Zobacz temat - [SOLVED][R420] Dziwny problem z alarmem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [SOLVED][R420] Dziwny problem z alarmem

spontan - Pon Gru 20, 2010 21:01
Temat postu: [SOLVED][R420] Dziwny problem z alarmem
Witam,
mam bardzo dziwny problem z alarmem. Pojechałem do sklepu i wszystko było ok, po powrocie do domu jak zamknąłem drzwi z pilota to zobaczyłem że nie zamigał wcale kierunkami, do tego po zamknięciu drzwi z pilota diody przy "cyplach" zamykania świecą ciągłym światłem. Odłączyłem akumulator bo pomyślałem że coś się może zawiesiło po podłączeniu dalej było to samo, brak trzykrotnego mrugnięcia i ciągłe światło diod przy cyplach. Otwieram auto z pilota odpala normalnie. Alarm nie załącza wogóle, po otwarciu drzwi z kluczyka można otworzyć na całą szerokość i nie wyje.
Co może być przyczyną takiego zachowania? Bezpiecznik? Jeżeli to on to który to jest?
Pozdrawiam

driftdreamer - Pon Gru 20, 2010 22:17

Moim zdaniem to tak jakby myślał że któreś z drzwi lub bagażnik albo maska byłyby otwarte, mówie byłyby bo w rzeczywistości mogą być zamknięte ale system przekłamuje, sprawdź krańcówki przy drzwiach. A lampka w środku gaśnie jak zamykasz pilotem?

[ Dodano: Pon Gru 20, 2010 22:17 ]
spontan napisał/a:
Otwieram auto z pilota odpala normalnie. Alarm nie załącza wogóle, po otwarciu drzwi z kluczyka można otworzyć na całą szerokość i nie wyje.

bo alarm nie jest załączony

spontan - Pon Gru 20, 2010 22:59

Nie gaśnie lampka w środku. Zapomniałem o tym napisać.
flapjck1 - Pon Gru 20, 2010 23:37

kontrolka otwartych drzwi albo klpay sie nie zapala?

jesli nie to krancowka maski do ogarniecia

spontan - Wto Gru 21, 2010 09:06

Dzięki Panowie za naprowadzenie, diagnoza driftdreamera była trafna, ułamana krańcówka drzwi od strony kierowcy.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

bizon - Wto Gru 21, 2010 14:36

Nawet jak nie mignie trzy razy to zalacza sie alarm zewnetrzny i immobiliser. tak samo jest jak nie "opadnie" ktorys z rygli w drzwiach, nie mignie trzy razy ale jak otworzysz te drzwi to zacznie wyc. mrugniecie 3 razy to zalaczenie alarmu wewnetrznego. przynajmniej u mnie tak jest, chyba ze poprzedni wlasciciel cos grzebal
driftdreamer - Wto Gru 21, 2010 18:56

spontan napisał/a:
Dzięki Panowie za naprowadzenie, diagnoza driftdreamera była trafna, ułamana krańcówka drzwi od strony kierowcy.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.


Nie ma za co:)