Zobacz temat - [r400] Pompka paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400] Pompka paliwa

Kot - Sob Sty 01, 2011 23:48
Temat postu: [r400] Pompka paliwa
Witam, pojawil mi sie problem z pompa paliwa, po przekreceniu kluczyka pompe slychac ale jest klosniejsza niz zwykle, po czym samochod odpala ale tylko na sekunde i gasnie, nasuwa mi sie mysl ze skoro slychac pompe musi byc przytkana, bo wczoraj samochod tez ciezko odpalal ale dzisiaj sgasl na amen, dodam ze jezdze na LPG i zastaaawiam sie czy syf z baku nie przytkal pompy... a jesli tak to przy jej ewentualnej wymianie pasowala by pompa z 45 z silnikiem 1.6?? z gory dziekuje za odpowiedzi :mad:
balcer - Nie Sty 02, 2011 11:45

Miałem ostatnio problem z zajechaną pompą, w czasie jazdy pod dużym obciążeniem pod górę zaczął szarpać, po zatrzymaniu się silnik zgasł, potem palił nierówno, po wciśnięciu gazu przygasał, po prostu nie było wystarczająco paliwa. Następnie pompa zaczęła strasznie hałasować, buczeć, po czym już nie odpalił. Przed kupnem pompy wyjmij starą i zobacz jak dokładnie wyglądasz, bo z tego co wiem są dwa typu, ja mam zdecydowanie rzadszy, zabudowany w plastiku z wbudowanym pływakiem.
Kot - Nie Sty 02, 2011 11:48

balcer, tylko ze moj po pierwszym podaniu paliwa " zagada" na sekunde, pompe zlychac po przekreceniu kluczyka, sprawdze dzisiaj jej przekaznik zewre go albo zmostkuje, i zobaczymy co bedzie ;)
RembelKing - Nie Sty 09, 2011 12:45

U mnie pompa z 45 pasuje bezproblemowo. Musiałem jednak przełożyć wkład pompy do starej obudowy, bo miałem problemy ze stanem paliwa. Sama pompa pracuje jak marzenie.

Pozdrawiam!

Kot - Nie Sty 09, 2011 23:12

problem rozwiazany, byl to przytkany filtr, z komplikacjami wymienilem filtr niestety pekl mi przewod i musialem pomodzic i zamontowac oplowski filtr...