Zobacz temat - [R75] Reflektory angielskie na polskkie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Reflektory angielskie na polskkie

emerka - Pią Sty 21, 2011 18:51
Temat postu: [R75] Reflektory angielskie na polskkie
W związku z tym, że mój reflektor ma uszkodzone mocowanie odbłyśnika szukam jakiegoś rozwiązania innego niż kupno nowego reflektora. Dziś z kolegą Stazaj88 porównywaliśmy reflektor europejski i angielski. Z moich obserwacji wynika, że różnią się tylko kloszem. I teraz pojawia się pytanie - czy dałoby radę przełożyć z uszkodzonego (mojego) reflektora tylko klosz na reflektor angielski? Czy odbłyśnik wersji EU różni się od tego z UK?
joogi - Nie Sty 23, 2011 13:20

Emerka, w Angli jest ruch lewostronny stąd inne ustawienia świateł. Gdzieś na forum była odpowiedź na Twoje pytanie i z tego co pamiętam wystarczy przekręciś odbłyśnik o 180 stopni.
dukat11 - Nie Sty 23, 2011 15:28

joogi napisał/a:
Emerka, w Angli jest ruch lewostronny stąd inne ustawienia świateł. Gdzieś na forum była odpowiedź na Twoje pytanie i z tego co pamiętam wystarczy przekręciś odbłyśnik o 180 stopni.


Ale tylko w soczewkowych

Aragorn - Nie Sty 23, 2011 15:36

joogi napisał/a:
Emerka, w Angli jest ruch lewostronny stąd inne ustawienia świateł. Gdzieś na forum była odpowiedź na Twoje pytanie i z tego co pamiętam wystarczy przekręciś odbłyśnik o 180 stopni.


... to że jest lewostronny to chyba kolega "Emerka" wie :-) a różnica w klasycznych na h7 polega na perforacji szkła i wydaje mi się że na tym różnice się kończą więc ja bym pokombinował z przełożeniem zwłaszcza że angielski reflektor można kupić za grosze :-) ...a fakt że soczewkowe wystarczy przestawić z LHD na RHD

hvil - Wto Sty 25, 2011 00:21

Aragorn, jeśli chodzi o nie soczewkowe lampy to nie tylko szkło jest inne ale głównie chodzi o odbłyśnik, jest z innej strony zakrzywiony, ja temat przerabiałem dość długo od kiedy na przeglądach zaczęli dokładniej czepiać się lamp przy przekładkach. Najtańsze rozwiązanie kupić europejskie, bo sama wymiana szkła nie pomoże, a kombinować z odbłyśnikiem to nie wiem kto by się podjął