Zobacz temat - [R214] Napęd na jedno koło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Napęd na jedno koło

bhole - Czw Gru 30, 2010 21:32
Temat postu: [R214] Napęd na jedno koło
Witam,

dziś zauważyłem, że podczas wyjazdu z podjazdu kręci się tylko jedno koło - prawe. Drugie czasami zrobi pół obrotu. Starałem się szukać, jednakże nie do końca wiem, jakie dobrać słowa kluczowe. Z góry dziękuję za pomoc.

flapjck1 - Czw Gru 30, 2010 21:36

szukaj pod haslem "dyferencjał" lub "mechanizm różnicowy"
marcin316 - Czw Gru 30, 2010 21:41

Jeśli prawe koło miało mniejszą przyczepność niż lewe to normalne że się ono kręciło a lewe stało w miejscu. Ne ma tu nic niepokojącego ;)
bhole - Czw Gru 30, 2010 21:47

flapjck1 napisał/a:
szukaj pod haslem "dyferencjał" lub "mechanizm różnicowy"


Dzięki, poszukam.

Cytat:

Jeśli prawe koło miało mniejszą przyczepność niż lewe to normalne że się ono kręciło a lewe stało w miejscu. Ne ma tu nic niepokojącego ;)


Auto stało w śniegu. Prawe ,,mieliło'' śnieg, lewe w ogóle się nie ruszało.

Harry - Czw Gru 30, 2010 22:20

to jest to normalne
zapal - Pią Gru 31, 2010 21:47

to normalne, w samochodach ciezarowych masz blokade deferencjalu w momecie gdy samochd ma problem z jazda lub kolo ktoro otrzymywalo naped wpadlo w poslizg i nie mozna zlapac przyczepnosci mechanizm powoduje zalaczenie obydwu kol i rownomierne ich napedzanie ale uzywa sie go tylko w takich sytuacjch... wyobraz sobie ze jedziesz po zakrecnie i oba kola kreca ci sie z rowna predkoscia jedno z nich wykonuje nieco wiecej obrotu od drugiego... wracajac do sedna sprawy wszystko jest ok jesli chcesz glebic temaqt google :)
Tmk - Pon Sty 03, 2011 22:22

a jezeli chcesz by dwa kola sie krecily - wstawiaj lsd, ale jak rozumiem to wogole ci nie jest potrzebne ;)
bhole - Sro Sty 05, 2011 22:10

Dzięki za odpowiedzi. Poczytałem trochę w tym temacie i faktycznie to zachowanie wydaje się być logiczne.

Jednej rzeczy natomiast nie rozumiem -- jak wyjechać ze śniegu w momencie, kiedy tylko jedno koło ma napęd?

polofix - Sro Sty 05, 2011 22:50

http://www.youtube.com/wa...feature=related
jak wyjechac gdy jedno kolo sie kreci? to co sie slisga obciazyc/podsypac piasku.