Zobacz temat - [R200]Rover 200 zgasł i nie chce zapalić
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Rover 200 zgasł i nie chce zapalić

felipe321 - Pon Gru 13, 2010 19:31
Temat postu: [R200]Rover 200 zgasł i nie chce zapalić
Witam kolegów roverkowiczów. Wiem że temat był już nie raz na forum ale ale to co znalazłem niestety mi nie pomogło i powoli tracę nadzieję że zdołam uruchomić swoje auto przed wiosną :sad: Problem jest następujący: pewnego pięknego dnia, zapaliłem auto i zacząłem je odśnieżać tak jak zawsze to robię zimą. Wszystko skończyłem, wsiadłem, chcę jechać a tu dosłownie cisza :shock: zdziwiło mnie to trochę no ale coż...zakręciłem go jeszcze raz ale nie załapał. Pierwsze moje podejrzenie - brak iskry (podejrzani cewka albo czujnik wału) ale iskra z cewki jest, więc to raczej odpada. Zauważyłem, że rozdzielacz nie dawał iskry, więc wymieniłem kable, kopułkę i palec rozdzielacza, ale dalej nie chce palić. (oczywiście muszę już kombinować z kablami :/ ). Świece wymieniane ok 10 000 km temu (przed zeszłą zimą) więc powinny jeszcze być dobre. Iskra sprawdzana na starych świecach. Prosiłbym Was o jakieś porady, bo wolałbym uniknąć oddawania auta w ręce "fachowca", który wymieni mi pół silnika i aż się boje myśleć co jeszcze
JacK - Pon Gru 13, 2010 22:31

sprawdź czy paliwo jest na listwie, możesz odłączyć wąż od przelewu po lewej stronie listwy wtryskowej i po włączeniu stacyjki powinna lecieć benzyna na zdjęciu wężyk oznaczony 1, a 2 to za przepustnica w kolektorze jest kostka to sprawdz czy jest połączona i wyczyść ja a także te dwie co dwa kółeczka na czerono zaznaczone i przeczyść wszystkie, zegary przy odpalaniu szaleją?

[ Dodano: Pon Gru 13, 2010 22:27 ]
nie chciało zdjęcia wysłać

[ Dodano: Pon Gru 13, 2010 22:28 ]
....

[ Dodano: Pon Gru 13, 2010 22:31 ]
...

Fargo80 - Wto Gru 14, 2010 20:52

a jak z rozrusznikiem, mi kiedys takie ustrojstwo poszlo tyle ze rozrusznik robil takie "cyk" i nie krecil nie wiem jak jest u ciebie ale moze to cos okolo
felipe321 - Czw Gru 16, 2010 17:48

Dziękuję za pomoc...przyczyną okazała się padnięta cewka zapłonowa.
P.S
przy kręceniu śmierdziało paliwem z wydechu więc wywnioskowałem że paliwo podaje, zegary nie szalały, a rozrusznik kręcił normalnie dopóki działał akumulator :mrgreen: Jeszcze raz dzięki za pomoc i sugestie