Zobacz temat - [R420] Co najlepiej tankować?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Co najlepiej tankować?

liroy79 - Pon Sty 31, 2011 17:15
Temat postu: [R420] Co najlepiej tankować?
Witam
Mam pytanie do użytkowników ROVERKÓW 420 86kM bez Intercoolera
Jakie paliwo lać najlepiej?:
- zwykły ON czy jakiś ulepszany np. VERVA?
- na markowych stacjach czy nie ma znaczenia np. przy markecie?
- czy te silniki są wrażliwe na jakość paliwa?
To mój pierwszy diesel dlatego pytam.
Pozdrawiam

szoso - Pon Sty 31, 2011 17:23

możesz lać zwykły ON lub Vervę, wszystko zależy od grubości portfela
masz zwykłą pompę mechaniczną więc nie ma to znaczenia jaki ON zalejesz, byle nie opał

liroy79 - Pon Sty 31, 2011 17:26

szoso420 napisał/a:
możesz lać zwykły ON lub Vervę, wszystko zależy od grubości portfela
masz zwykłą pompę mechaniczną więc nie ma to znaczenia jaki ON zalejesz, byle nie opał


a poczuje różnicę w jeździe lub spalaniu na lepszym ON np. VERVA?

szoso - Pon Sty 31, 2011 17:32

przeczytaj ten temat
http://forum.roverki.eu/v...highlight=verva

liroy79 - Pon Sty 31, 2011 18:34

szoso420 napisał/a:
przeczytaj ten temat
http://forum.roverki.eu/v...highlight=verva


tak ciekawe ale chodzi mi o to czy ktoś zalewał różne oleje napędowe i ma porównanie przy takim silniku jak mam ja?

tronsek - Pon Sty 31, 2011 18:49

Ja mam silnik SDi i od niemal 3 lat leję do swojej furki paliwa typu Verva, Dynamic, VPower. Na zbiorniku jest to koszt większy od zwykłego ON ok7-9zł, tak więc niewiele. Jednak te paliwa są czystsze niż zwykły ON a zimą mają niższą o kilka stopni temperaturę krzepnięcia. Na osiągach, czy też zużyciu paliwa nie zauważyłem żadnej różnicy.
Lopez390 - Pon Sty 31, 2011 18:52
Temat postu: najlepiej oplej napędowy
Witam odnośnie tankowania to tankuje ON z importu (UA) i nie odczuwam różnicy w przyśpieszeniu jak tankuje na "bliskiej".
Różnica natomiast jest spora w portfelu więc jak masz taką możliwość to lej bez obaw bo ten silnik to typowy traktor bez udziwnień.

liroy79 - Pon Lut 07, 2011 21:09

zrobiłem test spalania i takie wyniki:

na zwykłej ropie z ORLENU średnie spalanie wyszło mi 5.97
na LOTOS DYNAMIC DIESEL średnie spalanie wyszło mi 5.17

Trasa była ta sama (droga do pracy, dziennie 70 km) warunki pogodowe bardzo zbliżone.
Mierzyłem po przejechaniu 500 km na każdym z paliw i tankowaniu pod korek.

Na paliwie LOTOS DYNAMIC DIESEL roverek jakby ładniej pracował jakoś tak ciszej, bardziej miękko (jak można tak powiedzieć) , na pewno lepiej odpala (tak szybko jeszcze nie odpalał),

Próbowałem porównywać składy paliw różnych koncernów i chyba tylko Lotos podaje skład!
Na stronie Lotosa można przeczytać że sprzedaje paliwo takim firmom jak: Shell, BP, Statoil i AS24

Na obecną chwilę zostaję przy Lotosie :mrgreen:

karooo - Wto Lut 08, 2011 22:02

wydaje mi sie, ze to wszystko to bajki w naszych roverkach, czytalem gdzies na forum (mondeo ktore posiadam) ze do nowszego auta mozna nalac, wtedy poczuje sie roznice poniewaz, jest tam jakis czujnik spalania stukowego czy cos takiego:)