Zobacz temat - [R420] Odpala na zimno tylko przy wspomaganiu gruszką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Odpala na zimno tylko przy wspomaganiu gruszką

fuego_30 - Sob Sty 01, 2011 15:12
Temat postu: [R420] Odpala na zimno tylko przy wspomaganiu gruszką
Mam problemy z odpalaniem i równomierną pracą silnika. Odpalanie wygląda tak : podgrzewam jak zwykle (do zgaśnięcia lampki) i kręcę tak do 15s. a zanim odpali w tle słychać zapłony i natychmiastowe gaśnięcia, potem chmura niebieskiego lub czarnego dymu i silnik odpala. Na ciepło odpala normalnie. Jeśli poluzuję śrubkę we filtrze paliwa to dmuchając w przewód przelewowy (powrót do baku) wszystko mi się wraca. Po odkręceniu zaworka na przelewie pompy wtryskowej okazuje się, że przepuszcza w obie strony (daję radę dmuchać ustami). Z tego co się dowiedziałem to pompa powinna utrzymywać w sobie ciśnienie 5-7bar. Wymieniłem ten zaworek na przelewie pompy bo się zacinał ten drugi koło zasilania paliwem jest o.k zmieniłem mu tylko gumki, niestety problem z odpalaniem pozostał. Z diagnostyki komputerem nic nie wyszło. Przydałby mi się katalog z opisem do tej pompy ale nic nie znalazłem. Jeżeli druga osoba podpompuje mi paliwo gruszką to zapala normalnie, bez tego jest bardzo duży problem.