Zobacz temat - [MG ZT] Zamarznięty zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Zamarznięty zamek

art034 - Sob Gru 04, 2010 19:04
Temat postu: [MG ZT] Zamarznięty zamek
Witam wiem że powtarzam temat ale dużo czytałem postów dotyczących zamków w drzwiach i mam mętlik w głowie.
Mianowicie po tych mrozach nie otwierałem tylnych drzwi a dzisiaj je otworzyłem i nie mogłem zatrzasnąć tylnych lewych więc nacisnąłem rygiel w drzwiach i się zamknęły.
Od tej pory nie mogę otworzyć z zewnątrz ani od wewnątrz drzwi w związku z tym mam pytanie czy czekać aż odmarznie czy uszkodzilem mechnizm otwierania (cypelek).
Jeszcze jedno jeśli cypelek jest uszkodzony to od wewnątrz też nie można otworzyć?

SeniorA - Sob Gru 04, 2010 19:16

art034 napisał/a:
Jeszcze jedno jeśli cypelek jest uszkodzony to od wewnątrz też nie można otworzyć?
można ,chyba , że była włączona "blokada dziecinna", albo zamek jest w fazie całkowitego zamknięcia.
art034 - Sob Gru 04, 2010 19:51

Blokady nie załączałem z kluczyka otwiera rygle w drzwiach ale tych tylnych drzwi nie da się otworzyć (po tych mrozach sygnalizuje że otwarte są drzwi kierowcy i pasażera zamykam auto mechanicznie kluczykiem bo central nie działa)
Co to znaczy faza całkowitego zamknięcia?

SeniorA - Sob Gru 04, 2010 21:42

art034 napisał/a:
Co to znaczy faza całkowitego zamknięcia
jest wtedy , jak zamkniemy zamki pilotem (drugi silniczek w zamku rozłącza ciegno klamki wewnętrznej by nie otworzyć drzwi od wewnątrz po rozbiciu szyby ).
SG76 - Czw Gru 09, 2010 07:51

Witam
I co wtedy mozna na to poradzić, bo też mam taką sytuację, że nie mogę z żadnej strony tych drzwi otworzyć.