Zobacz temat - [214] mały problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214] mały problem

kokes22 - Nie Gru 19, 2010 21:17
Temat postu: [214] mały problem
Witam, ostatnio zakupiłem tego figlasa i mam już małe problemy z nim

pierwszy :

prędkościomierz w ogóle nie działa , do tego gdy dodaję gazu i zaraz zdejmę nogę z pedału gazu to przez 1-2 sekundy nie odczuwam spadku mocy

mechanik powiedział mi że muszę wymienić impulsator , czy aby na pewno to wystarczy?


drugi:

czy w waszych cackach wskaźnik temperatury też się tak dziwnie zachowuje ?
tzn. przez cały czas jest w okolicach połowy nawet przy lekkim przegrzaniu go ?


trzeci:

jest jakiś prosty sposób aby zlać płyn chłodniczy ? bo do tej pory musiałem się nieźle namęczyć aby to uczynić

kasjopea - Nie Gru 19, 2010 21:25

kokes22 napisał/a:
mechanik powiedział mi że muszę wymienić impulsator , czy aby na pewno to wystarczy?
W większości przypadków tak. Poszukaj tematów o impulsatorze, było tego naprawdę sporo.

kokes22 napisał/a:
czy w waszych cackach wskaźnik temperatury też się tak dziwnie zachowuje ?
tzn. przez cały czas jest w okolicach połowy nawet przy lekkim przegrzaniu go ?
Normalnie wskazówka znajduje się lekko poniżej połowy skali. Z czego wnioskujesz, że go przegrzałeś?
flapjck1 - Nie Gru 19, 2010 21:29
Temat postu: Re: [214] mały problem
kokes22 napisał/a:
pierwszy :

prędkościomierz w ogóle nie działa , do tego gdy dodaję gazu i zaraz zdejmę nogę z pedału gazu to przez 1-2 sekundy nie odczuwam spadku mocy

mechanik powiedział mi że muszę wymienić impulsator , czy aby na pewno to wystarczy?


predkosciomierz to najpewniej impulsator
co do gazu i trzymania przez chwile obrotow to ten typ tak ma

kokes22 napisał/a:
drugi:

czy w waszych cackach wskaźnik temperatury też się tak dziwnie zachowuje ?
tzn. przez cały czas jest w okolicach połowy nawet przy lekkim przegrzaniu go ?



skad wiesz ze lekko go przygrzales?
uklad chlodzenia w roverku jest zaprojektowany na granicy minimum termicznego a jednoczesnie bardzo wydajny - duza powierzchnia chlodnicy - uklad zasadniczo bardzo sprawny cieplnie o ile wsio jest ok

kokes22 napisał/a:
trzeci:

jest jakiś prosty sposób aby zlać płyn chłodniczy ? bo do tej pory musiałem się nieźle namęczyć aby to uczynić


zdjac dolny waz z chlodnicy :D i jeden z wezy z nagrzewnicy ten do termostatu zalozony jak chcesz zlac totalnie wszystko

kokes22 - Nie Gru 19, 2010 23:23

tzn że zagotowałem płyn chłodniczy ;p

i wskazówka temperatury prawie wcale się nie ruszyła

a uczyniłem tak ab sprawdzić czy wentylator się włączy ;)

kasjopea - Nie Gru 19, 2010 23:29

Włączył się?
kokes22 - Pon Gru 20, 2010 12:26

na szczęście tak , włączył się ;)
kasjopea - Pon Gru 20, 2010 18:24

Jak płyn się zagotował, to być może korek jest uszkodzony.
kokes22 - Sro Sty 19, 2011 16:33

poczytałem jeszcze na innych forach i utwierdziłem się w przekonaniu że warto zainwestować w ten korek bo to koszt kilkunastu zł niż ładować bezmyślnie stówy w niego , na szczęście to był korek

co do impulsatora na razie jeżdżę na pałę ;p ale przymierzam się do kupna i wymiany możecie coś polecić albo doradzić w tej kwestii ? troszkę boję się przez internet gdyż jeśli się okaże że nie pasuje to będę 100 zł w plecy a po sklepach w okolicy za bardzo tego nie mają ...


zauważyłem ostatnio że płyn układu kierowniczego mi się znacznie obniżył , przecieków nigdzie nie widzę, parę dni w garażu i żadnej plamy, dużo nie jeżdżę nim ale może podczas jazdy ucieka co o tym myślicie ? bo nie wydaje mi się żeby tak znacząco się zużywał (zalany pod kreskę a teraz ledwo go widać w tym zbiorniczku )

leszczu - Sro Sty 19, 2011 16:39

kokes22 napisał/a:
zauważyłem ostatnio że płyn układu kierowniczego mi się znacznie obniżył , przecieków nigdzie nie widzę, parę dni w garażu i żadnej plamy, dużo nie jeżdżę nim ale może podczas jazdy ucieka co o tym myślicie ? bo nie wydaje mi się żeby tak znacząco się zużywał (zalany pod kreskę a teraz ledwo go widać w tym zbiorniczku )

Najlepiej wymień opaski na wężach, albo dociśnij starte. :wink:

kokes22 - Czw Lut 10, 2011 19:44

wcześniej sprawdzałem i nie zauważyłem, rzeczywiście jeden z wężyków nie był zbyt dobrze paskiem ściśnięty , na razie w prządku


dziś zabrałem się za impulsator , okazało się że brakuje mi w nim 1 części ...
brakującą część trzyma pan na zdjęciu


nie wie ktoś przypadkiem czy da się to dokupić ? czy trzeba cały impulsator od razu kupić ?

[ Dodano: Czw Lut 10, 2011 19:44 ]
stukanie w przedni lewy kole, głównie przy skręcaniu nasila się im większa prędkość , czy to objawy przegubu ?

leszczu - Czw Lut 10, 2011 20:58

kokes22 napisał/a:
czy to objawy przegubu ?

Tak :wink: