Zobacz temat - [MG ZS 105] Stukanie w silniku i ubywanie oleju (filmik).
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS 105] Stukanie w silniku i ubywanie oleju (filmik).

przemek101 - Nie Gru 12, 2010 16:01
Temat postu: [MG ZS 105] Stukanie w silniku i ubywanie oleju (filmik).
Czesc. Mam problem jak w tytule i nie zabardzo sie orientuje co to moze byc. Mam nadzieje ze nic powaznego. Silnik zalany olejem Mobil 5W40 i pare miesiecy temu byla wymieniana skrzynia biegow, moze mechanik cos namieszal, ale ciezko mi powiedziec gdyz ubytek oleju zauwazylem dopiero po zabiegu, a wczesniej poprostu nie sprawdzalem poziomu oleju, chociaz przy zakupie olej byl ok, a awaria skrzyni to jakies 3 miechy po zakupie. Jak mi sie uda to zaraz dorzuce filmik z pod maski na youtubie. Bede wdzieczny za kazda pomoc. Pozdrawiam.


link do filmiku na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=5RNAD7gIoE4

IROLA - Nie Gru 12, 2010 21:22

Odgłos (stukot) jest bardzo głośny - więc pewnie się mylę - ale może spróbuj docisnąć (przytrzymać) pochłaniacz oparów paliwa - czasem może on dotykać "ramy"/łapy silnika i gdy elektrozawór pracuje słychać stukot - podłożenie kawałka gumy załatwia sprawę. Jednak ten stukot jest raczej wyraźniej słyszalny w kabinie (przez wywoływane drgania) - lecz nic nie tracisz - spróbuj. Jeszcze jedno - pochłaniacz (zawór) pracuje gdy silnik osiągnie pewną temperaturę - więc na zimnym nie powinno być tego słychać.

Oczywiście nie ma to nic wspólnego (pochłaniacz) z ubywaniem oleju.