Zobacz temat - [R416si] Opony na zime
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416si] Opony na zime

pablo3011 - Sro Gru 29, 2010 12:49
Temat postu: [R416si] Opony na zime
Zrobiło się zimno posypało śniegiem i każdy z nas ma okazję do testowania opon żimowych w różnych warunkach .Prośiłbym o wymianę opini bo wielu z nas ma dylemat co kupić a nie zawsze to co z górnej półki jest lepsze .Piszę to bo kilka dni temu miałem okazję porównać w tych samych warunkach Firstone które mam drugi sezon i Dębica frigo 2.I mówiąc szczerze dębica okazała się lepsza . No i mam teraz dylemat bo muszę coś kupić do samochodu kobiety a nie uznaje kupowania używek. Proszę o opinie i suestie bo każdy jeżdzi na innych więc możemy stworzyć pewnego rodzaju ranking opon do naszych Roverków.
Jugol - Sro Gru 29, 2010 15:23

Dębica - dobra opona, sporo ludzi sobie je chwali. Ja dodam tylko od siebie, że mogę polecić zimówki asymetryczne KUMHO- też nie z górnej półki, a sa :ok: 3 sezon na nich śmigam i dają radę aż miło :taa:
Kot - Sro Gru 29, 2010 15:25

ja latam drugi sezon na fiestone winterhawk 2, Debica podobno w ostatnich latach strasznie sie "popsula" moje na sniegu sa ok na blocie posniegowym tez sobie radza, a na lod wiadomo, opony nie ma jedynie lancuchy i kolce.
tom125 - Sro Gru 29, 2010 17:48

Ja kupiłem nówki.i To ostatnie sztuki były na przód Matador na tył Dębica frigo 2 i nie narzekam.
staf - Sro Gru 29, 2010 18:29

Ja jeżdże już drugą zimę na oponach Kleber-a. Mi odpowiadają, cenowo również :wink:
marcin316 - Sro Gru 29, 2010 22:38

Ja do drugiego autka kupiłem Matador MP52 i mogę je z czystym sumieniem polecić.
shilus82 - Sro Gru 29, 2010 23:24

mam dębice frigo 2 i w 200 spisywały się dobrze, ale w 400 już nie jest różowo. Choć jeszcze nie zdażyło mi się żebym się zakopał i nie wyjechał.
faecd - Czw Gru 30, 2010 01:58

Savy Eskimo S3 nikt nie opisywal:)

Kupilem przed zima w 2008 roku, czyli juz 3ci sezon pomykam i jestem zadowolony. Troche szumia i sa glosniejsze, ale to jest oczuwalne zaraz po zmianie z lenich na zimowe;)

W owym czasie byla to najlepsza opona w stosunku jakosci do ceny :)

sobrus - Czw Gru 30, 2010 08:12

Sava ma bardzo dobre opinie, zwłaszcza za tę cenę.
Ja pomykam na całoroczynych GoodYear 4 Seasons i spisują się wyśmienicie w każdych warunkach.
Jako typową zimówkę polecam Ultragrip 7+.

IROLA - Czw Gru 30, 2010 10:29

Savy Eskimo S3 - jak wyżej wspomniano - uważam, że przez stosunek ceny do jakości można je polecić. Mam je drugą zimę i uważam, że są OK. Jeżdzę mało i 90 % w mieście a przez to często parkuje na mocno zaśnieżonych chodnikach (małe zaspy przy styku jezdnia/chodnik) i nigdy nie było problemu z wyjazdem. Moje zimowe - kraj pochodzenia : Słowacja, ale mam na tył letnie (także Savy) i pochodzą z Francji (i także są Ok).