Zobacz temat - [R75] Jakies pomysly na tuning wizualny?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R75] Jakies pomysly na tuning wizualny?

iNerGy - Wto Sty 04, 2011 20:25
Temat postu: [R75] Jakies pomysly na tuning wizualny?
Witam,

Jakos niedawno przegladalem forum w poszukiwaniu pomyslow na jakis wizualny tuning Roverka75. No niestety wielu pomyslow nie znalazlem ...

Dumalem co by tu zrobic, no i wydumalem. Pomalowalem Grill/Atrape pod kolor samochodu /granat/ no i niestety nic nowego do glowy mi nie przychodzi.

Moze ktos cos bawil sie ze swoim roverkiem, i cos poleci ?
ew. zarzuci jakis pomysl to obrobie w photoshopie i sie zastanowie nad tym



pozdrowionka !

Mad - Wto Sty 04, 2011 20:36

pokaż jego fotkę, na pewno lekkie obniżenie i fajna felga jeszcze nie zaszkodziło żadnemu autu ;)
borek88 - Wto Sty 04, 2011 20:59

najlepiej upodobnic 75 do mg zt po lifcie
zt
zt +dokladka i ladna fela

memphisto - Sro Sty 05, 2011 08:24

Mad napisał/a:
najlepiej upodobnic zs do mg zt po lifcie


nie rozumiem :P jak można upodabaniać ZS do ZT ?

kolega ma R75 więc raczej musi upodabniać R75 do ZT i wystarczy zmiana przedniego zderzaka i jest bosko :mrgreen: i mnie osobiście się bardziej podoba przed liftem, taki bardziej groźny i w ogóle :mrgreen:

hvil - Sro Sty 05, 2011 08:31

ładniejszy jest przed liftem:-) ja szukałem najmłodszego jakiego się da ale przed liftem i trafiłem 2004 r.

Co do modów to kurcze trochę źle wybrałeś jeśli chcesz przerabiać bo 75 to taki domek na kółkach komfortowy wygodny i kiepsko mu z wizualnymi gadżetami przy masce, już lepiej 2 din porządne audio, tv w zagłówkach, schowane cb tak by go nie było a było:-)

Co o zewnątrz to jedynie chromowane wielkie felusie jak z chryslera:-)

No ostatecznie ZT image ale ja akurat tego jestem przeciwnikiem bo jakbym chciał ZT to bym kupił ZT 75 ma być angielskie a nie zacięte.:-)

iNerGy - Sro Sty 05, 2011 16:35

z racji, ze fotki sa duze nie podaje ich w tagu img ;p

Przed :
http://img407.imageshack....5/imag0042l.jpg
Po :
http://img824.imageshack....8/imag0078v.jpg
http://img412.imageshack....8/imag0080v.jpg

niestety dzis nie zdarzylem fotek cyknac w dzien, no ale puki co w 'ciemni' zaprezentuje ;p


mam troche tasmy led na zbyciu no i mysle zeby subtelnie podswietlic miejsca kolo nog;p
na czerwono moze...

borek88 - Sro Sty 05, 2011 16:49

memphisto, nie dziwie sie tych ostrzezen bo u ciebie to z mysleniem kiepsko widze.
najzwyczajniej w swiecie zle napisalem ale jesli temat dotyczy 75 a zt w ktorego proponuje modzic to ciezko sie domyslec ze zamiast zs mialo byc 75
ale poprawione.
wiec tak jak pisze hvil, albo ladnie srodek na full exclusive i fele rodem z teledyskow czrnoskorych raperow;D
albo zt po lifcie bo raz to ladne a dwa duzo zadziej spotykane niz przed liftem

maryba - Sro Sty 05, 2011 16:59

ja mam ochote do mojego srebreka walnąc przciemniane szyby .. z modów to jeszce wstawił bym światła LED do jazdy dziennej .. po za tym nic nie trzeba zmieniać. :)
Mad - Sro Sty 05, 2011 22:04

tak poza tym to zle zacytowales bo to nie ja o tym napisalem ;)
Markzo - Czw Sty 06, 2011 17:06

no to działaj konsekwentnie -> listwy i chromy w kolor nadwozia, środku lamp na czarno jak koncowych modelach przedlifta, dobra fela i zawias z ZT :)
memphisto - Czw Sty 06, 2011 18:09

borek88 napisał/a:
najzwyczajniej w swiecie zle napisalem ale jesli temat dotyczy 75 a zt w ktorego proponuje modzic to ciezko sie domyslec ze zamiast zs mialo byc 75


jak widać nie tylko u mnie ciężko z myśleniem :wink:

borek88 napisał/a:
memphisto, nie dziwie sie tych ostrzezen bo u ciebie to z mysleniem kiepsko widze.


na twoje nieszczęście za kiepskie myślenie się ostrzeżeń nie dostaje ale za to dostaje się właśnie za takie prostackie i bezmyśle dogadywanki, które reprezentujesz sobą

ja mam jedno za koszulkę - nie tolerują tutaj koszulek czerwonych :mrgreen:
a drugie jak pisze, za "brak reakcji na ostrzeżenie"


jak mi "zejdą" z konta to na pewno kiedyś oboje dostaniemy znów po 1 ostrzeżeniu bo niektóre twoje posty to wołają o pomstę do nieba

np wciskanie każdemu usunięcie bocznych listew (nie tylko w temacie gdzie zacytowałem)

borek88 napisał/a:
albo usunac je i zlikwidowac otwory po mocowaniach w niektorych autach daje kozak efekt


jak w R200/25/ZR to jest EFEKT KOZAK no to niezły z Ciebie kozak :mrgreen: usuń sobie w swoim R45 pokaż foty i dalej doradzaj innym swój super "efekt kozak"

Od siebie uważam, że to jest głupie, no chyba, że zawsze parkujemy na strzeżonym parkingu pod marketami ew mamy masę miejsca na otwieranie drzwi. Bo niejednokrotnie zdarza się, że ktoś nam wali po drzwiach i te listwy nie jednokrotnie pomagają : )


no ale cóż trzeba być miłym póki te badziewne autka nie znikną :mrgreen:

iNerGy - Pią Sty 07, 2011 13:05

Udalo mi sie dzisiaj cyknac fotki, mojego granatowego grilla.
A tak oto przedstawia sie moja Limuzyna:





Mysle ze gril wyglada przystojniej w granacie, niz w chromie :P


Kolejna operacja ktora bede poczynial ( ten weekend zapewne ), to podlaczanie LED pod nóżki, wczoraj w nocy dobieralem kolory i w ostatecznosci wygral czerwony.


Myslalem jeszcze nad lekkim podswietleniem grilla, no ale jeszcze nic nie przymierzalem, nie wiem jak to wyglada takze nic nie gwarantuje.



Czekam na opinie ,
HejHo

hvil - Pią Sty 07, 2011 13:21

bedzię wesołe miasteczko:D:D:D:D

Nie szkoda Ci było psuć pięknego chromu??:)

iNerGy - Pią Sty 07, 2011 13:37

hehe moze i bedzie :P
U mnie w miescie jezdzi z 5 roverkow jak moj , no ktorys musi sie czyms wyrozniac :D

Poza tym moj piekny chrom byl troche popekany ;P

hvil - Pią Sty 07, 2011 13:39

jak bedziesz w Lubartowie czy Lublinie daj znac:)

P.s. Często bywam w Białej. Macie tam jakies spoty?? jak nie zapraszam do nas:)

kepo - Pią Sty 07, 2011 13:40

ciemny grill zdecydowanie na + ;)
u siebie w 600 przemalowałem same żeberka i jest duzo lepiej niz bylo. Chromowana ramka poki co została

Pływak - Pią Sty 07, 2011 13:41

Zamiast bawić się w jakieś śmieszne ledy podświetlania i inne cyrki zrób jak pisze Markzo, działaj konsekwentnie jak już grill poszedł w kolor to resztę listew też dawaj w kolor. Później lekkie obniżenie felga 18-19" i już będzie się wyróżniać w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)
iNerGy - Pią Sty 07, 2011 13:58

Pływak napisał/a:
Zamiast bawić się w jakieś śmieszne ledy podświetlania i inne cyrki zrób jak pisze Markzo, działaj konsekwentnie jak już grill poszedł w kolor to resztę listew też dawaj w kolor. Później lekkie obniżenie felga 18-19" i już będzie się wyróżniać w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)


cyrk z podswietlonymi nogami musi byc :P
troche handluje LEDami takze dla mnie to zaden koszt, a estetyka wnetrza jak na moje rosnie :)

Jakos nie wyobrazam sobie roverka z granatowymi listwami :P

Puki co w weekend zrobie podswietlanie nog, o ile jutro dorwe sie do sklepu i kupie odpowiednia dlugosc kabla i takie cusko do zmniejszenia napiecia, nie pamietam na 100% ale to chyba stabilizator sie zwalo :P


eh no i moze rusze sterowanie radiem przez kierownice, bo nie mam;/

kepo - Pią Sty 07, 2011 14:03

Cytat:
takie cusko do zmniejszenia napiecia, nie pamietam na 100% ale to chyba stabilizator sie zwalo :P


a po co ci to? wiekszosc ledow masz na 12v a jak sa na 3-4V to wystarczy rezystor

[ Dodano: Pią Sty 07, 2011 14:03 ]
chyba ze chcesz podczas jazdy protezy oświetlać i potrzebujesz zejsc z 14.5 na 12 ;P

iNerGy - Pią Sty 07, 2011 14:08

LEDy maja 12v, ale przy 12v wypali mi slepia takze musze zredukowac napiecie do 9v albo nizej ;p

Diody beda podlaczone do lampy nad glowa, takze podczas jezdy swiecic nie beda :)

memphisto - Pią Sty 07, 2011 15:57

iNerGy, No ale jak już grill pomalowałeś, to wypadłoby pomalować resztę chromu na granatowy :wink:
iNerGy - Czw Sty 13, 2011 15:04

Witam cyklistow :P


No niestety ale was troche pomecze, bo musze sie pochwalic moim wies-tuningiem :)
bez zbednego gadania, pora na fotki :P










no i tak to sie prezentuje.
Mysle, ze wyglada calkiem calkiem.
Ze zwyklych lamp wyjalem zarowki i wstawilem ledy, jak zreszta widac na obrazeczkach.

Przod zrobiony, a jakos w nastepnym tygodniu bede ciagnal kable z lampki na ostatnim zdjeciu pod fotele.

No to na tyle, czekam na opinie.

HejHo

hvil - Czw Sty 13, 2011 15:08

Wieś tańczy i śpiewa :mrgreen: :mrgreen:

Ok sorki mam dzisiaj szyderczy humor. :cool:

A tak konstruktywnie się wyrażając to całkiem ładniutko:) Nie pogarsza. Jakich światełek użyłeś z której ukcji?:-D

leszczu - Czw Sty 13, 2011 15:18

Najlepiej jak pokażesz fotki po zmroku. :grin:
iNerGy - Czw Sty 13, 2011 15:20

hvil napisał/a:
Wieś tańczy i śpiewa :mrgreen: :mrgreen:

Ok sorki mam dzisiaj szyderczy humor. :cool:

A tak konstruktywnie się wyrażając to całkiem ładniutko:) Nie pogarsza. Jakich światełek użyłeś z której ukcji?:-D



inergy sprowadza z chin i troche handluje.
odpowiednik z allegro http://allegro.pl/tasma-l...1401473497.html tasma nr5



Na fotki po zmroku, zapraszam tuz po zmroku :P

memphisto - Czw Sty 13, 2011 16:05

ogólnie jest ładnie za dnia, ale nocą może "burdelem" zalatywać :mrgreen:
iNerGy - Czw Sty 13, 2011 16:09

LEDy sa podlaczone pod gorna lampe, podzielone sa tez na strony.
Takze caly czas sie nie swieca. Chodzilo mi o efekt przy otwieraniu samochodu :P (glownie)
Jeszcze pare-nascie minut i zobaczymy jak to wyglada

leszczu - Czw Sty 13, 2011 16:18

iNerGy napisał/a:
Jeszcze pare-nascie minut i zobaczymy jak to wyglada

Dawaj. U mnie już ciemno :mrgreen:

iNerGy - Czw Sty 13, 2011 16:24

leszczu19901 napisał/a:
iNerGy napisał/a:
Jeszcze pare-nascie minut i zobaczymy jak to wyglada

Dawaj. U mnie już ciemno :mrgreen:


niech no herbate wypije :foto:

fotencje +filmik za 5 min :P (under konstrakczyn)

Tomi - Czw Sty 13, 2011 16:51
Temat postu: Re: [R75] Jakies pomysly na tuning wizualny?
iNerGy napisał/a:
Witam,

Jakos niedawno przegladalem forum w poszukiwaniu pomyslow na jakis wizualny tuning Roverka75. No niestety wielu pomyslow nie znalazlem ...

Dumalem co by tu zrobic, no i wydumalem. Pomalowalem Grill/Atrape pod kolor samochodu /granat/ no i niestety nic nowego do glowy mi nie przychodzi.

Moze ktos cos bawil sie ze swoim roverkiem, i cos poleci ?
ew. zarzuci jakis pomysl to obrobie w photoshopie i sie zastanowie nad tym

pozdrowionka !


Moim zdaniem 75-ka jest bardzo ładna. Osobiście (jeżdżąc 75-ką) myślałem o zmianie świateł (soczewki/ksenony), pomalowanie jasnych żeberek grilla na czarno (ramka zostaje w chromie), duże koła (min. 17) z czarnym środkiem i chromowanym lub polerowanym rantem i wydech z dwóch stron z ładnymi końcówkami (a'la V8).

Oczywiście, przy założeniu, że auto jest kompletne (m.in. halogeny posiada).

iNerGy - Czw Sty 13, 2011 17:03

na poczatek filmik :

http://www.youtube.com/watch?v=SGYmMBls2ko




zdjatka:













no to hop

memphisto - Czw Sty 13, 2011 17:12

Good Job !

A ta górna lampka to ma fajny power :mrgreen: mocniej niż moje xenony :mrgreen:

Choć warto się zastanowić, czy nie zmniejszyć o połowę tego oświetlenia : ) jakby słabiej świeciło, to by może było lepiej ? nie wiem trzeba by to sprawdzić ew naklej na tą listwę czarną taśmę izolacyjną to się fajnie przyciemni : D

a tą taśmę można skracać co 3 diody normalnie nożyczkami chlast :mrgreen:

iNerGy - Czw Sty 13, 2011 17:26

memphisto napisał/a:


Choć warto się zastanowić, czy nie zmniejszyć o połowę tego oświetlenia : ) jakby słabiej świeciło, to by może było lepiej ? nie wiem trzeba by to sprawdzić ew naklej na tą listwę czarną taśmę izolacyjną to się fajnie przyciemni : D



Od samego poczatku w planach byla regulacja swiatel, mozliwe ze jakies pokretelko sie zmajstruje i jakos fajnie sie gdzies umocuje. Puki co jest jak jest

memphisto napisał/a:

a tą taśmę można skracać co 3 diody normalnie nożyczkami chlast :mrgreen:


a no i mozna, czy co 3 to nie liczylem ale co ilestam jest wyznaczenie gdzie ciac :rotfl:

szemet33 - Sro Sty 19, 2011 23:32

a jak te kable podłączyłeś i przeprowadziłeś do lampki :?: :!: :?:
iNerGy - Sro Sty 19, 2011 23:57



tak przeciagnalem kable, a co do podlaczenia to jutro cykne fotki.
jutro rowniez podlaczam ledy pod siedzenia ( coby tyl byl oswietlony ) .

szemet33 - Czw Sty 20, 2011 01:17

Czy podsufitkę trzeba zdejmować :?: :smile: :smile:
iNerGy - Czw Sty 20, 2011 08:57

ja tam wykrecilem slonecznik + raczke do trzymania, lekko odgialem i przepchalem kabel.
wystarczy ze sam slonecznik wykrecisz i blizej szyby pociagniesz kabel.

jade dzialac z tylem
hejho




edit




coprawda zdjecie przedstawia lampe tylna, ale z przodem jest dokladnie tak samo

szemet33 - Czw Sty 20, 2011 17:19

no to wszystko jasne dzięki :smile: czas kupić ładne buty :lol:
iNerGy - Pon Sty 31, 2011 21:38

witam i o zdrowie pytam :trzymasie:


Chcialbym zapytac czy idzie jakos dorwac ten elemencik upiekniajacy znad tlumika w ZT ?

zdj.



Moze trzeba samemu tworzyc? ( caly zderzak od ZT mnie nie interesuje :P , a na allegro nie widac )

leszczu - Pon Sty 31, 2011 21:43

Oj w Polsce to raczej nie dostępne :/
Może samemu coś pokombinować. :grin:

iNerGy - Wto Lut 01, 2011 15:41

Byłbym wdzięczny jeżeli jakiś posiadacz ZTki podesłał wymiary tegoż elementu.

pozdrawiam

longer86 - Sro Lut 02, 2011 00:18

podepnę się jeszcze do tematu dla zainteresowanych. Zamierzam malować grill w czarny mat. ale tylko środek. Tutaj małe testy jak to wyjdzie:



Co o tym myślicie? obwódka chromowana pasuje do lusterek moim zdaniem

iNerGy - Sro Lut 02, 2011 00:41

po mojemu miodzio :twisted:
Piotrass - Sro Lut 02, 2011 23:13

longer86, uprzedziłeś mnie ;) Do końca tygodnia również noszę się z takim zamiarem.

Zastanawiam się jeszcze czy nie obszyć skórą materiałowych elementów w boczkach drzwi. Większość aut innych marek mając skórzaną tapicerkę posiada skórzane elementy boczków, u nas jest troszkę inaczej. Myślę, że ładnie komponowałoby się to z resztą skórzanej tapicerki.

Krzysi3k - Sro Lut 02, 2011 23:32

Piotrass, MG ZT chcesz modzić? :P Bój się Boga :mrgreen:
Piotrass - Sro Lut 02, 2011 23:42

Krzysi3k, Absolutnie, mam zwykłego R75 w którym myślałem w/w zabiegach. ZT jest w 100% śliczne. Jedynym wskazanym dodatkiem jest piękna pasażerka :twisted: co się czasami zdarza ;)
longer86 - Czw Lut 03, 2011 00:09

Piotrass, he he przeglądając ten temat na to wpadłem, znalazłem w piwnicy 2 grille stare połamane i przeprowadziłem dziś wstępny test. jutro zobacze co i jak i w sobotę się tym zajmę... ten szary plastik do niczego nie pasuje a czerń ładnie będzie kontrastować z chromem.

Zastanawiam się tylko jak by wyglądały alu te oryginalne które posiadam 16 po polerce.

Co o tym myślicie?

Markzo - Czw Lut 03, 2011 13:11

Rover 75 = Mr. Chrom, lepiej było kupic passata czy tam golfa, po co maskować chromy, jeśli to one stanowią urok tego auta? nasz 75 ma cały grill chromowany, łącznie z żeberkami i wygląda pięknie, nie kumam po co chcecie zamaskować to, co te auta od zawsze wyrózniało - duza chromowana atrapa chłodnicy :roll:
longer86 - Czw Lut 03, 2011 13:32

Markzo napisał/a:
Rover 75 = Mr. Chrom, lepiej było kupic passata czy tam golfa, po co maskować chromy, jeśli to one stanowią urok tego auta? nasz 75 ma cały grill chromowany, łącznie z żeberkami i wygląda pięknie, nie kumam po co chcecie zamaskować to, co te auta od zawsze wyrózniało - duza chromowana atrapa chłodnicy :roll:


eee Sorry ale sie nie zgodzę. chromowaną to ja mam tylko tą obwódkę grilla (w tym na aucie i w 2 sztukach w piwnicy) we wszystkich 3 egzemplarzach żeberka są plastikowe srebrno szare czy jak to tam nazwać, ale w niczym to chromu nie przypomina. tak przynajmniej jest w wersji z rocznika 2000

Markzo - Czw Lut 03, 2011 13:37

nie musisz się zgadzać, nasz 75 ma chromowana RAMKĘ I ŻEBERKA, widać to wyraźnie na fotach naszego R75, nie spotkałem tego w innych R75, które widziałem, ale wygląda to na fabryczny element.
np tu:
http://forum.roverki.eu/g...d&image_id=3102
http://forum.roverki.eu/g...d&image_id=3108

jak znajdę chwilę, to zrobie potem foty z bliska.

longer86 - Czw Lut 03, 2011 13:45

Zdjęcie pierwszego lepszego rovera 75 z google:

http://upload.wikimedia.o...nt_20080102.jpg

u mnie wygląda to tak właśnie jak na tym zdjęciu. Żeberka są srebrno szare jak na zdjęciu wyżej. Najlepiej widać to na tym środkowym słupku, na którym jest znaczek. Czyżby były dwie wersje atrapy?

a co za tym idzie czarna ładniejsza niż szara.
Chromu bym nie tykał :P

Markzo - Czw Lut 03, 2011 14:14

u mnie jest 10000% chrom, porównywaliśmy ze znajomym od 75 3 auta i właśnie 2 miały szare, jak pokazujesz, a mój ma chrom, jak tylko będzie 75 w garażu cykne foto.
Piotrass - Czw Lut 03, 2011 15:55

Markzo,pewnie poprzedni właściciel zmienił grilla na taki:
http://allegro.pl/atrapa-...1423713081.html

Powyższe rozwiązanie jeszcze trzyma się kupy, bo cały w chromie ładnie się komponuje z resztą. Jednak fabryczne siwe żeberka raczej nie pasują do niczego. Pomalowania ich na czarno - zwłaszcza przy ciemnym kolorze auta, doda mu troszkę agresywności. Przynajmniej ja tak uważam.

Markzo - Czw Lut 03, 2011 16:33

tak to wygląda u mnie, sorki za uwalone auto i grill, lekko go tylko przetarłem szmatką...






Markzo - Czw Lut 03, 2011 16:32

tak to wygląda u mnie, sorki za uwalone auto i grill, lekko go tylko przetarłem szmatką...






hvil - Czw Lut 03, 2011 16:44

hmmm ciekawe:D ladne ale chyba nie oryginalnie robione:P
Markzo - Czw Lut 03, 2011 16:50

auto jest od 1 właściciela z wiednia, raczej fanem tuningu nie był, może za dopłata można było sobie takie coś załatwić w aso?
Sylwek - Czw Lut 03, 2011 17:40

z innej beczki,co Wy na to?
http://allegro.pl/progi-u...1427008204.html

leszczu - Czw Lut 03, 2011 17:43

Sylwek, a nie lepiej poszukać od Zr ??
Sylwek - Czw Lut 03, 2011 17:50

szukam szukam.chce poznac tylko Wasze zdanie. do przyjecia lub badziew
longer86 - Czw Lut 03, 2011 17:50

Sylwek, leszczu19901, e to chyba temat o 75 :mrgreen:
leszczu - Czw Lut 03, 2011 17:52

Racja. :mrgreen:
Sylwek najlepiej załóż sobie oddzielny temat.

longer86 - Czw Lut 03, 2011 21:11

a swoją droga te uniwersalne to Badziew :P nie podobają mi się i bym takich nie założył a tym bardziej do 75 :D
maryba - Czw Lut 03, 2011 23:34

kurcze ...Markzo..przez Ciebie (albo dzięki Tobie) dopiero dojrzałem że ja mam czarny ...




a byłem przekonany ze jest w chromie..

Ciekawe jak by wygladał w chromie ... ale mogło by być nieźle

Markzo - Pią Lut 04, 2011 09:02

wiesz, że jak byłeś u mnie to też myślałem, że masz chrom?? ale bania :D nawet patrząc na klubowy banner, 75 ma chyba szare żeberka...
PS. czyżby to były "moje" stalówki i kołpaczki? :P

hvil - Pią Lut 04, 2011 09:29

Moze ktos ci przemalowal pod blokiem dla bani:D
maryba - Pią Lut 04, 2011 10:59

Markzo napisał/a:
wiesz, że jak byłeś u mnie to też myślałem, że masz chrom?? ale bania :D nawet patrząc na klubowy banner, 75 ma chyba szare żeberka...
PS. czyżby to były "moje" stalówki i kołpaczki? :P



:) twoje twoje :) jeszcze górskie powietrze na tyle jeździ :)

seyfer - Pią Lut 04, 2011 11:22

Markzo, grill jak najbardziej jest cacy.
Na inny kolor bym go mimo wszystko nie robił. Co do wizualnej poprawy to tylko dobra fela i ewentualna zmiana lamp na soczewki ale to już inna baja

piterazim - Pią Lut 04, 2011 11:24

No to może z innej beczki - co powiecie na oklejenie maski, dachu i tylnej klapy na czarny mat? mój R75 jest koloru atramentowego więc taka zmiana nie będzie zbyt krzykliwa, ale doda to "coś" do wyglądu auta. Niestety z oczywistego powodu ($$$) musi to poczekać na lepsze czasy :)
Markzo - Pią Lut 04, 2011 12:47

maryba napisał/a:
twoje twoje jeszcze górskie powietrze na tyle jeździ

:D
seyfer napisał/a:
Markzo, grill jak najbardziej jest cacy.
Na inny kolor bym go mimo wszystko nie robił. Co do wizualnej poprawy to tylko dobra fela i ewentualna zmiana lamp na soczewki ale to już inna baja

100% racji, dodałbym do tego lusterka chrom i podkładki pod klamki.
piterazim napisał/a:
No to może z innej beczki - co powiecie na oklejenie maski, dachu i tylnej klapy na czarny mat? mój R75 jest koloru atramentowego więc taka zmiana nie będzie zbyt krzykliwa, ale doda to "coś" do wyglądu auta. Niestety z oczywistego powodu ($$$) musi to poczekać na lepsze czasy

tak, doda "coś".... - 100 do wyglądu + 70 do "agro tjunink edyszyn" :roll:

piterazim - Pią Lut 04, 2011 12:56

Markzo napisał/a:

tak, doda "coś".... - 100 do wyglądu + 70 do "agro tjunink edyszyn" :roll:

dlaczego od razu -100 - kwestia gustu

przy czym jeśli chodzi o agro to pasuje, po godzinach jeżdżę JD6030 :)

hvil - Pią Lut 04, 2011 13:07

bedzie wies:)
Markzo - Pią Lut 04, 2011 13:52

bo 75 to 75, to nie audi vw skoda czy jakaś inna wesoła twórczość "młotek &siekiera", tutaj takie rzeczy po prostu nie pasują... no chyba, że chcesz coś takiego osiągnąć:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

piterazim - Pią Lut 04, 2011 13:56

nie da się ukryć - paskuda aż oczy bolą

ale dwu kolorowe budy nie są takie złe

hvil - Pią Lut 04, 2011 14:04

AVE:-) w 75 to można media w środku na wypasie na maxa, pelna opcja z lusterkiem ściemnianym, roleta elektryka wszystkiego itp , duuuze chromowane fele i styknie:)
Zamiast wydawać na naklejki, spojlerzy lampy, odłóżcie ze 4-5 klocków na prawdziwe chromowane porządne fele i to bedzie najlepszy tuning tego auta:)

longer86 - Pią Lut 04, 2011 14:34

jak już oklejać folią to wzór drewna i poniżej listwy tej chromowanej cały bok jak w starych garbusach :D 75 to nie auto sportowe żeby robić wioskę z czarną maską przy ZT to jeszcze miało by jakieś tam marne szanse. Jak już tak to może dach na biało albo flagę UK. Abstrakcja jak nic. :razz:
hvil - Pią Lut 04, 2011 14:41

i wentylki i dzwignia biegow w ksztalcie logo playboya koniecznie rozowo czarne
iNerGy - Pią Lut 04, 2011 21:10

cos mi sie zdaje, ze tego calego chromowanca sobie zasponsoruje :D
a z obecnego granatowego cos moze wykombinuje wesolego

longer86 - Pią Lut 04, 2011 21:34

iNerGy, ten cały granatowy jest ok...
a jak będzie chromowany cały to przydało by się zrobić lusterka w chromie. To właśnie te chromowane lusterka zwróciły moja uwagę kilka lat temu kiedy to zamarzyłem sobie posiadanie rovera 75.

Przy Twoim kolorze świetnie pasowały by soczewki w lampach, ale to niestety "drogi sport".

może to spotka się z krytyką ale co myślicie o grillu atrapie bez znaczka?

przydałby się np mały delikatny znaczek na masce albo coś w stylu jaguara x-type

iNerGy - Pią Lut 04, 2011 22:38

Lusterko chromowane 150zl (allegro)/szt takze dosyc mysle sporo.
Ja jakos sobie nie wyobrazam atrapy bez znaczka, dobrze by bylo jakby obwodka loga roverka nie byla chromowana tylko pod kolor samochodu i bylo by wporzonsiu.

Mozesz podac jakies screeny z tymi soczewkami?
Znaczek na masce cos ala mercedes oo tak

longer86 - Nie Lut 06, 2011 13:39

iNerGy, poszukaj na allegro anglika na części z chromami... obudowa jest tylko wciskana może da się jakoś dogadać na podmiane albo zakup samej obudowy :wink:
Jutro zobacze jak wyjdzie czarny grill + chrom dookoła

Zdjęcia "pożyczone" z allegro:
http://www.rovercars.pl/a...t%20002logo.jpg
http://img08.allegroimg.p...11/1427571110_1

[ Dodano: Sob Lut 05, 2011 22:31 ]
jak planowałem tak zrobiłem, atrapa jest czarna. Jutro montaż po drobnych poprawkach. Oto zdjęcia sorki że z telefonu:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/sOpy9WpqBrqVdlzGgER8Ig?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/uGK4S0v7P8abZPKXpf-bNQ?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/zTR5yxvD1WsSklo2GxNjbQ?feat=directlink

MAlowanie trochę utrudnione, jak się okazało szary plastik pokryty jakimś lakierem o odcienu delikatnego srebrnego, i postanowiłem w miare dokładnie zmatować to papierem ściernym 800, potem okleiłem ramkę i znaczek taśmą papierową i malowanie czarnym matem w spray'u

[ Dodano: Nie Lut 06, 2011 13:39 ]
i efekt końcowy na aucie :

https://picasaweb.google.com/maciej.socha86/Rover75#5570553812971715138

wyszło lepiej niż myślałem... :mrgreen:

leszczu - Nie Lut 06, 2011 17:57

Fajnie :grin: . Mi się podoba. :grin:
Piotrass - Nie Lut 06, 2011 22:07

Bardzo ładnie. Ja jutro działam ze swoim :)
kharry - Nie Lut 06, 2011 23:14

longer86, mi się podoba! :) Dobre, staranne wykonanie!
longer86 - Czw Lut 10, 2011 00:15

Pytanie z typu co sądzicie :P

mam alu 16 oryginalne rovera... i 2 komplety opon zima/lato szkoda kasy na ciągłe przekładanie, i tak sobie patrze felgi z allegro, znalazłem takie które powinny pasować, co prawda niby od subaru ale z tego co sprawdziłem to otwór centrujący jest taki sam(trzeba by się upewnić u sprzedającego) Jak myslicie będą pasować do roverka?

http://img02.allegroimg.p...2/88/1453628893

MiReK - Czw Lut 10, 2011 20:50

Grill z czarnymi żeberkami,super!
A co sądzicie o tym?:
http://www.autogpsdvds.co...t&product_id=88

leszczu - Czw Lut 10, 2011 21:00

Fajne lampeczki, ale cena. :/
Krzysi3k - Czw Lut 10, 2011 21:20

Super lampy :)
longer86 - Czw Lut 10, 2011 21:51

co do lamp to nie odpowiadają mi... niby zawsze się zachwycałem przeróbkami, ale moim zdaniem lampy od 75 są idealnie dopasowane... wszystko do wszystkiego pasuje...
MiReK - Pią Lut 11, 2011 00:35

Są to oryginalne lampy z MG7 :wink:
http://www.autoexpress.co...08467/mg_7.html

Rowan - Pon Lut 14, 2011 18:47

jedyna, jeśli chodzi o same lampy, to mi się nie podobają, jakoś po prostu nie wygląda to fajnie... A szczególnie jak widac to na zdj juz w aucie, tak jak tam, no i do ego cena, moim zdaniem nie warto. Ja się zastanawiam jak było by z oświetleniem tablicy w LED, normalnie białe, ale wstawić, około 6-8 diód, tylko ciekawe czy komp nie pokaże czasem przepalenia przy diodach... :hmm:
MiReK - Pon Lut 14, 2011 20:13

Mi też te lampy się nie podobają.
Rowan napisał/a:
ale wstawić, około 6-8 diód, tylko ciekawe czy komp nie pokaże czasem przepalenia przy diodach

Już ktoś chyba próbował i komputer wskazuje przepalenie.
iNerGy, możesz podać jakie konkretnie żarówki włożyłeś w górne lampki?

iNerGy - Wto Lut 15, 2011 14:50

jedyna napisał/a:

iNerGy, możesz podać jakie konkretnie żarówki włożyłeś w górne lampki?



Sam sprowadzalem, mam jeszcze kilka sztuk takze jakby ktos byl chetny to 4zl/szt

zdjecie:





Blaszak na tyl, bialy plastik do przedniej

MiReK - Wto Lut 15, 2011 20:07

Czyli to nie standardowa wymiana żarówki.Jakoś tego nie widzę w tej lampce.Możesz wrzucić fotki jak to wygląda przymocowane?
iNerGy - Czw Lut 17, 2011 10:20

normalnie podklejone na goracy klej, jutro cykne fotki.

[ Dodano: Czw Lut 17, 2011 10:20 ]



MiReK - Czw Lut 17, 2011 19:08

A czy ktoś z Was demontował już emblemat z grilla? Nie pęknie przy ściąganiu? Trzeba go później podklejać jakimś klejem? Bo z tego co widziałem,mocowanie nie jest na jakieś zatrzaski tylko jakby emblemat był podklejony.
Pytam bo chcę zamówic ten chromowany grill.

longer86 - Czw Lut 17, 2011 21:19

ściągał mój ojciec, jest wciskany tak, że nie powinno być problemu :) jak co to mam znaczek jeden luźny :)
Piotrass - Czw Lut 17, 2011 22:32

Emblemat przyklejony jest na taśmę przylepną dwustronną. Musisz delikatnie podważyć z każdej strony i schodzi.
kirk50 - Wto Lut 22, 2011 22:34

Witam!
Widzę że chciałbyś udoskonalić piękną formę Rovera 75 i nikt nie może Tobie pomóc...
Fakt trudno o tuning tego autka...podam Tobie stronę internetową gdzie wejdziesz...potem odszukasz markę Rover...i znajdziesz zdjęcia Rovera 75 z nakładką na zderzak przedni i tylny...jak dla mnie fenomenalne i gustowne...myślę o nich...masz tam od razu ceny...
Pozdrawiam
kirk50

bastek - Wto Lut 22, 2011 23:18

Dobra felga to podstawa np.










Wiem że to fotki ZT ale ja bym widział tam tylko 18" jeśli ma dobrze wyglądać, do tego lekko obniżony i jest ok.

Rowan - Czw Lut 24, 2011 15:59

jedyna napisał/a:
Już ktoś chyba próbował i komputer wskazuje przepalenie.
iNerGy, możesz podać jakie konkretnie żarówki włożyłeś w górne l

Chyba jednak się z tym pobawię, jak będe miał troche wolnego czasu i coś z tym wykombinuję, bo ładna listewka z kilkunastoma, LED'ami by chyba w miare fajnie wyglądała :wink:

Piotrass - Nie Mar 20, 2011 15:50

Wreszcie skończyłem zabieg malowania grila na czarno:
longer86 - Nie Mar 20, 2011 21:01

o grill taki jak mój :) prawda że wygląda prze zajebiście :P
bastek - Nie Mar 20, 2011 23:05

Wygląda to od razu duuużo lepiej, z resztą jak w każdym roverku :mrgreen:
greg-si - Nie Mar 20, 2011 23:28

Piotrass, źle to nie wygląda ale powalać też mnie to nie powala.
Ta felga z ZT paradoksalnie wogóle mi nie leży w 75`ce. Aż sam jestem zdziwiony lekko. Niby w ZT wpasowuje się idealnie. Jednak te kilka plastików robi swoje a może tylko kwestia zawieszenia.

Piotrass - Pon Mar 21, 2011 06:58

greg-si napisał/a:
źle to nie wygląda ale powalać też mnie to nie powala

Kwestia gustu :)

greg-si napisał/a:
Ta felga z ZT paradoksalnie wogóle mi nie leży w 75`ce

J/w. Porównywałem już wiele, wiele wzorów felg do R75 i oprócz fabrycznych z ZT, oraz bardzo wąskiej grupy innych felg w/g mnie żadne inne tu nie pasują.

greg-si napisał/a:
a może tylko kwestia zawieszenia.

W moim R75 siedzi zawieszenie z MG ZT

greg-si - Pon Mar 21, 2011 08:25

Piotrass napisał/a:
Kwestia gustu

Jasna sprawa. Tobie ma się podobać :)

Może z tymi felgami to kwestia fot i na żywca dużo lepiej to wygląda.

leszczu - Pon Mar 21, 2011 16:02

Piotrass, dużo lepiej niż wcześniej. :grin:
seyfer - Wto Mar 22, 2011 18:32

jest cacy :mrgreen:
longer86 - Sro Wrz 07, 2011 21:10

takie małe odświeżenie... mam lampę przednią od 75 z angola dzisiaj ją rozkleiłem, poza lustrem który odbija właściwy strumień światła do klosza od środka przykręcany jest też lustrzany element któy można pomalować na czarno , ktoś w temacie wcześniej pisał o takim wkładzie czarnym ale nie mogę znalęźć zdjęc jak to wygląda, ktoś może ma?

juz znalazłem: http://otomoto.pl/rover-75-C20260466.html

widać że faktycznie tutaj wkład jest czarny, jak myślicie będzie to pasować do ciemno szarego nadwozia i czarnego grilla?

Piotrass - Pią Wrz 09, 2011 10:15

Lampy z czarnym tłem wychodziły fabrycznie w ZT w wersji bez soczewek. Do ciemnej wersji nadwozia myślę, że będzie wyglądało ciut ładniej, do szarego może też :)
longer86 - Pią Wrz 16, 2011 00:23

musze sprawdzić jak to w moim bedzie wyglądać, pomaluję lampe z angola i sprawdzę, a ciemny środek wychodził chyba nawet fabrycznie w końcowych egzemplarza przed liftem :P się zrobi, pytanie czy czarny mat czy połysk, a może pod kolor karoserii?

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2011 00:23 ]
jeszcze pytanie z innej beczki, jest na forum jakiś posiadacz w wersji duetone?

pojawiło się seryjnie kilka egzemplarzy zdaje się czerwona góra-czarny dół i granatowa góra-srebrny dół... a ja znalazłem coś takiego http://www.majhost.com/ga.../cars/white.jpg góra szara, dół biała perła. co Wy na to?

maryba - Sro Wrz 21, 2011 22:37

a mnie ostatnio po głowie chodzi montaż led pod halogenami - w te czarne pasy które są w zderzaku czy ktos to przerabiał ?, jestem ciekaw jak by to wyglądało , no i czy zgodne jest to z przepisami .


tu akurat nie moje auto - ale mam taki sam zderzak (LIFT)
ja bym wsadził te ledy w ten czarny pasek a nie jak ten gośc pod zderzak .

co wy na to ?


znalazłem taki obrazek poglądowy z wymiarami rozmieszczenia - muszę pomierzyć i zobaczyć czy wogóle można to zamontować.


haszczyc - Nie Paź 09, 2011 11:44

maryba, Bardzo dobry pomysł, tam jest jak by idealne miejsce specjalnie pod montaż diod LED, znalazłem pewnego R na aukcji gdzie już zamontowane są diody efekt? rewelacyjny...



to jest chyba coś takiego?

http://allegro.pl/elastyc...1816742380.html

Piotrass - Nie Paź 09, 2011 15:00

haszczyc napisał/a:
http://allegro.pl/elastyc...1816742380.html

Ta w tym linku to niestety badziew. Nie świeci tak zimno-biało jak ledy w nowych audi, tylko bardziej zalatuje w niebieski. Diody lubią się po pewnym czasie przepalać, poza tym wyglądają strasznie kiczowato. Pomysł z umiejscowieniem świateł dziennych z fotki powyżej świetny, jednak warto pomyśleć nad czymś porządnym :ok:

maryba - Pon Paź 10, 2011 22:28

Piotrass napisał/a:
haszczyc napisał/a:
http://allegro.pl/elastyc...1816742380.html

Ta w tym linku to niestety badziew. Nie świeci tak zimno-biało jak ledy w nowych audi, tylko bardziej zalatuje w niebieski. Diody lubią się po pewnym czasie przepalać, poza tym wyglądają strasznie kiczowato. Pomysł z umiejscowieniem świateł dziennych z fotki powyżej świetny, jednak warto pomyśleć nad czymś porządnym :ok:


na co zwrócić uwagę, tez myśle ze jak juz kupic i włożyc to cos co będzie wyglądało jak by tam było od początku :)

haszczyc - Pon Paź 10, 2011 22:40

maryba, ooo właśnie tak samo ja myślę o tym, gdyż widzę na ulicy gdzie ludzie mają wstawione te diody i wygląda to brzydko... chciałbym by te diody ładnie wkomponowały się w roverka by nie psuły pięknego wyglądu R75 dlatego czekam aż ktoś pierwszy zamontuje i pochwali się zdjęciami, opinią
maryba - Sro Paź 12, 2011 16:32

haszczyc napisał/a:
maryba, ooo właśnie tak samo ja myślę o tym, gdyż widzę na ulicy gdzie ludzie mają wstawione te diody i wygląda to brzydko... chciałbym by te diody ładnie wkomponowały się w roverka by nie psuły pięknego wyglądu R75 dlatego czekam aż ktoś pierwszy zamontuje i pochwali się zdjęciami, opinią


HAHAH :) , no to ty robisz z lewej , ja z prawej :) zobaczymy jak to będzie :)

tak na serio to chyba poprostu wybiorę sie do jakiegoś sklepu gdzie zapoznam sie z ofertą LED organoleptycznie , trzeba dobrac na miejscu. Jak cos mi sie uda ustalic dam znać.

sash997 - Nie Lis 06, 2011 12:14

a co powiecie koledzy na hydrografike w R75??można by dodać kilka elementów w drewienku,np całą kierownice,znalazłem folie do hydrografiki w kolorze oryginalnego drewienka w R75 przed liftem