Zobacz temat - [R75] Dziwny hałas spod kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwny hałas spod kierownicy

adammc - Pon Gru 06, 2010 17:20
Temat postu: [R75] Dziwny hałas spod kierownicy
Witam mam R75 2.0CDT i pojawił mi się problem,mianowicie dochodzą do mojego ucha dziwne nieregularne dźwięki z okolic nawiewu pod kierownicą, początkowo myślałem, że to mysz lub inne żyjątko ale dzieje się to po włączeniu zapłonu.
Coś jakby skrobało, nie jest to żaden dźwięk okresowy lub jakiegokolwiek pasujący do urządzenia wirującego, hałas jest nieregularny. może ktoś miał już podobny problem?

I jeszcze jedno na marginesie jak spadnie temperatura otoczenia poniżej zera to mam chyba niedogrzany silnik gdyż wskazówka nie przekracza pierwszej kreski na wskaźniku, to termostat? czy webasto?

Proszę o jakieś wskazówki.

apples - Pon Gru 06, 2010 18:29

adammc napisał/a:
Witam mam R75 2.0CDT i pojawił mi się problem,mianowicie dochodzą do mojego ucha dziwne nieregularne dźwięki z okolic nawiewu pod kierownicą, początkowo myślałem, że to mysz lub inne żyjątko ale dzieje się to po włączeniu zapłonu.
Coś jakby skrobało, nie jest to żaden dźwięk okresowy lub jakiegokolwiek pasujący do urządzenia wirującego, hałas jest nieregularny. może ktoś miał już podobny problem?
- Problemy z ogrzewaniem, nawiewem powietrza oraz dziwne odgłosy http://forum.roverki.eu/v...p=494750#494750
adammc napisał/a:
I jeszcze jedno na marginesie jak spadnie temperatura otoczenia poniżej zera to mam chyba niedogrzany silnik gdyż wskazówka nie przekracza pierwszej kreski na wskaźniku, to termostat? czy webasto?
I to i to może być. Musisz sprawdzić.
- Webasto http://forum.roverki.eu/v...p=494750#494750
- Termostat http://forum.roverki.eu/v...p=494732#494732

koza-06 - Pon Gru 06, 2010 18:37

adammc napisał/a:
Witam mam R75 2.0CDT i pojawił mi się problem,mianowicie dochodzą do mojego ucha dziwne nieregularne dźwięki z okolic nawiewu pod kierownicą, początkowo myślałem, że to mysz lub inne żyjątko ale dzieje się to po włączeniu zapłonu.
Coś jakby skrobało, nie jest to żaden dźwięk okresowy lub jakiegokolwiek pasujący do urządzenia wirującego, hałas jest nieregularny. może ktoś miał już podobny problem?

1.Co do trzasków to R75 ma tą bolączke że tapicerka trochę trzeszczy a zwłaszcza zimą.
adammc napisał/a:
I jeszcze jedno na marginesie jak spadnie temperatura otoczenia poniżej zera to mam chyba niedogrzany silnik gdyż wskazówka nie przekracza pierwszej kreski na wskaźniku, to termostat? czy webasto?


2.Powinna być ciut nad połową . Na początek wymień termostat.

adammc - Sro Gru 08, 2010 16:41

Dziękuję.
Z tym hałasem to jest tak , że występuje on nawet przy wyłączonym sterowniku ogrzewania, wystarczy włączyć zapłon.
Poszperam przy silniczkach, może to ten co ma zamknąć dopływ powietrza po wyłączeniu klimatronika nie wiem.. W tych tematach co przeczytałem dzięki uprzejmości kolegi, piszą o usterkach objawiających się podczas pracy silnika i ogrzewania, u mnie tak nie jest.
Poszukam w weekend bo teraz następne mam zmartwienie; kupiłem żonie na gwiazdkę R25, handlarz wziął 1000 zł na tzw. opłaty a wychodzi na to,że nie opłacił recyklingu i mam problem z zarejestrowaniem, zrobił mnie w konia chyba o jakieś 400zł tak sądzę ale dowiem się dokładnie najwyżej wytoczę mu proces.

SeniorA - Sro Gru 08, 2010 17:51

adammc napisał/a:
Z tym hałasem to jest tak , że występuje on nawet przy wyłączonym sterowniku ogrzewania, wystarczy włączyć zapłon.
to może być dźwiek z silniczków krokowych , które ustawiają sie do zadanych nastaw.Po wyłączeniu zapłonu wracają do pozycji wyjściowej.Na skutek błędów w sterowaniu , silniczki wpadają w rezonans mechaniczny , po za tym , pracują skokowo.
piter_admin - Pon Lut 14, 2011 16:31

Też mam ten sam problem.
Zauważyłem że gdy w aucie podkręcę ogrzewanie efekt skrobania zgrzytania pojawia się częściej.
SeniorA powiedz jak sprawdzić te silniczki (test klimatronika bez błędów).

pozdr

apples - Pon Lut 14, 2011 16:47

piter_admin przeczytaj tematy z linku który podałem wyżej ponieważ są tam informacje których szukasz.
piter_admin - Wto Lut 15, 2011 10:23

apples - dzieki zapoznałem się z linkami.

Zrobi się cieplej to bedę próbował coś z tym zrobić.