Zobacz temat - [R25]Traci moc na biegu jałowym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25]Traci moc na biegu jałowym

czapester - Sro Gru 29, 2010 13:27
Temat postu: [R25]Traci moc na biegu jałowym
Witam wszystkich jestem tu nowy i nie wiem czy ten temat był juz poruszany.Mam problem który wygląda następująco kiedy odpalam samochód wszystko jest ok zdąże przejechac 200 m i zaczyna mi zwalniac dodaje gazu a on niema siły jechac tylko zwalnia i czasami go szarpie obroty delikatnie skaczą po 2 minutach wszystko wraca do normy i jeżdzi bez problemu dopóki znowu nie zgaszę go na wystarczy 5 min,najgorsze jak stanie na światłach to muszę wyłączyc silnik i od nowa odpalic bo ludzie trąbią a on nie ma siły jechac.Wymieniłem olej,filtry.świece ale nic się nie zmieniło.Proszę o pomoc może wie ktoś co to może byc.
leszczu - Sro Gru 29, 2010 13:40

Rozumiem, że również wymieniłeś filtr paliwa ??
Ja bym jeszcze wymienił kable jak nie wymieniałeś.

czapester - Sro Gru 29, 2010 15:25

oczywiście filtr paliwa w pierwszej kolejnosci spróbuje przewody wymienic.
staszekPZN - Sro Gru 29, 2010 20:23

Tez mam problem z mocą rano nie rozgrzany silnik wszystko ok po chwili zaczyna mulic choć czami ma przebłyski mocy po wjechaniu w kałuże miał nagle moc a po chwili muł macie jakieś propozycje co sprawdzić lub co to może być?? tam idą jakieś kable?Tez czuje jak bym jechał z oporem z przodu dodaje mu gazu a on tak ciężko.A i jeszcze zawieszenie na obrotach np podkręcę do 3 tysięcy schodzi zatrzyma się na 2,5 np i na 1,2 ale tak na sekunde i schodzi korkowca czyściłem to strasznie drażni i to nie jest przepustnica co może być za to odpowiedzialne? Siewce mogą grac tu role??
leszczu - Czw Gru 30, 2010 11:56

staszekPZN napisał/a:
Tez mam problem z mocą rano nie rozgrzany silnik wszystko ok po chwili zaczyna mulic choć czami ma przebłyski mocy po wjechaniu w kałuże miał nagle moc a po chwili muł macie jakieś propozycje co sprawdzić lub co to może być??

Również kable do sprawdzenia.
staszekPZN napisał/a:
A i jeszcze zawieszenie na obrotach np podkręcę do 3 tysięcy schodzi zatrzyma się na 2,5 np i na 1,2 ale tak na sekunde i schodzi korkowca czyściłem to strasznie drażni i to nie jest przepustnica co może być za to odpowiedzialne?

Przeczyść jeszcze linkę gazu.

czapester - Pią Sty 14, 2011 23:32

panowie wymieniłem silnik krokowy,przepustnice i sonde lambda a tu dalej to samo jak go odpale to po przejechaniu 100m zwalnia i nie ma sily jechac dlawi sie i czasami szarpnie i czasami pod samochodem cos strzela dodaje gazu do konca a on ledwo jedzie po jakiejs chwili dopiero dostaje zaj..... kopa i wyrywa go jak z procy i juz jezdzi bez problemu,cholera nie wiem co jest grane,czy to moze byc przeplywomierz?

[ Dodano: Pią Sty 14, 2011 23:32 ]
gdzie wogóle jest tu przepływomierz czy ktos z was wie?model 25 IL 1.4 16v 2000r

azer - Sob Sty 15, 2011 09:12

czapester napisał/a:
gdzie wogóle jest tu przepływomierz czy ktos z was wie?model 25 IL 1.4 16v 2000r
nie ma...występuje tylko w dieslach
BB85 - Sob Sty 15, 2011 09:27

Miałem podobny problem. Na zimnym chodził normalnie, kiedy silnik złapał temperatury to zaczęło się szarpanie, dławienie itp. Okazało się, że było przebicie na jednej świecy, gdzieś był uszkodzony kabel i przez to nie palił na jeden gar. Do tego czujnik położenia wału był luźny i czasem mógł pokazywać błędne wskazanie. Teraz już wszystko chodzi tak jak powinno :)

Pozdrawiam.

czapester - Nie Sty 16, 2011 21:37

U mnie dzieje się to tylko jakies 10-15 sekund po odpaleniu i trwa okolo minuty pożniej wszystko jest ok do czasu kiedy znowu go nie zgasze np na 5-10min.Świece wymieniałem i cały serwis robiłem i nic.
keczu - Nie Sty 16, 2011 21:46

Przeczysc kable podlaczenia masy ,te przykrecone do przedniego pasa jak otworzysz maske. Pozdr.
spider666 - Pon Sty 17, 2011 15:32

czapester, a jak jedziesz na wysokich obrotach to tez tak jest?
czapester - Wto Sty 18, 2011 00:19

nie na wysokich nie, mieszkam niedaleko autostrady więc jak go odpale i szybko wyjade na droge szybkiego ruchu czyli szybko dwója trója,czwóra to lekko sie przydławi prawie tego nie odczuje ale jak wyjade z pod domu na normalna droge to za kazdym razem i to trwa doslownie minute moze dwie a pozniej juz jest ok ale to jest tak drażniące że masakra zwłaszcza gdy po odpaleniu musze jechac na dwójce lub jedynce albo sa światła i za mną ludzie,porażka.ps kable były sprawdzane i sa ok nie wiem czy to moze byc cos z cewkami nie tak bo tylko to mi zostało.pozdr.
staszekPZN - Wto Sty 18, 2011 18:44

Wymieniłem kable na NGK a miałem jamora i jak na razie wstępnie chodzi w porządku lepiej niż dotychczas się zbiera i przestało szarpać:)
PTE - Sro Sty 19, 2011 08:53

Miałem podobne objawy, wymieniłem świece, silnik krokowy i filtr paliwa, ale pomogła dopiero wymiana sondy lambda (w starej była spalona grzałka). Jak szukałem przyczyn, to na elektrodzie znalazłem opis człowieka, który miał takie objawy w swym poldoroverze i tam z kolei powodem takiego zachowania były... wtryski.
czapester - Czw Sty 20, 2011 20:20

wymienilem juz prawie wszystko co bylo mozliwe komputer nie pokazuje mi zadnego bledu a dalej mi sie to samo dzieje mechanik rozklada rece i mowi ze jedyne co pozostalo to to ze glowny komputer moze byc uszkodzony i zla mieszanke podaje,masakra.

[ Dodano: Czw Sty 20, 2011 20:20 ]
wymienilem pompe paliwa,silnik krokowy,przepustnice sonde lambda sprawdzalem wszystkie przewody zrobilem caly serwis i na darmo dalej to samo cos strasznego.

staszekPZN - Czw Sty 20, 2011 20:50

spróbuj wymienić kable polecam ngk do 214 16v 110 zł około ,miałem taki problem jak ty i okazało się ze kable po prostu a niby stare przebicia nie miały jamora miałem tragedia
spider666 - Pon Sty 24, 2011 10:36

Ja miałem NGK i po roku padły. Świece tej firmy to samo-przebicie.
Znajomy co w zakładzie mechanicznym pracuje mówi że prawie z każdej paczki jest jakaś walnięta świeca.

Nie wiem, czy tak podrabiają tą firmę czy polityka jej taka, że całą kasę ładują w reklamę a produkują gówno, ale już więcej tego shitu nie kupię i nikomu nie polecę.

czapester - Pon Sty 31, 2011 19:33

kable sa nowe i sa w porzadku kolega mi podsunal ze to moze byc uszkodzony katalizator dlatego mi moze strzelac pod samochodem jak traci moc samochod.

[ Dodano: Pon Sty 31, 2011 19:33 ]
dlatego moze szarpac samochod juz sam nie wiem co to moze byc.

VanOrtega - Sro Lut 02, 2011 08:22

a tak wogole slyszalem ze przez walnieta pompe paliwa auto tez traci na mocy?
Tak?

czapester - Czw Lut 03, 2011 20:05

tak,ale pompe wymienilem i nic
paralotnikoff - Pon Lis 12, 2012 18:30
Temat postu: Re: [R25]Traci moc na biegu jałowym
czapester napisał/a:
Witam wszystkich jestem tu nowy i nie wiem czy ten temat był juz poruszany.Mam problem który wygląda następująco kiedy odpalam samochód wszystko jest ok zdąże przejechac 200 m i zaczyna mi zwalniac dodaje gazu a on niema siły jechac tylko zwalnia i czasami go szarpie obroty delikatnie skaczą po 2 minutach wszystko wraca do normy i jeżdzi bez problemu dopóki znowu nie zgaszę go na wystarczy 5 min,najgorsze jak stanie na światłach to muszę wyłączyc silnik i od nowa odpalic bo ludzie trąbią a on nie ma siły jechac.Wymieniłem olej,filtry.świece ale nic się nie zmieniło.Proszę o pomoc może wie ktoś co to może byc.


Ten sam problem. wymieniałem też większość rzeczy które wymieniłeś. teraz usunę katalizator. zobaczymy czy to coś da. czy ktoś może od tego czasu spotkał się z takim problemem w tych silnikach. jakieś rozwiązania?