Zobacz temat - [MG ZT] Problem z centralnym zamkiem i zamkami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Problem z centralnym zamkiem i zamkami

a.h.g - Wto Sty 04, 2011 09:06
Temat postu: [MG ZT] Problem z centralnym zamkiem i zamkami
MAM PROBLEM Z ZAMKIEM W DRZWIACH KIEROWCY, TYLNYCH PASAŻERA I KLAPIE. PO NADUSZENIU PRZYCISKU OTWARCIA NA PILOCIE SŁYCHAC PRACE ZAMKA CENTRALNEGO, ZAPALA SIĘ SWIATŁO W SRODKU A DRZWI SIĘ NIE OTWIERAJĄ. TAK SAMO JEST Z OTWARCIEM KLAPY BAGAZNIKA OD SRODKA, NACISKAM PRZYCISK, SŁYSZE PRACĘ ZAMKA W KLAPIE A ON SIE NIE OTWIERA. ZAMKI OTWIERAJĄ SIE TYLKO Z KLUCZA. WOGÓLE TO TYLNIE DRZWI I KLAPA BARDZO CIEZKO SIE ZAMYKAJĄ, TRZEBA BARDZO MOCNO TRZASKAC A I TAK ZAMYKAJA SIE ZA... 10 RAZEM. CZY TRZEBA WYMIENIC ZAMKI CZY MOZE POMOZE COS INNEGO? POZDR. QBA
domel-x - Wto Sty 04, 2011 09:20

po pierwasze CAPS LOCK.tematów jest sporo na forum poszukaj :wink: prawdopodobnie pozamarzało
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=63861

a.h.g napisał/a:
TRZEBA BARDZO MOCNO TRZASKAC A I TAK ZAMYKAJA SIE ZA...

jak już otwożysz klape to nacisni znowu przycisk otwarcia klapy ,zamek musi odbic ,przesmaruj uszczelke i psikni np.WD40 w zamek.
Ja nieużywam ogrzewania tylniej szyby w mróż ,dlatego ze wszystko spływa na klape i zamarza

a.h.g - Wto Sty 04, 2011 10:42

DZIĘKI ZA POMOC...SPRÓBUJE. :wink:
kasjopea - Wto Sty 04, 2011 20:44

a.h.g bardzo proszę pisać bez caps locka :evil: .
Boncky - Sro Sty 05, 2011 00:44

zrobi się ciepło to puści wszystko, teraz możesz tylko psikać i mieć nadzieję że nie będzie na tyle zimno i wilgotno że znowu padnie, na wiosnę ściągnij tapicerkę, wyczyść i zakonserwuj zamki i mechanizm, ten typ tak ma, każdy walczy z zamkami:) polecam sylikon w sprayu i nie żałować...
piterazim - Sro Sty 05, 2011 10:20

jeśli chodzi ośrodki do smarowania zamków to ja bym polecił środek do smarowania łańcuchów motocyklowych - wszelkiego rodzaju WD40 spływają - ten smar zostaje w formie mazi :)
a.h.g - Sro Sty 05, 2011 12:25

niestety nie pomogło... połowa WD40 nie wystarczyła a auto stoi od tygodnia w garażu. Zajmę się tym póżniej, teraz mam ważniejsze sprawy w swoim ZT... pozdrawiam :cool:
maciejk1980 - Nie Gru 28, 2014 11:02

ja tez mam problem z zamkami centralnymi przy -5 zamarzaja, otworzyc zamkniete idzie, ale zamknac juz nie bo wyskakuje kontrolka ze drzwi sa nie domkniete, ale sa domkniete, nieraz pokazuje ze wszystkie drzwi sa nie zamkniete, czy to jakis modul ktory tym wszystkim kontroluje? szyba kierowcy tez nie dziala zbytnio, otworzy sie ale zamknac to trzeba na 20 razy, gdzie sa czujniki do drzwi od kontrolki?? czy nasze zamki da sie zamknac recznie?? wcisnac guzik drzwi do samego dolu?
pineska - Nie Gru 28, 2014 12:31

Hej,maciejk1980, drzwiami i szybami steruje BCU znajdujący się nad schowkiem.

Masz ten problem, który ja wczoraj w swoim poście poruszyłem - po prostu te auta źle znoszą mrozy.
Mi ikona otwartych drzwi zgasła dopiero po przejechaniu sporego kawałka z ogrzewaniem na +28 st C, poprzedzone to było wstrzyknięciem sporej dawki rozmrażacza do zamku ;-)

Żeby zamknąć auto w takim wypadku możesz zrobić tak jak ja:
1. Zamykasz drzwi pasażera i tylne a następnie wciskasz ręcznie w nich bolczyki.
2. Na końcu zamykasz drzwi kierowcy kluczykiem (u mnie nie chciał zamknąć pilotem gdyż wyczuwał niezamknięte drzwi)

To pozwoli zamknąć auto choć bez uzbrojenia alarmu :-)

maciejk1980 - Nie Gru 28, 2014 13:18

Dzieki pineska, moze jakos mozna okryc BCU na zime jakas szmata, dziwne rzeczy sie dzieja, raz pokazuje ze tylko z przodu drzwi sa otwarte, potem ze bagaznik i maska, a nieraz ze wszystki cztery, a nic nigdy nie bylo otwierane poza drzwiami kierowcy, dobrze ze mam garaz, i jest tam na plusie pare stopni, tylko problem w tym ze zamek drzwiach od klucza zawsze zamarza jak wyjade, czym to zalatwic, smarem silikonowym ktory nie bedzie zamarzal czy odmrazaczem w sprayu?
pineska - Nie Gru 28, 2014 20:36

Ja do takich rzeczy używam smaru silikonowego w spray-u Castrol :-)