Zobacz temat - [R416] czuły ABS, coś tryka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] czuły ABS, coś tryka

piter1 - Nie Sty 16, 2011 22:24
Temat postu: [R416] czuły ABS, coś tryka
Witam,
Mam problem z ABS w moim R416, a mianowicie:
Mam bardzo czuły ABS, nawet przy lekkim naciśnięciu pedału czuć jak się ABS załącza.
Hamulce mam porobione i układ odpowietrzony, czujniki i pierścienie ABS na oko w porządku.
Pod czas jazdy pod deską słychać jakieś trykanie, jakby wentylator, ale nadmuch wyłączyłem i nadal było, przy delikatnym naciśnięciu hamulca była cisza.

Dodam jeszcze, że lampka ABS zapala się na chwilę przy uruchamianiu, a potem gaśnie.

Na forum były podobne przypadki ale dziwne są te odgłosy "trykania", jak wyjmę bezpiecznik od ABSu jest cisza no oczywiście lampka świeci i ABSu nie ma.

Macie jakieś pomysły?

faecd - Nie Sty 16, 2011 22:25

wg mnie masz zapowietrzony, dalteo odbija jak porabany! tez tak kiedys mialem, odpowietrzylem porzadnie i bylo ok!
Remigiusz - Nie Sty 16, 2011 22:25

piter1, Uwalone pierścienie
polofix - Pon Sty 17, 2011 00:00

prosil bym administratora zeby zrobil porzadek z tymi co rozpoczynaja nowe tematy z uszkodzona uszczelka pod glowica.codziennie sa nowe tematy o ubywajacym plynie chlodniczym,o jego spalaniu,o oleju w ukladzie.
jak narazie mamy podzial na modele nadwozia,a wszyscy mamy te same problemy z jednymi silnikami K16 [HGF] ktore siedza prawie w kazdej budzie.proponuje zalozenie oddzielnego tematu o HGF K16

kasjopea - Pon Sty 17, 2011 00:06

polofix, to napisz to w jakimś sensownym miejscu, na przykład 'forum i www' :roll:
sobrus - Pon Sty 17, 2011 11:02

Może być też lekko uwalony któryś czujnik ABS.
Grbavica - Pon Sty 17, 2011 13:20

Z doswiadczenia z wlasnym R, wydaje mi sie, ze to beda jednak pekniete pierscienie przegubow. Tez mi tykalo pod kierownica, przy nacisnieciu pedalu hamulca tykanie znikalo.
Wydawalo mi, ze pierscienie byly cale, ale jak sie okazalo byly pekniete.
Po wymianie przegubow ABS sie zalacza prawidlowo, a tykanie zniknelo

leszczu - Pon Sty 17, 2011 17:52

piter1, miałem wszystko tak samo jak i ty i u mnie problemem okazał się pęknięty jeden z pierścieni. Wymieniłem przegub i po problemie. :wink:
piter1 - Pon Sty 17, 2011 18:57

leszczu19901, Grbavica, mieliście rację, dziś dokładnie obejrzałem, jest pęknięcie na pierścieniu prawego przegubu.
W sobotę biorę się za wymianę, raczej samego pierścienia nie da się wymienić?
Dzięki za pomoc.

leszczu - Pon Sty 17, 2011 19:01

Cytat:
W sobotę biorę się za wymianę, raczej samego pierścienia nie da się wymienić?

Da się, ale duże jest prawdopodobieństwo, że przy zakładaniu jego na przegub, może on pęknąć. :/