Zobacz temat - [R45] Centralka, o co chodzi ??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Centralka, o co chodzi ??

Linksiq - Wto Sty 04, 2011 07:46
Temat postu: [R45] Centralka, o co chodzi ??
Witam. Mam pytanie w sprawie centralnego zamka. Mianowicie mialem juz dwa razy przypadek kiedy auto zamykalo sie i otwieralo na dwa klikniecia a nie na jedno. I to nie przypadek ze nadajnik nie lapal czy cos takiego. Dzialo sie tak jak przy otwieraniu przytrzymalem chyba dluzej guzik otwierania ( tak mi sie wydaje ciezko stwierdzic ). Zeby powrucic do ustawien nie wystarczy sciegnac klem!! Stalem przy aucie chyba z 10min i tak klikalem przytrzymujac guziki raz od zamykania raz od otwierania az w koncu za ktoryms razem zamyka sie normalnie czyli na jedno nacisniecie. Zaznacze ze dioda kiedy auto otwieralo sie na dwa razy, zatem po 2gim nacisnieciu dziwnie migala 3 szybkie migniecia i 0,5sek przerwy nawet po otwarciu drzwi a normalnie po otworzeniu auta z pilota dioda gasnie. Ale co tez zauwazylem, w przypadku kiedy auto otwiera sie na dwa "razy" mozna je otworzyc z kluczyka ( z zamka z drzwi ) i immobiliser jest automatycznie odblokowany bo dioda gasnie. Moze ma ktos cos do powiedzenia na ten temat jakbym przypadkiem znow cos namieszal sobie, zebym nie musial stac 10min przy aucie i kombinowac :)
Jugol - Czw Sty 06, 2011 15:01

Na początek pilot do sprawdzenia- może masz zimne luty- do poprawienia, od tego zacznij. Elektronik, zegarmistrz spoko Ci to zrobi za 20-30pln.
tronsek - Czw Sty 06, 2011 15:06

Zacznij od wymiany baterii w pilocie, może jest już słaba i dlatego tak się dzieje.
Linksiq - Pią Sty 07, 2011 16:21

Sam jestem elektronikiem i zrobilbym to jakby byla taka potrzeba, a nie pilot jest w stanie idealnym, lapie z ok 10m. Tu jest cos innego, widaje mi sie ze centralke mozna jakos przeprogramowac. Ale nigdzie nie moge znalesc o co chodzi , chyba ze mam cos innego jeszcze wlozone jakis inny alarm albo cos. Bo to nie wina pilota na 100% ze na dwa razy sie otwiera i takie zbieg okolicznosc jest raczej niemozliwy :)
Jugol - Pią Sty 07, 2011 22:19

To wydaje mi się, że jedynym rozsądnym wyjściem będzie podpięcie pod T4, wtedy wyjdzie szydło z worka.
bolcik - Pią Lis 25, 2011 13:32

Witam mam dokladnie taki sam problem. Pilot dziala z duzej odleglosci ale niestety zeby otworzyc albo zamknac trzeba nacisnac 2 razy. Ktos wie jak to zmienic ?