Zobacz temat - [R416] MNX Platinum Silver cieniowanie, potrzebuje porady!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] MNX Platinum Silver cieniowanie, potrzebuje porady!!!

faecd - Pią Sty 14, 2011 14:35
Temat postu: [R416] MNX Platinum Silver cieniowanie, potrzebuje porady!!!
Witajcie,

W zwiazku z uszkodzeniem mojego samochodu co dokladnie opisane jest w dziele porady prawne, auto trafilo do lakierni.

Pomalowali przedni zderzak, maske, dwa blotniki, jeden blotnik byl naprawiany.

Dzis auto mialo byc do odbioru ale niestety okazalo sie, ze naprawiany element ma nadal dwie wgniotki. Beda dzis i jutro dzialac by to poprawic, moze jutro oddadza samochod.

Rzecz sie rozchodzi o roznice w kolorze. Juz powoli zglupialem.

Czy srebrny kolor zawsze trzeba cieniowac? Bo Te majstry zdaje się, ze nie cieniowali, a powinni wjechac na przednie drzwi!

Co wiecej obawiam sie roznicy w odcieniu. Jak wiadomo kolor platinum silver ladnie sie mieni platynka w sloncu, dzis pochmurny dzien i nie bylo tego widac na nowym kolorze :/


Kolega mial ostatnio robiona srebrna cliówke, u niego nie widac roznicy odcienia, tylko po prostu blotnik ma swiezszy! U mnie chyba widac roznice, zreszta nie mialem spectrum by sie przyjzec, obok zaparkowane auta, trzeba by sie przyjzec z daleka.

Auto bedzie mialo 14 lat w tym roku, ale w internecie wyczytalem ze nawet i 10 latka idzie ladnie zrobic jak sie wycieniuje elegancko!

Juz nie wiem czy przymknac oko i nie klucic sie bo auto ma swiezy i stary kolor czy walczyc bo nie powinno miec znaczenia ile lakier ma lat. Po to sie go dobiera, po to sie cieniuje by widac nie bylo!

Poradzcie coz czynic z takim fantem?

[ Dodano: Pią Sty 14, 2011 14:35 ]
Chyba nie bedzie tematu. Wlasnie zadzwonilem do warsztatu z zapytaniem czy moglbym sie przejsc i popatrzec na ten odcien bo od kiedy go widzialem po 12 to mnie caly czas to nurtuje. Facet powiedzial, ze auto jest na warsztacie rozberane wiec nie ma mozliwosci i dodal od siebie, ze jak bede odbieral to nic napewno nie bedize widac, bo beda jeszcze cieniowali drzwi. Sadzili, ze kolor im "wejdzie" ale niestety on sam sie dzisiaj przyjzal i faktycznie musza wycieniowac :)

Choc tyle z tego dobrego :D

Ale jako ze juz temat powstal to po odbiorze postaram sie wrzucic fotki auta i pokazac jak to wszystko wyglada:D

Pozdrawiam

Kot - Pią Sty 14, 2011 16:00

Srebrny kolor jest ogolnie ciezki do lakierowania... rzadko kiedy naprawde da sie pomalowac bez cieniowania innych elementow, bo widac przejscia ...
faecd - Sob Sty 15, 2011 11:34

A pewnie, ze widac przejscia dlatego bylem zdziwiony, dobrze ze mechanik sie zreflektowal i postanowil cieniowac drzwi.

Dzis auta jeszcze nie oddadza, musza wsystko porzadnie na spokojnie zrobic, dlatego dzis ide po auto zastepcze.

sobrus - Sro Sty 19, 2011 09:17

Ja robiłem zaprawki mojemu farbą MNX w sprayu (troche szalony pomysł ;) ) i niestety - pod pewnymi kątami było ok, pod innymi odcień sie różni.
Jak zrobie porządne zaprawki szpachlą aluminiową to pewnie dam do lakiernika żeby to zrobił porządnie.
Ale to juz na wiosnę.