Zobacz temat - [R620] Zanikło ogrzewanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Zanikło ogrzewanie

leo496 - Sro Gru 01, 2010 20:51
Temat postu: [R620] Zanikło ogrzewanie
Witam wszystkich! i prosze o pomoc.
Z nadejściem 10cio stopniowego mrozu ,zanikło mi ogrzewanie. Termostat sprawdzony(otwiera przy 88 stopniach) węże na zasilaniu i powrocie wężownicy gorące ,więc dlaczego z nagrzewicy wieje zimnym powierzem ?

_papa_ - Czw Gru 02, 2010 14:11

Trzeba zacząć od najprostszego, może linka od sterowania zaworem nagrzewnicy spadła, pokrętło od regulacji temperatury chodzi normalnie?
tomason - Czw Gru 02, 2010 21:59

Moze masz zapowietrzony uklad?
A tak w mojej sprawie. Skoro ja jak przekrecam pokretlo od temp. powietrza i czuje opor to jak moglbym to naprawic? Dodam, ze jak przekrece na maksa to ledwo cieple powietrze leci

siema977 - Sob Gru 04, 2010 15:14

mialem podobny problem i pomoglo dopiero jak zdjelem zen zawor na ktorym konczy sie linka od ogrzewania po prostu podlaczylem to bezposrednio i grzeje
szoso - Sob Gru 04, 2010 15:18

siema977 napisał/a:
pomoglo dopiero jak zdjelem zen zawor na ktorym konczy sie linka od ogrzewania po prostu podlaczylem to bezposrednio i grzeje

ale na lato chyba go zamontujesz z powrotem bo nie wytrzymasz :wink:

tomason - Sob Gru 04, 2010 21:54

A mozecie mi powiedziec jak sie tam dostac ?:D
szoso - Nie Gru 05, 2010 10:47

tomason napisał/a:
A mozecie mi powiedziec jak sie tam dostac ?:D

gdzie, do zaworu?
zawór masz pod maską, na wężu nagrzewnicy przy grodzi

leo496 - Nie Gru 05, 2010 13:03

Przyczyną zaniku ogrzewania była mieszanka dwóch płynów(zielonych),nie mieszałem kolorów !Poprzedni płyn (nie pamiętam nazwy) i dolewka Eco Borygo- w efekcie kawa z mlekiem i jeszcze kisiel który osadził się na dolnych częsciach układu zablokował wężownice, po części parownik i właśnie brak nagrzewania parownika zmusił mnie do rozgrzebania całego układu, płukanie pod ciśnieniem płynem do mycia układów chłodniczych no i dało efekt.