Zobacz temat - [R25] wskaźnik paliwa. Cos nie halo.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] wskaźnik paliwa. Cos nie halo.

Adriano10 - Sro Gru 01, 2010 08:37
Temat postu: [R25] wskaźnik paliwa. Cos nie halo.
Witam. Ostatnio zauważyłem ze cos nie halo ze wskaźnikiem paliwa.Ostatnio zatankowałem 8l paliwa zawsze jeżdżę sobie 90km i tankuje (wskaźnik zawsze pokazywał pierwsza kreskę niby 1/4) przejechałem 75 km i wskazówka pokazywała juz 3mm pod ta 0 ilością.Przy 75km zatankowałem ok.6.5litra i wskazówka lekko drgnęła pokazuje na wskazówkę odpowiadającą 0(te takie podwójne,najniższe). Dzieje sie tak odkąd panują mrozy...sugerować sie ilością na wskaźniku czy liczyć na swój ala przelicznik a moze wskaźnik padl?
BB85 - Sro Gru 01, 2010 08:42

Temperatury spadło dosyć mocno, auto zaczęło więcej palić i być może dlatego. Druga sprawa, że może coś nie tak z pływakiem w zbiorniku.
colin1983 - Sro Gru 01, 2010 09:12

Cytat:
Ostatnio zatankowałem 8l paliwa zawsze jeżdżę sobie 90km i tankuje (wskaźnik zawsze pokazywał pierwsza kreskę niby 1/4) przejechałem 75 km i wskazówka pokazywała juz 3mm pod ta 0 ilością.Przy 75km zatankowałem ok.6.5litra i wskazówka lekko drgnęła pokazuje na wskazówkę odpowiadającą 0(te takie podwójne,najniższe). Dzieje sie tak odkąd panują mrozy...sugerować sie ilością na wskaźniku czy liczyć na swój ala przelicznik a moze wskaźnik padl?
Wskaźnik nie padł to jest problem na tle elektrycznym mam podobnie. Przy tak jak mówisz 8 litrach nie powinieneś mięc 1/4 bo z tego by wynikało że masz 32 litrowy zbiornik , a powinno wejść 50, mój problem polega na tym że wskazówka pokazuje w dno absolutne a w rzeczywistości jest prawie pół. Mam zamiar czepić się tego na wiosnę bo czeka mnie kolejne wyciąganie zbiornika żeby to zrobić.