Zobacz temat - [R200] Pali bezpiecznik od szyby kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Pali bezpiecznik od szyby kierowcy

themartino - Sro Sty 19, 2011 16:43
Temat postu: [R200] Pali bezpiecznik od szyby kierowcy
Witam
Jechałem dzisiaj z uchyloną szybą, nagle słyszałem jak bezpiecznik strzela i nie mogę teraz zamknąć okna;/ Wymieniałem bezpiecznik na nowy ale od razu go pali jak tylko włączam zapłon. Dodam że ostatnio lutowałem kable od ogrzewania tylnej szyby w tylnej wiązce, nie wiem czy to w ogóle ma coś do rzeczy.

Co może być przyczyną mojego problemu ??

colin1983 - Sro Sty 19, 2011 17:48

Któryś kabel jest nie zaizolowany ,ewentualnie dobrze się nie zalał podczas lutowania. A czy założyłeś przed lutowaniem koszulki termokurczliwe na każdy kabel jeśli nie to zrób to teraz być może kable się stykają
kadzaf - Sro Sty 19, 2011 18:51

musi gdzies byc zwarcie
takeda666 - Sro Sty 19, 2011 19:23

Stawiam na zwarcie w drzwiach, może szyna od szyba coś uszkodziła? Miałem tak.
themartino - Sro Sty 19, 2011 20:15

wydaje mi się że wszystkie kable w tylnej wiąsce po izolowałem, chyba że jak wilgoć przyszła to coś tam się zmoczyło ?
colin1983 - Sro Sty 19, 2011 20:38

themartino napisał/a:
wydaje mi się że wszystkie kable w tylnej wiąsce po izolowałem, chyba że jak wilgoć przyszła to coś tam się zmoczyło ?
jasne zrób jak pisałem spróbuj założyć na każdy kabel koszulkę termokurczliwą może to pomoże
themartino - Nie Lut 06, 2011 14:45

Niestety oboje się myliliście, wiązka przy drzwiach kierowcy cała, w tylnej klapie też.
Dopiero jak odłączyłem radio to przestało palić bezpiecznik.
Ale trochę to dziwne bo radio ma osobny bezpiecznik, więc dlaczego pali od otwierania okna ??

Patrzyłem na kable przy radiu i są OK