Zobacz temat - [R600] Podświetlenie licznika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Podświetlenie licznika

bastek - Sob Lut 05, 2011 01:07
Temat postu: [R600] Podświetlenie licznika
Szybkie pytanie, co odpowiada za kolor podświetlenia licznika, bursztynowe żarówki, jakaś folia?
Jugol - Sob Lut 05, 2011 07:10

Gumowe ,,kondomy'' nałożone na żarówki właśnie w tym kolorze i jeszcze tarcze zegarów sa podklejone jakimś takim badziewiem w tym kolorze.
bastek - Nie Lut 06, 2011 00:35

Okazuje się że na żarówkach nie ma kolorowych kondonów tylko blat tarczy z drugiej strony jest lekko pomarańczowy + kolor żarówki robią pomarańczowo/bursztynowe podświetlenie.
Jugol - Nie Lut 06, 2011 13:18

A widzisz, a u mnie było i jedno i drugie. Tylko, że ja mam 45 ;p
kotulsky - Nie Lut 06, 2011 19:34

w roverkach 600 sa kondomki bursztynowe!
Jugol - Nie Lut 06, 2011 19:40

kotulsky napisał/a:
w roverkach 600 sa kondomki bursztynowe!

Czyli miałem rację :taa: , widać już ktoś coś modził wcześniej u kolegi.

bastek - Nie Lut 06, 2011 19:48

No to wychodzi na to że już ktoś majstrował przy nich. Ale żarówki pozmieniane, dołożyłem też jedną bo przebiegu nie było widać. Teraz jest ok
kotulsky - Nie Lut 06, 2011 19:57

kondomki były seryjnie montowane z żaróweczkami t5 albo t3 . miały za zadanie rozpraszanie światła i dawanie kolorku.a folia koloryzująca na licznikach?? to może byc efekt majsterkowania...może jakiś doktorek wyrzucił spalone żarówki razem z kondomkami...i opatentował folie :mrgreen:
bastek - Nie Lut 06, 2011 20:01

Folia, chodziło mi o to że jak popatrzysz z tyłu tarczy po światło to na cyferkach widać pomarańczowy zafarb, tyle.
kotulsky - Nie Lut 06, 2011 20:06

teraz zatrybiłem :wink: myślałem że masz normalnie na białe cyfry żuconą pomarańczowa folie...mniejsza...kondomki sa :grin:
kruszan - Sro Mar 02, 2011 23:00

hmmm, właśnie jestem na etapie zmiany podświetlenia licznika i żadnych komdomków nie widziałem :P
Perez - Pią Mar 04, 2011 14:09

Ja rozbieralem i tuningowalem nie raz zegary od 600 i wiem, ze kondomkow nie ma. Za kolor odpowiada swiatlo zarowki, bo jest w kolorze cieply bialy, czyli zoltawe i cos co jest w tarczy. Dodatkowo tarcza jest pokryta czyms takim co przyciemnia swiecenie, mozna to zmyc np. zmywaczem do paznokci. Jak zmyjesz i np. podswietlisz bialymi ledami to bedziesz mial biale zegary, ale jak dasz te same zarowki to bedziesz mial dalej takie samo podswietlenie tylko mocniejsze.