Zobacz temat - [Honda Accord] Brak sprzęgła, układ pracuje prawidłowo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Honda Accord] Brak sprzęgła, układ pracuje prawidłowo

pili98 - Sob Sty 29, 2011 11:39
Temat postu: [Honda Accord] Brak sprzęgła, układ pracuje prawidłowo
Witam mam problem ze sprzęgłem, w hondzie accord z silnikiem 2.0 sdi. wyjeżdzałem z parkingu i nagle wciskając sprzęgło nie mogłem wyłączyć biegu. pedał jest wysoko normalnie się wciska tylko lekko bardzo działa ale sprzęgła nie ma i biegu żadnego się nie da włączyć na włączonym silniku. Sprawdziłem układ pompa wysprzęglik i nie ma żadnych wycieków, poziom płynu prawidłowy. Sprawdziłem też czy działa ramię wysprzęglika i też działa dobrze wysuwa się równo z naciskaniem pedału sprzęgła jakieś 3 cm. Co się mogło stać że nie działa to sprzęgło bo boję się że będzie to grubsza naprawa. Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.
empe - Sob Sty 29, 2011 20:28

Czyżby docisk? Ale żeby to stwierdzić jednoznacznie to trzeba wyjąć skrzynię...
Jeżeli układ nie jest zapowietrzony i na 100% nic nie cieknie to nic więcej nie da się powiedzieć bez wyjęcia skrzyni :/

pili98 - Pon Sty 31, 2011 20:45

Właśnie wyjąłem skrzynię i docisk jest w porządku, uwagę zwraca jedynie luźne sprężynki w tarczy sprzęgłowej. W momencie wyciągnięcia docisku jedna sprężynka wyleciała całkowicie. Czy przyczyną jest tarcza?. Ile centymetrów powinno poruszać się ramię wysprzęglika?
rami1000 - Wto Lut 01, 2011 23:49

przyczyną jest tarcza. zobacz czy kawałki zazwyczaj połamanych sprężynek nie leżą w docisku. Wpada taka między docisk a tarcze j nie ma szans wysprzęglić