Zobacz temat - [Freelander] Kłopoty z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Kłopoty z odpaleniem

charlee - Sro Gru 08, 2010 17:09
Temat postu: [Freelander] Kłopoty z odpaleniem
Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie rozrusznika - czy jest przekaźnik sterujący jego pracą? Rozrusznik raz zapracuje zupełnie normalnie a raz milczy, dopiero po kilku próbach zakręci. Masy sprawdzone.

t15690b - Sro Gru 08, 2010 18:59

nie wiem czy są szczotki w rozruszniku frelka ale kiedyś tak miałem w golfie że jak zimno nie odpalał, po regeneracji rozrusznika i wymianie szczotek działało
Boncky - Pią Gru 10, 2010 10:47

zacina się do wymiany albo regeneracji
charlee - Pią Gru 10, 2010 12:25

Dzięki - już zamówiony :grin:
Boncky - Pią Gru 10, 2010 13:52

charlee napisał/a:
Dzięki - już zamówiony :grin:

;)
tylko starego nie wyrzucaj z miłą chęcią go przyjmę bo potrzebuję z niego parę bebechów do mnie =]

charlee - Pią Gru 10, 2010 17:00

Sorki, ale wymienię szczotki i tuleje i wrzucę na półkę - leży, jeść nie woła, a frelki w domu 2szt. to może się przydać. :smile:
L199916V - Czw Lut 10, 2011 18:28

Witam.
Mam problem z moim autem może wy mi pomożecie. Mam Land rovera Freelander 1,8 benzyna rocznik 1999 z przekładka z anglika. Zostało wymienione w nim cewka zapłonowa, kable zapłonowe, kopułka i palec rozdzielny, wszystkie płyny i oleje, czujnik cisnienia płynu chłodzacego, silniczek krokowy, wszystkie filtry z tym nawet filtr paliwa w pompce paliwowej (typ filtra paliwa WFL 100600), była regenerowana głowca, wymienione pierścienie na tłokach, wszystkie uszczelki silnika + szpilki, wymienione wszystkie 16 popychaczy na nowe. podczas sprawdzania kompresji to na wszystkich tłokach zarówna na zimnym jak i na ciepłym silniku bylo 13 atm.
I dalej jak jest zimno lub trochę wilgotniej to nie chce wogóle odpalić dopiero gdzieś przy plus 8 stopni to odpala. jak jest zimno to nie chce odpalić a rozrusznikiem normalnie akumulator kreci bo jest 80Ah i 700A.
Moze wy na coś wpadniecie co to może być, bo ja już wyczerpałem wszystkie pomysły??