Zobacz temat - [R75] Spadająca temperatura silnika - podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Spadająca temperatura silnika - podczas jazdy

skuti - Sro Sty 19, 2011 20:10
Temat postu: [R75] Spadająca temperatura silnika - podczas jazdy
Witam wszystkich.

Mam pytanie i problem. Przy ciągłej jeździe np. na trasie temperatura silnika spada do ok 1/3 skali . Silnik nagrzewa się szybko , ogrzewanie działa prawidłowo przy jeździe po mieście wszystko ok. temperatura równiutko na połowie skali ( po odpaleniu szybko wskakuje na 1/2 i tak się utrzymuje na biegu jałowym ) . Temp. obniża się tylko przy szybszej jeździe ( np. 120 km/h ) na trasie.
Czy ktoś wie co to może być - lub może te typy tak mają .
Myślałem o termostacie , ale z tego co wyczytałem na forum to większość ma odwrotną sytuację.

Jak ktoś ma pomysł to będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

keczu - Sro Sty 19, 2011 20:39

skuti napisał/a:
Myślałem o termostacie , ale z tego co wyczytałem na forum to większość ma odwrotną sytuację.

Dobrze myslisz ,termostat moze sie nie domykac lub zacinac.

Aragorn - Sro Sty 19, 2011 20:40

...te typy tak nie mają :lol: jak osiągnie połowę skali to czy w trasie czy w mieście trzyma temp. więc ja stawiał bym jednak na to że nie domyka się termostat :/
sash997 - Sro Sty 19, 2011 20:47

to sprawdź czy sie domyka,na zimnym silniku jak odpalisz otwórz maske i potrzymaj dolny gumowy wąż od chłodnicy,jak sie zagrzeje przed osiągnięciem optymalnej temperatury to masz odpowiedź...
Pieta - Czw Sty 20, 2011 07:39

Miałem podobnie w CDTI. Wymiana termostatu pomogła.
Sprawdzanie rury na dole od chłodnicy nie przekonywało mnie. Nie była ciepła a mimo to silnik nie był dogrzany.
Po wyjęciu termostatu wyglądał dość dobrze. jak się przyjrzałem to w temperaturze pokojowej był otwarty ale niewiele, nie więcej jak milimetr. Wsadziłem do wody, pogrzałem go i dość szybko zaczął się otwierać.

skuti - Czw Sty 20, 2011 15:21

No ale trochę dziwne ,że np. po odpaleniu bardzo szybko osiąga temperaturę do 1/2 (bez dodawania gazu) i tak się utrzymuje. Przy jeździe po mieście też wszystko w porządku.
Aragorn - Czw Sty 20, 2011 18:43

skuti napisał/a:
No ale trochę dziwne ,że np. po odpaleniu bardzo szybko osiąga temperaturę do 1/2 (bez dodawania gazu) i tak się utrzymuje. Przy jeździe po mieście też wszystko w porządku.


...wcale nie dziwne bo przy wyższych prędkościach chłodnica jest bardziej schładzana powietrzem a nie prawidłowo działający termostat powoduje że płyn zbyt mocno się ochładza gdyż krąży w "pełnym obiegu" ...to jest bardzo typowy objaw uszkodzenia termostatu i to na 90% on jest przyczyną

skuti - Czw Sty 20, 2011 18:46

no fakt - dzięki
joogi - Czw Sty 20, 2011 21:21

Skuti, miałem identyczną sytuację jak Ty i ... to termostat. Tylko pamiętaj, że wymieniając termostat wymienia się też dwie rurki. Ja tego nie zrobiłem i teraz się obawiam o wycieki.

Pozdrawiam,
joogi

skuti - Pią Sty 21, 2011 14:39

Dzięki wielkie.