Zobacz temat - [r200] nie da się otworzyć korka wlewu paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] nie da się otworzyć korka wlewu paliwa

toxx - Pon Sty 24, 2011 21:06
Temat postu: [r200] nie da się otworzyć korka wlewu paliwa
Witam serdecznie podjeżdżam dziś na stację wkładam kluczyk w korek paliwa i nie da się przekręcić kluczyka aby go otworzyć ;/ może ktoś miał taki problem albo ma pomysł jak go otworzyć? dziękuje
imejdz - Pon Sty 24, 2011 21:17

zamarzł?

http://forum.roverki.eu/v...ht=wlewu+paliwa

BayHarborButche - Pon Sty 24, 2011 21:21

może zamarzł? jeżeli tak to popsikaj czymś do zamka albo nagrzej kluczyk zapalniczką i włóż do zamka i tak do skutku, ja tak miałem :)
toxx - Pon Sty 24, 2011 21:22

wydaje mi się że to nie jest problem zamarznięcia kluczyk nie wchodzi do końca nie chce się kręcić a korek trochę odstaje biorąc ręką odchodzi trochę ale otworzyć się nie da
imejdz - Pon Sty 24, 2011 21:41

a korek nie jest przypadkiem dwuczęściowy? co może sprawiać wrażenie że odchodzi jak go odciągasz ręką... (zewnętrzna część odchodzi a reszta siedzi ciasno na wlewie)
jak źle mówię to poprawcie bo nie chce mi się do garażu schodzić już...

edit:

z ciekawości jednak poszedłem do garażu i u mnie też da rade go lekko odciągnąć(tak że sie aż rozszczelnia [jest psst]) ale ściągnąć się nie da. Samochód trzymasz w garażu czy pod chmurką?

toxx - Pon Sty 24, 2011 21:57

roverek stoi na dworzu cały czas od nowości zresztą .
bandieta - Wto Sty 25, 2011 10:06

Nie masz co odciągać korka bo go wyrwiesz i spier.. zepsujesz na amen.
Ja walczylem kiedys jak zamarzlo z odmrazaczem, podgrzewaniem klucza, suszarka nawet to podgrzewalem ... deremny trud.

Wez plaski waski srubokret i musisz rozbroic zamek ...
1) zdejmij metalowe kolko (zaślepka zamka)
2) potem musisz wudlubac zapadka po zapadce
3) wyjac mechanizm i albo poskladac :) albo kupic nowy korek, ale jak wydlubiesz zapadki to przynajmniej bedziesz mogl zatankowac ;)

korek mozesz kupic uzywany z kluczykiem albo zamiennik bez

imejdz - Wto Sty 25, 2011 17:29

ja bym jednak przed zniszczeniem próbował go rozmrozić jeśli zamarzł, jakiś czas temu był wątek o tym (nie mogę znaleźć) i się udało kilku osobom wiec próbuj;)
popcat - Pią Sty 28, 2011 08:42

ja mialem taki problem, rowniez nie dalo sie odkrecic korka z paliwa, kluczyk wogole sie nie krecil ale popsikalem WD40 i dziala.
toxx - Pią Sty 28, 2011 10:30

Problem rozwiązany zrobiłem tak jak mówił 'bandieta' rozłożyłem zamek korka praktycznie na części pobawiłem się trochę przy tym ;) złożyłem i działa.