Zobacz temat - [R400] Wybór części do naprawy po stłuczce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Wybór części do naprawy po stłuczce

ascaris - Sob Gru 11, 2010 17:59
Temat postu: [R400] Wybór części do naprawy po stłuczce
Proszę o pomoc w kilku sprawach. Niestety czeka mnie wymiana prawie całego przodu więc mam kilka pytań...

Obie chłodnice mam zgięte prawie do samego kolektora wydechowego ale nie przeciekają (przejechałem ponad 40km i nie ubywało płynu) Wyrwane są natomiast mocowania chłodnicy do pasa przedniego (chyba tak się nazywa ta część do której mocowane są też lampy :D a jeśli nie to proszę mnie poprawić). Tak więc czy konieczna jest wymiana owych chłodnic? Opłaca się prostować? Znalazłem kilka ofert na allegro ale głównie pochodzą od diesli. W sklepie Tomateam też mają w ofercie chłodnice i w opisie silników do których pasują są benzyniaki i silniki 2.0D 86KM i 105KM. Znaczy się, że są to diesle? W takim razie chłodnice są uniwersalne i mogę spokojnie kupić używkę z diesla i zamontować u siebie?

Niestety nie wiem czy działają wentylatory chłodnic. Jutro zapuszczę silnik i sprawdzę czy się uruchamiają. Jeśli są sprawne to chyba wystarczy je przełożyć.

Następny problem to ten pas przedni. Niestety też jest wygięty do środka, od miejsca zatrzasku klapy do lewej lampy. Sam mechanizm zamykania klapy pogięty, plastikowe mocowania lamp wyrwane. Opłaca się ten element prostować czy zakupić nowy?
Lampy też niestety do wymiany ale z tym mniejszy problem. Zakupie takie same jak miałem, że sterowaniem elektrycznym. Całe szczęście, że światła mi działały i mogłem po nocy do domu wrócić. Jedynie długie się nie załączały ale przyczyny nie znalazłem (pewnie jakiś kabelek się urwał?)

Oczywiście zderzak z grillem połamany i do wymiany.
Zastanawiam się też czy wymienić maskę bo jest dość mocno zgięta. Ale skoro to kawałek blachy to chyba da rade go wyprostować i całość do kupy złożyć.

Narazie tyle zapytań mi do głowy przyszło. :)

[ Dodano: Sob Gru 11, 2010 17:59 ]
Potrzebuję odpowiedzi czy mogę przełożyć obie chłodnice (wody i klimy) z roverka w dieslu do mojego benzynowego? Mam okazje kupić i chce się tylko upewnić

greg-si - Sob Gru 11, 2010 22:40

Ja po stłuczce chłodnicy nie wymieniałem. Troszkę się zwichrowała ale trzyma się na mocowaniach.
Pas przedni lepiej kupić nowy. Ja go sam w garażu wymieniłem.
Zdejmowałeś zderzak? Jeśli nie to zdejmij i zobacz czy belka pod spodem nisko nie jest pogięta. Również wtedy rzuć okiem czy na wzmocnieniach czołowych blachy nie są strasznie pogięte. Jak są pogięte to wymień je bo później zderzaka nie spasujesz.
Moim zdaniem maskę lepiej wymienić. Jak ją wyprostują i zaszpachlują to od różnicy temperatur może po jakimś czasie coś odchodzić. Lepiej kupić niepogiętą i tylko pomalować.
Świateł tylko nie kupuj zamienników a używane oryginały.
Długie mogą nie świecić bo żarówki się urwały albo jak wspomniałeś kabelek.

sobrus - Pon Gru 13, 2010 13:25

Chyba nawet nie ma zamienników świateł do R400.
greg-si - Pon Gru 13, 2010 13:45

Słyszałem że DEPO coś ma ale nigdy się tym nie interesowałem.