [R 416] Zapowietrzający się układ chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416] Zapowietrzający się układ chłodzenia

mdraht - Pon Lis 29, 2010 19:45
Temat postu: [R 416] Zapowietrzający się układ chłodzenia
Witam,

Mam problem z grzaniem w moim Roverku. Powodem jest zapowietrzający się układ chłodzenia.
Problem polega na tym, że po odpowietrzeniu niby wszystko jest ok i w środku zaczyna robić się ciepło, ale jeśli przejedzie się kawałek samochodem to znów się zapowietrza i z nadmuchów leci zimne powietrze. Układ jest szczelny, silnik się nie przegrzewa, termostat sprawny, wykładzina w środku sucha, majonezu brak (uszczelka była wymieniana). A po jeździe koło zbiorniczka mokro...

Podsumowując:
Układ odpowietrzony, samochód stoi odpalony (nieważne jak długo) - jest ok (ciepło)
samochód jedzie-układ się zapowietrza (zimno)

Czy oprócz korka może być jakaś inna przyczyna takiego zachowania? :roll:


Pozdrawiam

Maxu - Pon Lis 29, 2010 19:52

U mnie nie grzeje po wymianie chłodnicy, wymienili uszcelnili odpowietrzyli, tem. pokazuje na termostacie a nawiew zimy?!!! nie wiwm co to moze byc
?

mdraht - Wto Lis 30, 2010 08:30

żadnych pomysłów nie macie? :roll:
szoso - Wto Lis 30, 2010 08:31

zmień ten korek, już dawno bym to zrobił :wink:
mdraht - Czw Sty 13, 2011 14:23

czekam na przesyłkę :wink:
ale jeśli to nie to? zastanawia mnie że nie zapowietrza się na postoju a dopiero w czasie jazdy :idea:

[ Dodano: Czw Sty 13, 2011 14:23 ]
No i się wyjaśniło.

Nowy korek, przepchanie układu chłodzenia i wciąż to samo.... silnik się przegrzewa, woda się gotuje.
Ale na HGF to nie wyglądało bo wody w oleju ani oleju w płynie nie było. Termostat też ok ;-)

Co okazało się przyczyną takiego zachowania silnika?
Źle splanowana głowica :!: :!: :!: Była zeszlifowana ok 2mm i to jeszcze krzywo... Cóż, poprzedni właściciel przy wymianie uszczelki oddał chyba samochód do cieśli a nie do mechanika :roll:
Na szczęście Panowie w Puszczykowie zrobili porządek i już jest ok :mrgreen: