Zobacz temat - [R75] Parktronik - jak sprawdzić czujniki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Parktronik - jak sprawdzić czujniki

grregg - Sob Gru 25, 2010 15:30
Temat postu: [R75] Parktronik - jak sprawdzić czujniki
Witam,
Powoli próbuję doprowadzić mojego roverka do ładu i składu.
Mam problem z parktronikiem. Po włączeniu wstecznego na wyświetlaczu mam pokazaną odległość 0.0 i cały czas piszczy. Po lekturze forum doszedłem, że jest uszkodzony czujnik. Tylko tych czujników jest kilka. Czy bez odkręcania zderzaka da się jakoś zdiagnozować ile czujników jest uszkodzonych? Bo jak kilka to kupiłbym od razu cały zderzak z jakiegoś anglika.

kasjopea - Sob Gru 25, 2010 15:38

http://forum.roverki.eu/v...p=106626#106626
http://forum.roverki.eu/v...p=377126#377126
Czytałeś te tematy?

PHJOWI - Sob Gru 25, 2010 20:56

nic innego jak ucho do czujnik i sprawne powinny "bzykać"
Kamil79 - Nie Gru 26, 2010 10:25
Temat postu: Re: [r75] Parktronik - jak sprawdzić czujniki
grregg napisał/a:
Witam,
Powoli próbuję doprowadzić mojego roverka do ładu i składu.
Mam problem z parktronikiem. Po włączeniu wstecznego na wyświetlaczu mam pokazaną odległość 0.0 i cały czas piszczy. ...


Na wyświetlaczu?, u mnie po wrzuceniu wstecznego informuje tylko dźwiękiem. Wyświetlacz się nie włącza, a powinien???? Jeżdżę tyle czasu tym autem i nie wiedziałem że pdc wyświetla coś na ekranie komputera.

HarryVip - Nie Gru 26, 2010 15:16
Temat postu: Re: [r75] Parktronik - jak sprawdzić czujniki
grregg napisał/a:
...na wyświetlaczu mam pokazaną odległość 0.0...


W którym miejscu na wyświetlaczu? Trzeba tę opcję jakoś włączyć czy fabrycznie się wyświetla? U siebie niczego takiego nie zauważyłem. Parktronik tylko dźwiękiem sygnalizuje odległość.
Pozdrawiam.

PHJOWI - Nie Gru 26, 2010 16:18

niefabryczny zestaw , pewnie bo w orginale był tylko park dźwiękowy , adiagnoza to tak jak napisałem
grregg - Nie Gru 26, 2010 21:26

Dzięki za odzew!

Widzę, że wprowadziłem trochę zamieszania z tym wyświetlaczem. Mam jakiś oddzielny wyświetlacz zamontowany z tyłu - gdzieś przy górze tylnej szyby. Nie przyglądałem się temu za bardzo, ale wygląda to jakby to było coś fabrycznego... Tak czy inaczej po włączeniu wstecznego wszystko jest dobrze widoczne w wstecznym lusterku - cyferki z odległością i jakiś kolorowy pasek. Robi to wrażenie jakby wsteczne lusterko było wyświetlaczem - swoją drogą ciekawe złudzenie. Jak będę miał chwilę to cyknę jakąś fotkę.

Dzisiaj nie dałem rady ;) , ale jutro spróbuję "przysłuchać" się tym czujnikom. Bo po przesiadce z corolli (headback) ciężko się tym roverkiem manewruje.