Zobacz temat - [R 200 1.4]Spadające obroty,szarpie przy zmianie biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1.4]Spadające obroty,szarpie przy zmianie biegów

rovik - Pią Sty 21, 2011 07:23
Temat postu: [R 200 1.4]Spadające obroty,szarpie przy zmianie biegów
witam forumowiczów.problem jest następujący-często(ale nie zawsze)po zmianie biegu i dodaniu gazu autem szarpnie zamiast płynnie wchodzić na kolejny bieg,po czym jedzie już normalnie.Gdzie może tkwić problem,elektryka?sprzęgło?i jeszcze jedna sprawa-nie wiem czy jest powiązana-ostatnio w czasie jazdy po wciśnięciu sprzęgła momentalnie spadały obroty tak,że auto nawet gasło.Podobne objawy miałem gdy wjeżdżałem w kałuże,dlatego cewkę przeniosłem wyżej.jakieś porady?
colin1983 - Pią Sty 21, 2011 07:30

Cytat:
witam forumowiczów.problem jest następujący-często(ale nie zawsze)po zmianie biegu i dodaniu gazu autem szarpnie zamiast płynnie wchodzić na kolejny bieg,po czym jedzie już normalnie.Gdzie może tkwić problem,elektryka?sprzęgło?
raczej sprzęgło
leszczu - Pią Sty 21, 2011 11:46

rovik napisał/a:
i jeszcze jedna sprawa-nie wiem czy jest powiązana-ostatnio w czasie jazdy po wciśnięciu sprzęgła momentalnie spadały obroty tak,że auto nawet gasło

Do sprawdzenia krokowiec. :wink:

Gucjan - Wto Sty 25, 2011 15:16

Kolego miałem te same objawy z szarpaniem, wymieniłem poduszki jedną silnika a drugą skrzyni było duzo lepiej, i ostatnio załozyłem przepustnice od poloneza i problemu nie ma.
Tak było umnie nie wiem czy Tobie pomogą takie zabiegi ...:P

rovik - Sro Lut 02, 2011 04:47

leszczu19901 napisał/a:
rovik napisał/a:
i jeszcze jedna sprawa-nie wiem czy jest powiązana-ostatnio w czasie jazdy po wciśnięciu sprzęgła momentalnie spadały obroty tak,że auto nawet gasło

Do sprawdzenia krokowiec. :wink:


Wyczyściłem krokowca(był nieźle zawalony)i przez kilka dni był spokój.Ostatnio jednak obroty znowu szaleją-tym razem wskakują na ok 3 tys i nie spadają.Pomaga reset przepustnicy(kluczyk na 2 pozycję i kilkukrotne naciśnięcie na pedał gazu)Przepustnica do czyszczenia?

leszczu - Sro Lut 02, 2011 14:22

Cytat:
Przepustnica do czyszczenia?

Tak jak i również linka gazu. :wink: