Zobacz temat - [R400 1,6 98'] zderzak od hatchbacka w sedanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1,6 98'] zderzak od hatchbacka w sedanie

ascaris - Pią Sty 14, 2011 08:39
Temat postu: [R400 1,6 98'] zderzak od hatchbacka w sedanie
Niedawno miałem wymieniany zderzak a że szybko pod ręką był tylko od hatchbacka to taki został przez blacharza zamontowany. Wkrótce będe miał właściwy od sedana. I mam takie pytanie czy cały pas przedni i zderzaki w wersji 5 i 4 drzwiowej mają takie same mocowania? Właśnie dziwi mnie trochę gdy blacharz nie zamontował mi osłon do halogenów bo nie pasowały (tzn nie mógł przełożyć ze starego zderzaka sedana do nowego hatchbacka) Podobnie rzekomo nie dało rady zamontować tej plastikowej osłony wlotu powietrza pod tablicą rej. Mam tam wsadzony po prostu kawałek siatki heh. Powiedzieli, że musieli ten plastik usunąć bo nie mogliby inaczej zderzaka zamontować.
Tak więc da rade przełożyć halogeny z osłonami do innej wersji zderzaka? No i czy montując zderzak od hatchbacka w sedanie trzeba coś wycinać albo usuwać (mam na myśli ten nieszczęsny wlot powietrza)

sTERYD - Pią Sty 14, 2011 10:42

Mocowania są takie same, zderzaki powinny pasować bez żadnego wycinania z wyjątkiem halogenów, które mają inne zaślepki. Wlotu powietrza nie trzeba wcale wycinać, nie wiem czemu u Ciebie to nie pasowało :hm:
ascaris - Pią Sty 14, 2011 17:03

Jak zostanie założony ten prawidłowy zderzak to zobaczę czy wszystko wróci do normy. Przy okazji ten od hatchbacka bede miał do zbycia jak ktoś by potrzebował. Jeszcze takie pytanie co do lamp.. niestety też musiałem je wymienić i kupiłem nowe zamienniki. W porównaniu ze starymi wygladaja identycznie ale jakoś bardzo słabo świecą. Nie wiem czy to wina żarówek czy po prostu są zrobione z jakiegoś nieprzepuszczającego światła plastiku. Może po wymianie żarówek coś się zmieni...