Zobacz temat - [Mandaty]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [Mandaty]

erjot86 - Nie Gru 05, 2010 21:59
Temat postu: [Mandaty]
Witam wszystkich!
Mam mały problem. Swego czasu dość często dostawałem mandaty za wykroczenia w ruchu drogowym. Było ich tyle że już straciłem rachubę które zapłaciłem w całości, które tylko w jakiejś częściowej kwocie, lub te które nigdy nie doczekały się przelewu. By było ciekawiej to mandaty dostawałem w 3 różnych województwach.
Nie jestem kolekcjonerem- taki pech.
Nie chcę czekać na komornika
Gdzie znajdę jednego mądrego urzędnika który powie mi ile jeszcze jestem winny temu państwu?
Pozdrawiam

Paul - Nie Gru 05, 2010 22:25

erjot86 napisał/a:
Gdzie znajdę jednego mądrego urzędnika
Obawiam się, że nigdzie :( Każde województwo ma swoją ewidencję mandatów. Jedynie punkty są zapisywane w CEPIKu.
Jedyne wyjście, to napisać do tych 3 UW po info, albo poczekać na smutnego pana ze skarbówki (ZTCW to chyba 8 złociszy kosztuje taka wizyta, jeżeli od razu wyskoczysz z gotówki ;p ).

maciej - Pon Gru 06, 2010 07:12

erjot86, ja bym się nie martwił.

Dostaniesz wezwanie od komornika skarbowego ze swojego Urzędu Skarbowego, on Ci podliczy wszystko i pozwoli zapłacić na miejscu, a pewnie jak dostaniesz list i do niego zadzwonisz, to poda Ci kwotę i nr konta przez telefon.

Koszt, tak jak pisał Paul - nie duży - nie jestem pewny, czy to zawsze 8 zł, czy to nie jest 6% od kwoty + koszty (czyli koszt znaczka pocztowego, czyli dla 100 zł mandatu to 6 zł + znaczek).

Inaczej, to chyba będzie skomplikowane. :(

Bo rozumiem, że płaciłeś przekazami pocztowymi, a nie z konta?

Bo jak z konta, to możesz sobie wszystko znaleźć w jego historii. :D

maniaq - Pon Gru 06, 2010 13:03

W dzisiejszych czasach, to zbyt dobre zrodlo $, wiec US znajdzie cie :twisted:

Przed okresem przedawnienia US karze zaplacic pod grozba postepowania karnego. Wtedy tak jak Maciej napisal, idziesz placisz .... i jezdzij ostrozniej ;)

PS. keidy powtorka KRK spota :D ?

erjot86 - Wto Gru 07, 2010 13:52

qrcze chciałem wejść w nowy rok bez długów ale... trudno

maniaczku :) pierogi już chyba wystawili :) najlepszą organizatorką jest tuńka. będę kontrolował całe to zamieszanie i dam Ci znać
pozdrawiam

dzięki za pomoc

maniaq - Wto Gru 07, 2010 14:09

ja narazie mam zajete weekendy :/ ale moze sie cos zmieni - to dam znac, jak nie to po nowym roku w styczniu bedzie luzniej :D